Азија на Еуросонгу

Jeremija

Zainteresovan član
Poruka
148
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).
 
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).

Kulturoloski Gruzija i Jermenija su uvek bile deo Evrope. A i geografski spadaju u Evropu.
 
Evropa je kontinent čije granice određuju Atlantski okean na zapadu, Sjeverno ledeno more na sjeveru, planina Ural na istoku, Kaspijsko jezero, Kavkaz i Crno more na jugoistoku, te Sredozemno more na jugu.

Ovo su granice Evrope, sad ne znam tačno koliko sve te zemlje imaju teritorije na tlu Evrope.
Pa i Kazahstan je u Evropi samo malim dijelom, zapadno od rijeke Ural.

Dobro, Izrael je Izrael, gdje njih da staviš sa Arapima u isti koš, pa i na takmičenju u boćanju...
 
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).

Да би било занимљивије, када дођу Туркињице голих стомака...:hahaha:
 
Kulturoloski Gruzija i Jermenija su uvek bile deo Evrope. A i geografski spadaju u Evropu.

Izrael, Azerbejzdan i dobar deo Turske nisu na evropskom kontinentu. Informisi se.

Inace dobra tema. I mene je mucilo ovo pitanje. Politika neka je valjda u pitanju i ekonomski interesi. Izraelu nije u nivou verovatno da se takmici sa crncima i arapima a sto se tice ostalih zemalja, tako se valjda siri merijski prostor... Sta znam... A dje da znam...
 
Izrael, Azerbejzdan i dobar deo Turske nisu na evropskom kontinentu. Informisi se.

Inace dobra tema. I mene je mucilo ovo pitanje. Politika neka je valjda u pitanju i ekonomski interesi. Izraelu nije u nivou verovatno da se takmici sa crncima i arapima a sto se tice ostalih zemalja, tako se valjda siri merijski prostor... Sta znam... A dje da znam...

Gruzija, Azerbejdzan i Jermenija su na Kavkazu, sa evropske strane, azijsku stranu Kavkaza kontrolisu Turska i Iran, informisi se.
 
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).

Зато што су део европске радиодифузне уније.

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest
 
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).

Sa izuzetkom Izraela sve navedene zemlje su geografski dio Europe, a Izrael je pridruzen Eurosongu iz dobro poznatih razloga.
 
Mislim da je trebalo da ucestvuju cak i Oman i Sirija ali je ispao problem zbog Izraela u Omanu i drugim zemljama su postavili uslov da kad nastupa Izrael prekinu sa prenosom ,dok ne prodje izraelska pesma .Organizatori su odma odbili takvo nesto te su ostale zemlje u kojima je zabranjeno zakonom sve sto dolazi iz Izrela povukle zahteve za ucestvovanje.
 
Mislim da je trebalo da ucestvuju cak i Oman i Sirija ali je ispao problem zbog Izraela u Omanu i drugim zemljama su postavili uslov da kad nastupa Izrael prekinu sa prenosom ,dok ne prodje izraelska pesma .Organizatori su odma odbili takvo nesto te su ostale zemlje u kojima je zabranjeno zakonom sve sto dolazi iz Izrela povukle zahteve za ucestvovanje.

Malo je poznata cinjenica da su na Evropskom Prvenstvu u kosarci ucestvovale sve Mediteranske zemlje pa i one iz Azije i Afrike jer se kulturoloski i istorijski smatraju delom Evrope.

Tako je Egipat osvojio bronzu 1947 godine i postao sampion Evrope na prvenstvu u kosarci 1949.


http://en.wikipedia.org/wiki/EuroBasket
 
Зна ли неко да ми каже следеће: По чему су неколико азијски земаља добиле право учешћа на Еуросонгу?
Ево навешћу земље које припадају Азији а ви ме демантујте ако нисам у праву:

Азербејџан, Грузија, Израел, Јерменија (Турска је упитна).

ma u pravu si100 posto.....ova moja (zena) popiydela kad nas je nagoozio Azerbejdzan u kvalifikacijama....i otkud taj Azerbejdzan u Evropi???:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top