Šutanovac: Neka služi vojsku ko želi

Poruka
17.763
Ministar odbrane Dragan Šutanovac ocenio je juče da bi mladim ljudima i po završetku profesionalizacije Vojske Srbije trebalo omogućiti da služe vojni rok, ako to žele.
Šutanovac je istakao da je njegovo „duboko ubeđenje da će mladi građani Srbije i u budućnosti služiti ta tri meseca obuke“.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/193197/Sutanovac-Neka-sluzi-vojsku-ko-zeli

'' Rado ide Srbin u Vojnika '' neka svako sam odluci, zavrsis skolu i onako nemas posla, dosadno ti je, odes u vojsku steknes nove prijatelje, naucis valjda nesto korisno, ukucani odahnu od tebe pre svega majka jer nece ti spremati krevet ta 3 meseca,prati ves, spremati jelo a kad se vratis svi ocekuju da to ubuduce radis sam :rtfm:
 
jel mogu ja da budem koordinator u ministarstvu vojnom za pracenje foruma krstarica. snalazim se pomalo, a necu ni da zacepim za honorar. ljudi smo, dogovoricemo se.

prosirenje zaduzenja je moguce koliko i povecanje gomilice evrica

smatrajte ovo za oficijelnu aplikaciju
 
Vojsku treba UKINUTI.

To je CIST TROSAK, bez i najmanje koristi.

Samo donosi cistu, najvecu mogucu stetu.
Kaži to njemu:mrgreen:
venezuelan-president-hugo-chavez.jpg
 
doslo novo vreme....nek ide u vojsku ko hoce....za neku godinu ce biti---aktivna rezerva nek se obucava kad hoce i kako hoce....na kraju ce biti ono sto mora...NEK ZEMLJU BRANI ONAJ KO HOCE...a i oni sto bi hteli ne znaju ni kako ni sa cim....
Чист волонтеризам !
То је крајњи резултат војне реформе коју започе институција а довршава је Шунтави
 
doslo novo vreme....nek ide u vojsku ko hoce....za neku godinu ce biti---aktivna rezerva nek se obucava kad hoce i kako hoce....na kraju ce biti ono sto mora...NEK ZEMLJU BRANI ONAJ KO HOCE...a i oni sto bi hteli ne znaju ni kako ni sa cim....

Vojska danas NE MOZE nista ni da brani ni da odbrani.

Ma kolika da je.

Odmah se umesaju veliki i izbombarduju te....

Jedino od vojske sto bih ja zadrzao je jedno 5-10000 specijalno obucenih profesionalaca za brza dejstva.

Sve ostalo NICEM NE SLUZI.
 
Vojska danas NE MOZE nista ni da brani ni da odbrani.

Ma kolika da je.

Odmah se umesaju veliki i izbombarduju te....

Jedino od vojske sto bih ja zadrzao je jedno 5-10000 specijalno obucenih profesionalaca za brza dejstva.

Sve ostalo NICEM NE SLUZI.

samo mi jos odgovori ko ce nauciti narod--potencijalnu rezervu osnovnim vojnickim vestinama i osnove upotrebe vatrenog oruzja...???
mislis da ima ikog normalnog da ne misli da je najbolje da ne postoji ni jedna vojska na svetu..?? ali ovde na balkanu---ubedi ti prvo sve balkance da raspuste vojsku...a ja cu ti pomoci da ubedis srbiju da i ona to ucini...jos cu naci onoliko jos njih da nam pomognu...samo prvo ti demilitarizuj balkan...
 
samo mi jos odgovori ko ce nauciti narod--potencijalnu rezervu osnovnim vojnickim vestinama i osnove upotrebe vatrenog oruzja...???
mislis da ima ikog normalnog da ne misli da je najbolje da ne postoji ni jedna vojska na svetu..?? ali ovde na balkanu---ubedi ti prvo sve balkance da raspuste vojsku...a ja cu ti pomoci da ubedis srbiju da i ona to ucini...jos cu naci onoliko jos njih da nam pomognu...samo prvo ti demilitarizuj balkan...

Pajo, Srbija je "nasledila" oko 80% Jugoslovenske vojne opreme koja je bila jedna od mocnijih u Evropi i svetu...

Pa je katastrofalno bila porazena (a moglo je biti i mnogo gore da su hteli)

Iz toga sledi zakljucak da vojska NE KORISTI NICEMU, osim da debele staresine vuku debele plate i nista ne privredjuju.

Narod samo treba nauciti GDE DA BEZI u slucaju rata.

U ratu od naroda samo ima stete, nikada koristi.

Od jedne cele poulacije, samo su 2-3% ljudi ratnici.

Ostali su BALAST.

To je dokazano.

Za dobrog ratnika nije samo dovoljna hrabrost.

Potrebna je i hladnokrvnost, sposobnost donosenja pravilnih i brzih odluka i - beskurpuloznost.
 
Pajo, Srbija je "nasledila" oko 80% Jugoslovenske vojne opreme koja je bila jedna od mocnijih u Evropi i svetu...

Pa je katastrofalno bila porazena (a moglo je biti i mnogo gore da su hteli)

Iz toga sledi zakljucak da vojska NE KORISTI NICEMU, osim da debele staresine vuku debele plate i nista ne privredjuju.

Narod samo treba nauciti GDE DA BEZI u slucaju rata.

U ratu od naroda samo ima stete, nikada koristi.

Od jedne cele poulacije, samo su 2-3% ljudi ratnici.

Ostali su BALAST.

To je dokazano.

Za dobrog ratnika nije samo dovoljna hrabrost.

Potrebna je i hladnokrvnost, sposobnost donosenja pravilnih i brzih odluka i - beskurpuloznost.

ovo jednostavno nije vecina tacno....
gde je to srbija katastrofalno porazena..???
zar ti mislis da 10.000 ljudi ista predstavlja..??? cemu bi sluzili taj broj ljudi..?? odbrani sigurno ne...ako si bio u vojsci--kazi mi koliki prostor ti mozes zatvoriti i oformiti odbranu sa 10.000 ljudi...??? i samo mi reci koliko od njih ce biti lekari,tehnicari koji odrzavaju tehniku..itendanti i da ne nabrajam dalje sve potrebne sluzbe...
10.000 ljudi treba i njih raspustiti ako su samo oni...a kad nas neko napadne---nauciti narod da se odmah skine...koje ideje..
i ko ti kaze da za dobrog ratnika dtreba samo hrabrost...???
ja neprekidno potenciram obuku koju niko ne spominje ti mi pricas o hrabrosti...a kako se stice hladnokrvnost i sposobnost za donosenje pravilnih i brzih odluka..??? zar nije isto treninzima i obukom..???
ili mislis da se jedan pilot moze stvoriti za 7 dana...raketas za 5 dana...tenkista za 4 dana...ili necemo imati ni avijaciju-pa ce nam suverenitet nad vazdusnim prostorom obezbedjivati madjarska a mi to placati...necemo imati PVO...oklopne jedinice..artiljeriju sve da otpustimo....jadna nam majka...
 

Back
Top