Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Podrazumevano Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?

Kada pojačavam zvuk u Win7, javljaju se nepodnošljivi niski tonovi. Rečeno mi je da je to od mikrofona. Šta se može učiniti da se otkloni taj problem osim da se fizički isključi, disejblovati mikrofon u zvučnim opcijama kontrol panela ili nešto drugo ?

Hvala unapred
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 11.06.2010. u 00:19

Zainteresovan član USS Voyager (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?

hm..
    probaj naci novije drivere za zvuk..
    probaj promenuti mikrofon..
    mozda je do njega
    c c c koje sve probleme stvara ova kineska roba.....jaooooo
    forum sluzi da bi covek nesto naucio..
    a ne da bi se svadjao..
    to valjda i ptice na grani znaju

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Podrazumevano Re: Nepodnošljiva buka pri pojačavanju zvučnika, od mikrofona u Win7 ?

Moj problem nema veze sa drajverima za zvuk. A da bacim jedno smeće,zamenim drugim ne pada mi napamet

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio OrangeC Pogledaj poruku
    Kada pojačavam zvuk u Win7, javljaju se nepodnošljivi niski tonovi. Rečeno mi je da je to od mikrofona. Šta se može učiniti da se otkloni taj problem osim da se fizički isključi, disejblovati mikrofon u zvučnim opcijama kontrol panela ili nešto drugo ?

Hvala unapred
    Je si li provjerio ako isključiš mikrofon ponavlja li se problem???

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio hardal Pogledaj poruku
    Je si li provjerio ako isključiš mikrofon ponavlja li se problem???
    Isključen je , ne ponavlja se, srećom !

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Ako imas neku od ovih opcija ukljuci,redukciju buke u pozadini a mic boost stavi na 0.

i probaj da izmenjas formate

Nisi bas objasnio kako zvuce ti niski tonovi,da li je brujanje, pistanje..... Zamena drajvera ne bi trebala da ti bude problem moguce da je do toga,da bi se uverio da je mikrofon ispravan probaj ga na nekom drugom kompu ili operativnom sistemu( XP,Linux-u).

Moguce i da nije lepo uboden konektor u zvucnu,to se meni desava kod zvucnika,ako ne ostvari lep kontakt bruje ko busilica
    Poslednji put ažurirao/la Ordinary Player : 11.06.2010. u 18:07
    connect, respect, protect

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

fox, ja nemam taj panel

Imao sam u XP u surround mixer, ali on nepostoji u Win7. Imam neki ASUS audio menager, tu nema opcija za mikrofon. Zvuk je pištanje, ali jezivo, užasno. Konektor je bio propisno uključen. Audio karta je Creative SB Audigy 2 ...

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

fox, ja nemam taj panel

Imao sam u XP u surround mixer, ali on nepostoji u Win7..
    Najbolje prvo da proveris ispravnost samog mikrofona

Nisam ga ni ja imao na 7-ici ( u xp-u jesam ) dok nisam pokrenuo Driver Checker,i on mi je nasao zastarele drajvere i instalirao.
    Mozes i ovako,desni klik na zvucnik kod sata pa Recording Devices,tu su ti iste opcije

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Ja pod Microphone properties imam :

General Listen Custom Levels Advanced,znači nemam Enhacment koji postoji u slici koju postavio, a pod Levels, nemam Microphone boost. Da li je to zbog drajvera ?

Pod Custom, sam dečekirao "Microphone+ 20 dB boost" i ne čuju se više oni tonovi.Fox, šta misliš da li je mikrofon funkcionalan sa ovom funkcijom isključenom ?
    Poslednji put ažurirao/la OrangeC : 12.06.2010. u 17:39

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Pod Custom, sam dečekirao "Microphone+ 20 dB boost" i ne čuju se više oni tonovi.Fox, šta misliš da li je mikrofon funkcionalan sa ovom funkcijom isključenom ?
    Sa mic boost-om? Naravno da je funkcionalan,pa meni je na 0db,kada stavim na vise pojacava "snagu" zvuka,al vecinom samo unosi smetnje u zvuk i pravi distorziju.

Ovo sto nemas opcije kao moje verovatno je do maticne,ali meni se cini da je ovo neki standard koju bi svaka trebala da ima. Uzmi pozovi nekog preko skajpa i proveri ispravnost mikrofona,kako se cujes,da li je jak ton ,slab,razumljiv ,da li se cuju neki sumovi u pozadini kada ne pricas, samo tako mozes znati kako stvari stoje,al vidis BOOST je pravio problem

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    Sa mic boost-om? Naravno da je funkcionalan,pa meni je na 0db,kada stavim na vise pojacava "snagu" zvuka,al vecinom samo unosi smetnje u zvuk i pravi distorziju.

Uzmi pozovi nekog preko skajpa i proveri ispravnost mikrofona,kako se cujes,da li je jak ton ,slab,razumljiv ,da li se cuju neki sumovi u pozadini kada ne pricas, samo tako mozes znati kako stvari stoje,al vidis BOOST je pravio problem
    Bio si u pravu. Mikrofon se može normalno koristiti. Hvala na objašnjenjima i skrinšotovima

Slične teme

1. Vista = Win7
    Autor CheesyWheesy u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.01.2010., 00:50
  2. Nepodnosljiva lakoca postojanja
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 01.10.2009., 10:57
  3. NEPODNOSLJIVA LAKOCA POSTOJANJA
    Autor gost 151384 u forumu Arhiva
    Odgovora: 7