Laz Pismo mijenja

Саградићу своју Цркву (коју врата адова неће надвладати).

(Врата адова су демонски духови јереси, начелници свако богопротивног учења.)

Дакле, Црква остаје до краја времена, али ће спасти на мали број верника.
 
Milionima. :lol:
Jok ja, biram društvo pažljivo.
Да волиш друштво будиста,сатаниста могу ту да се уброје и атеисти:think:
Јел са оним кабалистима (читај сатанистима и спиритистима)?

И што се јављаш на тему, када немаш појма о Православљу (о Новом Завету да и не говоримо)?

Ма он незна ни да скупи три прста,а камолио да се прекрсти.:think::roll:
 
Јел са оним кабалистима (читај сатанистима и спиритистима)?

И што се јављаш на тему, када немаш појма о Православљу (о Новом Завету да и не говоримо)?

Znam mnogo više od tebe, koji se samtraš pravednikom i borcem za ono što ti smatraš istinskim pravoslavljem, zbog kojeg bi, kako si sam rekao, sekao glave ljudima. Mislim da treba da potražiš pomoć.
Qabbala nema veze sa spiriizmom. Malo obrazovanja molim.
 
Да волиш друштво будиста,сатаниста могу ту да се уброје и атеисти:think:


Ма он незна ни да скупи три прста,а камолио да се прекрсти.:think::roll:

Volim društvo normalnih, mirnih i časnih ljudi. Uopšte ne obraćam pažnju na to koju religiju ispovedaju. Potpuno mi je to nebitno u poređenju sa karakternim osobinama ličnosti.
Da znaš nešto, znao bi, na primer, da se pravoslavni hrišćani, a posebno ruski, u početku uopšte nisu krstili sa skupljena tri prsta, za šta postoji mnogo pisanih i slikovitih dokaza.
 
Volim društvo normalnih, mirnih i časnih ljudi. Uopšte ne obraćam pažnju na to koju religiju ispovedaju. Potpuno mi je to nebitno u poređenju sa karakternim osobinama ličnosti.
Da znaš nešto, znao bi, na primer, da se pravoslavni hrišćani, a posebno ruski, u početku uopšte nisu krstili sa skupljena tri prsta, za šta postoji mnogo pisanih i slikovitih dokaza.

Нетачно.Православни хришћани у Русији су се у почетку крстили са три прста,али са временом због слабих веза са Византијом,а потом и због њене пропати они су то заборавили.А требало би да знаш да се са врменом због тога појавио низ грешака приликом преписивања Богослужбених текстова.Па је чак и символ вере погрешно преписиван због чега је било дошло до измене у тексту тог темљног вероисповедног документа.Што је касније исправљено у време Светог Никона патриарха московског.
 
Нетачно.Православни хришћани у Русији су се у почетку крстили са три прста,али са временом због слабих веза са Византијом,а потом и због њене пропати они су то заборавили.А требало би да знаш да се са врменом због тога појавио низ грешака приликом преписивања Богослужбених текстова.Па је чак и символ вере погрешно преписиван због чега је било дошло до измене у тексту тог темљног вероисповедног документа.Што је касније исправљено у време Светог Никона патриарха московског.

Imam dokaze negde na hardovima, dokazaću ti najkasnije sutra da je tako kao što kažem.
 
Сатанисти који газе Животворни Крст, не заслужују да буду у животу.

Они Живот газе, па је ред да и њих Живот згази.

Bato, nisi ti rekao da treba Život da ih zgazi, nego da treba da im se odseku glave, a to neće samo od sebe.I ko si ti da odlučuješ o životu i smrti? Dakle, ko bi im odsekao glave, ti ili neko iz vaše crkve?
 
Upoznao sam dovoljno. Šta ja da radim sa ljudima koji sve druge religije smatraju satanističkim i koji bi sekli glave?

Ја сматрам да је само православље од Бога.Али ником небих секао нос.Само по мени остале немогу да се мере са православљем.
 
Bato, nisi ti rekao da treba Život da ih zgazi, nego da treba da im se odseku glave, a to neće samo od sebe.I ko si ti da odlučuješ o životu i smrti? Dakle, ko bi im odsekao glave, ti ili neko iz vaše crkve?

A како би требао да се осећа или да има став неко ко верује у шта верује,ако види да неко на делу хули и вређа верска осећања рецимо гажењем крста?У разним окултистичким култовима обичај је или да се сломи крст или згази.
 
A како би требао да се осећа или да има став неко ко верује у шта верује,ако види да неко на делу хули и вређа верска осећања рецимо гажењем крста?У разним окултистичким култовима обичај је или да се сломи крст или згази.


Dakle slažeš se sa Vladanom da im treba odseći glave? Besplatno obaveštenje: ovo je XXI vek, inkvizicije davno nema, i nikome vi nećete seći glave. Možete samo po forumima da drvite o svojoj pravednosti i pripadnosti "jedinoj istinitojblablabla crkvi".
A to za okultizam je totalna i apsolutna glupost, u rangu sa debilana-teorijom o cionističkoj zaveri.
 
Dakle slažeš se sa Vladanom da im treba odseći glave? Besplatno obaveštenje: ovo je XXI vek, inkvizicije davno nema, i nikome vi nećete seći glave. Možete samo po forumima da drvite o svojoj pravednosti i pripadnosti "jedinoj istinitojblablabla crkvi".
A to za okultizam je totalna i apsolutna glupost, u rangu sa debilana-teorijom o cionističkoj zaveri.

Слажем се да треба да буду кажњени.Али не тако брутално.Могу и саврмене мере.
 
Саградићу своју Цркву (коју врата адова неће надвладати).

(Врата адова су демонски духови јереси, начелници свако богопротивног учења.)

Дакле, Црква остаје до краја времена, али ће спасти на мали број верника.

Vrata adova i ne moraju iskljucivo biti duhovi jeresi i nacelnici svako bogoprotivnog ucenja.Ima li dogmat za takvo tvrdjenje? Nema! Dakle ne mora biti apsolutna istina. I ne zaboravi i ove rijeci: "Ali Sin čovečiji kad dođe hoće li naći veru na zemlji?"

Kad bi rijeci da vrata adova nece nadvladati Crkvu bile tacne u tom smislu da su vrata adova jeresi i bogoprotivna ucenja, zasto ove rijeci i pitanje da li ce uopste biti vjere, tj. Crkve, o drugom Hristovom povratku? Zasto?

Vrata adova su razrusena po Hristovom silasku u ad, vrata adova ne mogu nadvladati duse vjernih clanova Crkve po njihovom upokojenju niti o buducem opstem vaskrsenju.

.
 
Poslednja izmena:

Back
Top