Granica..

Kompromis je potrebnost,jedna neophodnost koju svi ljudi treba da posjeduju.Recimo ovako:
Osoba A i osoba B su u vezi,vole se,različitih su naravi i interesovanja.
Osoba A neprekidno vrši ustupke(radi mira i stabilnosti,ljubavi ili nečeg sl.)osobi B.
Osoba A se(matematičkim izrazom pomjeri za 20 od 100 stepenica KA osobi B.
Osoba B se ne pomjera(tvrdoglava u istrajanju samo svojih postulata i principa,netolerantna)
Osoba A se pomjeri još 10 stepenica(U ime ljubavi,u nadi da opstanu)ka osobi B
A ona još uvijek tapka u mjestu.Ni pedalj.Ni pokušaj.
Tu je kraj priče jer osoba B nije učinila ni pokušaj pomjeranja,nije čak ni zakoračila na bar jednu,onu prvu stepenicu prema osobi A(koja se već preznojila od tolikog pomjeranja,trpljenja,samosvlađivanja,samopljuvanja )
I tu je onda granica.
Kompromis je onda prevara.A na nama je da odredimo koliko ćemo mi stepenice preći čekajući strpljivo da on napravi čuveni prvi korak.
 
Kompromis je potrebnost,jedna neophodnost koju svi ljudi treba da posjeduju.Recimo ovako:
Osoba A i osoba B su u vezi,vole se,različitih su naravi i interesovanja.
Osoba A neprekidno vrši ustupke(radi mira i stabilnosti,ljubavi ili nečeg sl.)osobi B.
Osoba A se(matematičkim izrazom pomjeri za 20 od 100 stepenica KA osobi B.
Osoba B se ne pomjera(tvrdoglava u istrajanju samo svojih postulata i principa,netolerantna)
Osoba A se pomjeri još 10 stepenica(U ime ljubavi,u nadi da opstanu)ka osobi B
A ona još uvijek tapka u mjestu.Ni pedalj.Ni pokušaj.
Tu je kraj priče jer osoba B nije učinila ni pokušaj pomjeranja,nije čak ni zakoračila na bar jednu,onu prvu stepenicu prema osobi A(koja se već preznojila od tolikog pomjeranja,trpljenja,samosvlađivanja,samopljuvanja )
I tu je onda granica.
Kompromis je onda prevara.A na nama je da odredimo koliko ćemo mi stepenice preći čekajući strpljivo da on napravi čuveni prvi korak.

Ok, ali sta ako su obe osobe voljne da se menjaju radi drugog, nadju se na sredini, ali oboje su samo polovina sebe..vracamo se na ono da je ipak bolje naci sto slicniju osobu da bi se sto manje menjali zbog iste..
 
Mislim da nema sredine,da ne postoji ta granica jer u ljubavi(ukoliko je ona zaista iskrena i vrijedna)nema definicije
Dvoje koji su samo "polovina sebe" ne mogu ostati skupa.
Moraju biti toliko "svoji"(sačuvati svoju individuu)da ne bi bili tuđi,da ne bi bili nečiji nadomjestak ili dražesni aranžman.
A opet u prilagođavanju jedno drugom moraju naći jedno veliko "MI".
I da,niko nikad nije rekao da je to lako.
 
Svaka ozbiljna veza zahteva delom i kompromis, e sad gde povuci tu granicu?
Koliko kompromisa mozemo podneti pre nego sto kazemo, ma dosta, ovo nije ono sto sam zelela?

Po mom nekom iskustvu kompromisi su deo veze,msm ako neko nije spreman da napravi ustupak onda ne znam....ma isto ti je to ko i u životu da bi nešto dobio prvo moraš nešto i da daš...sve je nekako povezano...e sad stvar je od čoveka do čoveka koliko je ko spreman da ide daleko i šta time postiže tj. da li ide sebi na štetu ili onom drugom....
 
nema granice, ona mora da bude kao lastis i onda sve lepo funkcionise :D nazovimo to i kompromisima meni nekako lepo ovo lastis. cas je labav cas je jak cas kod mene cas kod tebe ali se ZAJEDNO IGRAMO !
 
Svaka ozbiljna veza zahteva delom i kompromis, e sad gde povuci tu granicu?
Koliko kompromisa mozemo podneti pre nego sto kazemo, ma dosta, ovo nije ono sto sam zelela?

Sve dok ti kompromisi ne ugrozavaju nas i nasu individualnost,ne mogu skoditi.Onog momenta kad pocnemo da radimo nesto sto nam ne prija,samo da bi neko bio zadovoljan,nastupa kraj .
 
Sa svakom je drugačije nisu svi istog senzibiliteta.Nauči se kroz odnos.Dokle može a dokle ne,pa se ubuduće to radi automatski.

E, ovo je tacno..ali sam primetila da postajem sve ne tolerantnija sa godinama, ne sluzi mi na cast, znam..ali kada neko ima izgradjen zivot, takav..kakav je, granice su strogo naglasene i cini se da sam sve manje "kadra" da se prilagodjavam i popustam u cilju pomeranja tih granica..
 
Svaka ozbiljna veza zahteva delom i kompromis, e sad gde povuci tu granicu?
Koliko kompromisa mozemo podneti pre nego sto kazemo, ma dosta, ovo nije ono sto sam zelela?

uh.
prvo popuštam što volim.
onda popuštam po inerciji.
onda popuštam da vidim dokle će.
srce duša i to... nema veze.
ali kad udari na inteligenciju, zategnem sve i odem.
bez objašnjenja.
 
kompromisi zavise od:
1. interesa. kratkorocnih, dugorocnih, direktnih, indirektnih, umisljenih i stvarnih interesa i od slozenog odnosa tih interesa.
2. procene stanja. procene celokupnog odnosa, karaktera druge osobe i konkretne situacije.
3. davanja i uzimanja. ne samo sto nam je potrebno da bude po nasem, vec nam je potrebno i da ne bude po nasem. tako se stvara zdrava dinamika osecanja i smisla u nama samima i u nasim vezama sa drugim ljudima.
dobri kompromisi sto optimalnije zadovoljavaju ove tri tacke. problem je sto cinimo mnogo losih kompromisa ili ih ne cinimo dovoljno jer nedovoljno shvatamo nase interese, pogresno procenjujemo, a iz svega toga sledi da uzimamo i dajemo na besno-depresivni, zrtvujuce-mazohisticki nacin.
znaci granica treba da se postavi na liniji koja razdvaja dobre od losih ili nikakvih kompromisa. sta je to u konkretnoj situaciji zavisi od kvalitetne analize gore navedene tri tacke.
 
Svaka ozbiljna veza zahteva delom i kompromis, e sad gde povuci tu granicu?
Koliko kompromisa mozemo podneti pre nego sto kazemo, ma dosta, ovo nije ono sto sam zelela?

jao draga ja sam losa sa tim kompromisima...:confused:
meni je svaki kompromis cisto nezadovoljstvo jer kompromis za mene u praksi znaci ne dobiti ono sto hocu:confused:
i sto si duze nezadovoljna gore po tebe.


hmh...:think: ili da malo korigujes svoje prioritirasnje stvari, mozda ti to da neki novi ugao sagledavanja, samim tim i jednu novu satisfakciju...
ne znam:(
 
Svaka ozbiljna veza zahteva delom i kompromis, e sad gde povuci tu granicu?
Koliko kompromisa mozemo podneti pre nego sto kazemo, ma dosta, ovo nije ono sto sam zelela?

Granica je otprilike tamo gde se u esencijalnom smislu prestaje biti ono sto jeste, na mestu na kome neke elementarne licne teznje i osobenosti pocinju da se guse. Ali ponekad kada se voli moze se otici i dalje od toga, jer covek ne postoji na ovome svetu samo radi sebe, a desava se i da se licne teznje i zivotni prioriteti promene. Zato je svakome njegova veza prilika da takvu granicu ispituje pronalazeci pravu meru za sebe i svoj odnos,.
 

Back
Top