Masina za sudove

besame

Zainteresovan član
Poruka
344
Molim vas za pomoc,treba da kupim masinu za sudove pa mi nista nije jasno..Neke imaju 3,neke5,a poneke i 7 programa,dve temperature pranja..Nista mi nije jasno!Cene razne,marke jos raznije.Sta mi preporucujete,kakva su vasa iskustva?? :D
 
U svakom slucaju neka bude ona za 12 osoba, 15 godina sam imala candy, sada imam indesit...prezadovoljna sam u oba slucaja.
U proseku dovoljna ti je ona sa 4 programa, znaci sa programom za bas prljave sudove, uobicajeno prljave, kratak program od 20 minuta i program za spiranje ostataka hrane (da se ne bi skorilo a masina jos nije puna).
Ma neces se pokajati koju god da uzmes, samo gledaj da budu one koje se prodaju kod zvanicnog distributera, cula sam da ima i nekih za 19000 koje se ne znam gde spajaju, da li ih rade Kinezi ili ko...
 
Obavezno za 12 osoba. Imala sam malu i ona nicemu ne sluzi, bas je mala. Ja imam Ariston i zadovoljna sam (mada se uvek strecnem kada pohvalim neku masinu u kuci). Ima neke silne programe, mada ja koristim prakticno samo dva. I meni su pricali da treba gledati da je original, da je sklapana u Italiji.
 
elmed:
Molim vas za pomoc,treba da kupim masinu za sudove pa mi nista nije jasno..Neke imaju 3,neke5,a poneke i 7 programa,dve temperature pranja..Nista mi nije jasno!Cene razne,marke jos raznije.Sta mi preporucujete,kakva su vasa iskustva?? :D
Jes da sam musko ali se pomalo razumem...kupi masinu koja ima odvod za paru.Jer ako nema taj odvod svo sudje ce biti mokro kad je masina gotova,pa cak i posla vise sati stajanja...Ovo kazem iz licnog iskustva,jer sam se ja zeznuo i kupio majci masinu bez tog odvoda tako da mora otvoriti masinu cim je pranje zavrseno...
 
Hvala Vam,vise ste mi Vi pomogli nego svi prodavci u prodavnicama u kojima sam bila.Beko je najpovoljnija,mada mi je sumljiv kvalitet,a i nisam iz BG.Pa me to ogranicava da pronadjem zvanicne uvoznije..
 
Master_Chief:
elmed:
Molim vas za pomoc,treba da kupim masinu za sudove pa mi nista nije jasno..Neke imaju 3,neke5,a poneke i 7 programa,dve temperature pranja..Nista mi nije jasno!Cene razne,marke jos raznije.Sta mi preporucujete,kakva su vasa iskustva?? :D
Jes da sam musko ali se pomalo razumem...kupi masinu koja ima odvod za paru.Jer ako nema taj odvod svo sudje ce biti mokro kad je masina gotova,pa cak i posla vise sati stajanja...Ovo kazem iz licnog iskustva,jer sam se ja zeznuo i kupio majci masinu bez tog odvoda tako da mora otvoriti masinu cim je pranje zavrseno...


Posavetuj mamu da otvori masinu cim se pranje zavrsi i sva voda ispari, a sudovi suvi za 5 minuta:)
 
littlefoot:
Master_Chief:
elmed:
Molim vas za pomoc,treba da kupim masinu za sudove pa mi nista nije jasno..Neke imaju 3,neke5,a poneke i 7 programa,dve temperature pranja..Nista mi nije jasno!Cene razne,marke jos raznije.Sta mi preporucujete,kakva su vasa iskustva?? :D
Jes da sam musko ali se pomalo razumem...kupi masinu koja ima odvod za paru.Jer ako nema taj odvod svo sudje ce biti mokro kad je masina gotova,pa cak i posla vise sati stajanja...Ovo kazem iz licnog iskustva,jer sam se ja zeznuo i kupio majci masinu bez tog odvoda tako da mora otvoriti masinu cim je pranje zavrseno...


Posavetuj mamu da otvori masinu cim se pranje zavrsi i sva voda ispari, a sudovi suvi za 5 minuta:)
Ma znam to i ja sad...
 
Doslo vreme da i ja kupim masinu za sudove i radovala sam se tome, a sada sam u rebusu za koju marku da se odlucim (svakom slucaju bice ona za 12 osoba).
Mislila sam da uzmem Gorenje, ali je moja rodjaka pre izvesnog vremena kupila njihovu ves masinu i mikser i razocarala sam se u kvalitet. Sve je nekako kao plasticno, krhko, lici da ce da se polomi pri malo jacem udaru.
Tu su i ostale marke: Candy, Indesit, Ariston... ali ne znam kako stoje sa servisima- da ne bude frke ako se desi neki kvar.
Kakva su vasa iskustva i predlozi?
Koje masine vi imate i koliko ste zadovoljne?
Imaju li neke sitne fore na koje treba da se obrati paznja pri kupovini?
 
elmed:
Hvala Vam,vise ste mi Vi pomogli nego svi prodavci u prodavnicama u kojima sam bila.Beko je najpovoljnija,mada mi je sumljiv kvalitet,a i nisam iz BG.Pa me to ogranicava da pronadjem zvanicne uvoznije..
Imam ja beko vec par godina i prezadovljna sam, nemoj da brines, to sto se masine sklapaju tamo ili vamo je samo jer je jeftinija radna snaga, licenca je uvek zapadna!
Imala sam pre toga gorenje i pokvarila mi se posle 1,5 dana, hvala vise nikad.
 
Indesit(na odlozeno 12 meseci),i kostala je 32000.Ima gomilu programa,za case,jako zaprljane sudove,brzo pranje za 25 minuta..Zadovoljna sam.Neke moje prijateljice imaju Beko,i nemaju primedbi..
 
elmed:
Indesit(na odlozeno 12 meseci),i kostala je 32000.Ima gomilu programa,za case,jako zaprljane sudove,brzo pranje za 25 minuta..Zadovoljna sam.Neke moje prijateljice imaju Beko,i nemaju primedbi..
A da nije Indesit IDL 60 ili 60S?
Meni su te dve zapale za oko, s tim sto je ova druga malo skuplja ali nisu znali da mi kazu zasto.
Ako nisu, koja je tvoja (da je pogledam kad vec kazes da je dobra)?
A raspitala sam se i za njihov servis- sve je u redu.
 
elmed:
Molim vas za pomoc,treba da kupim masinu za sudove pa mi nista nije jasno..Neke imaju 3,neke5,a poneke i 7 programa,dve temperature pranja..Nista mi nije jasno!Cene razne,marke jos raznije.Sta mi preporucujete,kakva su vasa iskustva?? :D
Da li je neko cuo za "Pelgrin" marku masina za pranje sudova?
Prodavac u jednoj radnji je toliko nahvalio da sam hteo odmah da je kupim, ali nism cuo za tu marku ...
Da li je neko ?
 
Iz iskustva, nemojte da kupujete mašine za koje je teško naći delove. Tako su moji uzeli neku mašinu marke carad, kad je istekla garancija, crk'o je grejač, nisu mogli da nađu deo da kupe, i sad skuplja prašinu u kuhinji. :sad:
 
A zašto su mašine za 9 ili 10 kompleta beskorisne? Meni ne pasuje ona od 12, fali mi par cm kad bih izvadila 1 element. A i nemam baš mnogo sudova obično. Gledala sam te od 9 kompleta, prilično su velike, nije baš kao ona portabl, što staje na radnu površinu. U dilemi sam.
 

Back
Top