Vojna psihologija

shkval

Početnik
Poruka
4
Pozdrav, zanima me, dali vojnici uče kako "isključivati osjecaje" u borbi i kako se zapravo to uvjezbava i radi ako itko zna šta o tome? Znaci miislim na potpuno iskljucivanje osjecaja u borbi (nemoze vojnik bas pickica bit), bez da osjeca zalost prema nekom koga ubija ili da mu je tesko nesto ucinit, nego kao stroj da to uradi. Zna itko ista? :) hvala
 
Pozdrav, zanima me, dali vojnici uče kako "isključivati osjecaje" u borbi i kako se zapravo to uvjezbava i radi ako itko zna šta o tome? Znaci miislim na potpuno iskljucivanje osjecaja u borbi (nemoze vojnik bas pickica bit), bez da osjeca zalost prema nekom koga ubija ili da mu je tesko nesto ucinit, nego kao stroj da to uradi. Zna itko ista? :) hvala

Drilom.Instrutkori vojnike na obuci razbiju psiho-fizicki.Sto je tezi dril to bolje za vojnika.Jedini je problem kasnije prelazak na civilni zivot
 
Pozdrav, zanima me, dali vojnici uče kako "isključivati osjecaje" u borbi i kako se zapravo to uvjezbava i radi ako itko zna šta o tome? Znaci miislim na potpuno iskljucivanje osjecaja u borbi (nemoze vojnik bas pickica bit), bez da osjeca zalost prema nekom koga ubija ili da mu je tesko nesto ucinit, nego kao stroj da to uradi. Zna itko ista? :) hvala

Vojnici ti u vojsci izucavaju cari metle, krampa, kose, grabulja i ostalih alatki ukoliko ih ima.

Vojnici u svojoj reziji izucavaju kako da uhvate krivinu i izbegnu, metlu, grabulje, kramp...

Jacina drila ti zavisi od povrsine koja se cisti i broja vojnika.
 
a jel tko zna kakav prirucnik na netu ili bilo sta o vojnim borilackim vjestinama?
Decko opusti se, takvo nesto ne postoji.
Moj drugar je policajac, prvi put kada je isao na uvidjaj (ubijeno neko dete) nije mu bilo dobro tri dana. Sad mu to dodje kao dobar dan :(
Znaci sve je stvar navike.

Mnogo imas losu sliku kako fukcionise vojska, NAZALOST.
 
pa onda mi objasni kako mislis da ne funkcionira vojska na taj nacin..objasni mi malo to

Pa idi u vojsku pa odsluzi i saznaj sam. Tako ces najbolje nauciti.
Opet, s' druge strane, prava vojska nije za svakog. Posmatrao sam...70 % rezervnog sastava u pravom okrsaju nije ni za sta, ali dobro dodju. 20 % moze postati nesto uz dosta rada, 9 % su rodjeni za borbu, a tek 1% je elitno. Licno koliko sam strepeo od neprijatelja toliko i od "onih" 70%, bez preterivanja. Ko je to prosao, zna o cemu pricam.
Procene su sacometrijske i ilustrativne, da ne shvatite bukvalno. Biti vojnik profesionalac nije samo "Urrra". Vecinom je to savladjivanje tog instikta. Disciplina od idiota napravi profesionalca. Meni u odeljenju ne treba centarfor vec hladnokrvnost, znanje i iskustvo.
U ostalom, sta ce ti to u zivotu? Nije to film. Idi zivi i uzivaj. Kad zatreba, niko te nece ni pitati. Samo ces se ti pitati, sta te to snaslo ...
 
Poslednja izmena:
Nemoj te lagati decka postoji prirucnik instruktora,ali nigde nije napisan sem u njihovoj glavi.

vojne borilacke vestine su skup dosta borilackih vestina npr:karate,ajkido,realni ajkido,boks,rvanje,dzudo...
posebno se radi obuka napada nozem i puskom bez pucanja.
u Rusiji ti se to zove GRU e sad kako se to zove ovde i u NATO-u to neznam.
Sto se tice toga SPCNAZ GRU je trenutno najbolji na svetu.
 
GRU or Glavnoye Razvedyvatel'noye Upravleniye nas valjda ruski... da ti prevedem u svakom slucaju : vojna obavestajna sluzba sa svojim borbenim potencijalom od oko 20000+ "sprecijalaca"!

a to sto ti zoves GRU zapad i rusi zovu Systema.
 
koliko ja znam ruski oni nemoaju "Y",na ruskom ti se to pise ovako "система",ruski znam solidno,ali ovaj tvoj ruski neznam.
Ako bi kojim slucajme reko "Русский системы нападения премьер техники" niko me nebi razumeo ili veoma mali broj zato sam reko tehnike GRU,a imas i na snimku.
nazvana je specnazGRU poslusaj pazljivo snimak gore koj sam postavio od 45-51 sec,tu imas i dva naziva.
 
Nemoj te lagati decka postoji prirucnik instruktora,ali nigde nije napisan sem u njihovoj glavi.

vojne borilacke vestine su skup dosta borilackih vestina npr:karate,ajkido,realni ajkido,boks,rvanje,dzudo...
posebno se radi obuka napada nozem i puskom bez pucanja.
u Rusiji ti se to zove GRU e sad kako se to zove ovde i u NATO-u to neznam.
Sto se tice toga SPCNAZ GRU je trenutno najbolji na svetu.
 
Poslednja izmena:
Sve sto si naveo ti se jednim imenom zove tehnika GRU, nece valjda da kaze sistem taj i taj nego se svi sistemi spoje u jedno ime i ispadneti Русский системы нападения премьер техники ili SPCNAZ tehnika GRU.
 
Sve sto si naveo ti se jednim imenom zove tehnika GRU, nece valjda da kaze sistem taj i taj nego se svi sistemi spoje u jedno ime i ispadneti Русский системы нападения премьер техники ili SPCNAZ tehnika GRU.

чек стани, имаш ли ти више од 10 година (отприлике преко тога би требало да будеш способан да прочиташ текстове на линковима...).

ГРУ јесте организациона целина која руководи војним специјалним јединицама (као што је некад код нас постојао "корпус специјалних јединица" и једно одељење у Генералштабу које је руководило тим "корпусом")...

Система као борилачка вештина се на западу зове управо тако SYSTEMA RMA - мало се информиши о датој вештини па онда дај такве коментаре... Иначе у Београду имаш Ацу Костића као инструктора у клубу "Вукови" па се распитај директно од човека који је учио ту Systemu од руса (Владимира Васиљева)...


А то што си ти назив видео клипа у својој глави протумачио тако како си протумачио јесте доказ твог познавања теме...
Покушај дати наслов да схватиш на овај начин : "Борбене технике руских специјалних јединица подређене ГРУ (Главна обавештајна дирекција Генералштаба оружаних снага РФ)
 

Back
Top