Ocenjivanje

mama-ana

Početnik
Poruka
8
Dobar dan,
ja sam ovde nova, i mnogo bi mi pomoglo ako ima neka učiteljica da pogleda ova tri diktata i da ih oceni.
U pitanju je učenik drugog razreda, a ja mislim da nije realno ocenjen... pa, eto, neko objektivno mišljenje bi mi mnogo značilo...
Hvala puno!


... sta sad da radim, kako da ubacim skeniran dokument???
 
Ne znam kakva ti je satisfakcija da ti mi potvrdimo ono sto ti mislis??Pa ako je tako uciteljica ocenila,neka tako i bude...samo reci detetu da se vise trudi i rezultati ce doci sami po sebi..nema nista od toga sto se mesas u necije kriterijume ocenjivanja..pogotovu II raz. osnovne?!Pa sta ces da radis kada bude u visim razredima...na ovaj nacin cinis detetu medvedju uslugu...nemoj da se time opterecujes,vec na sledecem diktatu ce biti bolji,samo neka vezba...ponekad je i bolje kada neko ima stroziji kriterijum...p.s.nisam prosvetni radnik ali sam mama skolarca i znam iz iskustva...pozdrav!
 
Dobar dan,
ja sam ovde nova, i mnogo bi mi pomoglo ako ima neka učiteljica da pogleda ova tri diktata i da ih oceni.
U pitanju je učenik drugog razreda, a ja mislim da nije realno ocenjen... pa, eto, neko objektivno mišljenje bi mi mnogo značilo...
Hvala puno!


... sta sad da radim, kako da ubacim skeniran dokument???

možda bi ti bilo lakše da neka druga učiteljica ili nastavnica srpskog pogleda te diktate :think:
 
Dobar dan,
ja sam ovde nova, i mnogo bi mi pomoglo ako ima neka učiteljica da pogleda ova tri diktata i da ih oceni.
U pitanju je učenik drugog razreda, a ja mislim da nije realno ocenjen... pa, eto, neko objektivno mišljenje bi mi mnogo značilo...
Hvala puno!

... sta sad da radim, kako da ubacim skeniran dokument???

Pa prepričaj nam šta je sve podvučeno i zaokruženo crvenom 'emijskom.
 
Ne znam kakva ti je satisfakcija da ti mi potvrdimo ono sto ti mislis??Pa ako je tako uciteljica ocenila,neka tako i bude...samo reci detetu da se vise trudi i rezultati ce doci sami po sebi..nema nista od toga sto se mesas u necije kriterijume ocenjivanja..pogotovu II raz. osnovne?!Pa sta ces da radis kada bude u visim razredima...na ovaj nacin cinis detetu medvedju uslugu...nemoj da se time opterecujes,vec na sledecem diktatu ce biti bolji,samo neka vezba...ponekad je i bolje kada neko ima stroziji kriterijum...p.s.nisam prosvetni radnik ali sam mama skolarca i znam iz iskustva...pozdrav!

Samo me interesuje koliko mogu realno da procenim, nisam ni mislila da se mesam u tudje kriterijume ocenjivanja... a i moj djak se ne tangira zbog ocena, tako da nemam tu brigu.
 
Jao ocenjvanje... Najveca glupost koja postoji... Stvar je samo koliko neko moze da palamudi dok odgovara i da lupa gluposti...:roll: U 90% slucajeva niko i ne slusa sta pricas tako da i kada nista ne znas, a imas dobre verbalne sposobnosti 4 je minimum koji se dobija...Naravno i uposrnost je bitna... Posle 15 minuta ubedjivanja dobijas 5 kao kuca... :lol:
 
Pa ja bih ovoj uiteljici dala keca...:eek::hahaha: Nije ispravila da posle zasto ide upitnik, a ne znak uzvika... A i Fruska gora, gora se pise malim slovom... Bitno je da je kod Novog Sada doradjivala veliko S...:roll:
 
Pa ja bih ovoj uiteljici dala keca...:eek::hahaha: Nije ispravila da posle zasto ide upitnik, a ne znak uzvika... A i Fruska gora, gora se pise malim slovom... Bitno je da je kod Novog Sada doradjivala veliko S...:roll:

a?:eek:

otkad?

kad us promenili pravopis?

ozbiljno pitam..po pravopisu koji sam j aucila u skoli pisalo se velikm..jer to je vlastita imenica u ovom slucaju....:think:
 
Фрушка гора се по Правопису пише (гора) малим словом, али мени није логично.

Ја нисам компетентна да оценим ове диктате, али ћу прокоментарисати: Не знам зашто су писани латиницом, јер је ћирилица званично српско писмо.
Ако је у питању познавање латинице, у реду, али, три комада! :eek:
Но, дете (по рукопису бих рекла да је дечак) слова не пише правилно, и ако је проверавано знање латинице, он је не зна.

Оно што примећујем, то је да учитељица није дописала зарез приликом набрајања, и да су сва три диктата скоро идентична, што је методолошки неоправдано. Зашто би се са три диктата проверавала једна те иста ствар?
Уствари, две ствари: познавање латинице и употреба великог слова.

Но, коју год оцену да је добио овај трећак, нека се потруди да је поправи у следећој наставној години. :)
 
Ja mislim da su tri diktata skoro ista zato da mu se da šansa da popravi slabu ocenu. U ovom trećem je recimo uspeo da pravilno napiše reč Kalemegdan, a i "Save" izgleda kao "Save" a ne kao neka krivudava linija iz prvog diktata ("Isvl"?).

Činjenica je da ne zna da piše slova; naročito mi smeta što malo slovo "a" piše kao malo slovo "s", a "s" mu izgleda kao ćirilično "з". To automatski uništava čitljivost svakog teksta koji dalje bude pisao. Mislim da je slovo s prva stvar koju treba da uvežbava.

Za ocenjivanje ne znam. Nisam nikad radio sa drugim razredom.Verovatno je tek počeo da uči latinicu. Nadam se da učiteljice imaju neki šablon sa pravilno napisanim tekstom pored koga piše za koju je šta ocenu. Ili bar neki opseg broja grešaka po 100 slova teksta koji odgovara svakoj oceni.

Ali dok ne bude počeo da razlikuje a i s, ja bih nastavio da mu dajem jedinice. Neobično pisanje slova je možda zanimljivo, ali ako slovo izgleda istovetno ili skoro istovetno sa načinom na koji treba da se piše neko drugo slovo, onda to ne može da se toleriše.
 
Sto se pravopisa tice treba da vezba:rumenko:
A sto se rukopisa tice i to bi trebalo malo da koriguje ali...
Najveci lekari i profesori toliko citko pisu da vam treba prevodilac:roll:
Tako da za intelegentne ljude kazu da ruzno pisu:eek:
Kazu nemaju vremena da se bakcu sa slovima:zcepanje:
Mama radi sa sinom od kose crte do oblika slova ali kako hoces.
Mi smo barem morali da pisemo krasnopisom pa kako god...:bye:
 
:eek::eek::eek:Šta li sve ovim roditeljima neće da padne na pamet...:think: čudo nije ovo stiglo u Kurir da se cela javnost uveri kako neke učiteljice maltretiraju mamine sinove. Valjda je i ministarstvo alarmirano? Ej Srbijo međ šljivama :sad2:
 

Back
Top