Problem sa biciklom???
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Problem sa biciklom???

Aktivan član GreyLord (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Problem sa biciklom???

Vozdra svima, imam jedan problem sa bajkom...
    Bajk ima 21 brzinu, na prednjem menjacu postoje 3 brzine, a na zadnjem 7. Vozio sam bajk pre neki dan, i u isto vreme sam promenio brzinu i na prednjem i na zadnjem menjacu, tako da se nekako lanac zaglavio... e sad, ja mozak, pomislio da su to u pitanju ona 2 srafa (msm da se zovu granicnici) na prednjem menjacu, pa sam poceo da odvrcem i zavrcem to... Kasnije, dosao mi cale sa posla, i "odglavio" bajk, ali je problem nastao u onim srafovima na prednjem menjacu koje sam dirao...cim sednem na bicuklu i pocnem da je vozim, cuje se neko udaranje....(lanac udara u osovinu..). Da li mogu da popravim to sam kod kuce, ili moram da nosim bajk u servis (mada, mozda nece da mi je poprave, jer sam ja cackao oko srafova...)?
    Volim da vozim bajk, cisto rekreativno, laik sam - pa mi je zaista potrebna vasa pomoc....
    When you play the game of thrones, you win or you die.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Podrazumevano Re: Problem sa biciklom???

stvarno si mozak
    mzoes sam, samo stelujes tak oda ti od 1 do 7 brzine ne udara u menjac...malo se igras i posle 2 sata ko nov..a mozes i u servis oni to za 2 min...
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Ukradi bolji bicikl
    Nuclear Ganja

Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Danas sam odvezo svoj bicikl u servis, i, poslali su je u fabriku u Subotici...jaooo.....bar da zivim u Vojvodini....

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Ta dva šrafa ograničavaju prednji menjač da navede lanac niže od najmanjeg, odnosno preko najvišeg lančanika. Mogao si jednostavnim zatezanjem i menjanjem brzina sam da vratiš to u savršeno normalan položaj. Koji to "servis" ne može da namesti to pa šalju bajs u fabriku? Imam utisak da će te odrati (ili već jesu), tema je malkice matora.

Inače, brzine menjaj jednu po jednu i ne pritiskaj pedalu punom snagom kad prebacuješ iz brzine u brzinu, moraš da budeš malo obazriviji.
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Učlanjen
    23.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Veseli_Ubica Pogledaj poruku
    Ta dva šrafa ograničavaju prednji menjač da navede lanac niže od najmanjeg, odnosno preko najvišeg lančanika. Mogao si jednostavnim zatezanjem i menjanjem brzina sam da vratiš to u savršeno normalan položaj. Koji to "servis" ne može da namesti to pa šalju bajs u fabriku? Imam utisak da će te odrati (ili već jesu), tema je malkice matora.

Inače, brzine menjaj jednu po jednu i ne pritiskaj pedalu punom snagom kad prebacuješ iz brzine u brzinu, moraš da budeš malo obazriviji.
    ok, hvala na savetu. Pre nekoliko dana mi vratili bajk, ko nov je, nisu nista naplatili.... : )

Slične teme

1. Biciklom do Mora
    Autor kacamak u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 151
    Poslednja poruka: 21.12.2015., 07:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •