ANTIČKI NOVAC - diskusije i prikazivanje kolekcija

Ono sto sam ja uspeo da nadjem jeste da najslicniji jeste novcic Licinius
Medjutim da nadjem ovakve iste nema sanse Polozaj glave na levo kod 2 novcica -levi i desni sa slike i opis slike na reversu kao da ne postoji
Ako ima glavu okrenutu na levo onda revers nije tvrdjava sa 2 strazare i suncem izmedju ,nego 3 strazare
Visina kule opet najcesce je 6 blokova a ova kovanica sa desne strane ima 8 ja mislim
Iskreno zanima me da nisu laznjaci ; a iako jesu sta da se radi
Molim jos jednom strucnjake sa krstarice da mi malo pomognu
I stvarno molim posto sam pocetnik a zanimaju me ovakve stvari
 
Redzona,ja se numizmatikom bavim skoro 9 godina a antika je pocela skoro da me interesuje,pre par meseci.
Moje misljenje je da u pocetku ne treba trositi veliki novac na antiku,vec sitne iznose a onda novcice pokazivati strucnjacima da ti potvrde originalnost.
Originale u kolekciju a falseve sa strane,nemoj pokusavati da uvalis falseve jer niko ne zasluzuje da bude prevaren.
Meni je problem sto nemam kome da ih odnesem,jedini sam numizmaticar u svom mestu,a verovatno i celoj opstini :)
Moracu jednom da zapucam za BG na sastanak SND na Slaviji mada sam cuo da se i tamo kopije prodaju naveliko...
 
Redzona,ja se numizmatikom bavim skoro 9 godina a antika je pocela skoro da me interesuje,pre par meseci.
Moje misljenje je da u pocetku ne treba trositi veliki novac na antiku,vec sitne iznose a onda novcice pokazivati strucnjacima da ti potvrde originalnost.
Originale u kolekciju a falseve sa strane,nemoj pokusavati da uvalis falseve jer niko ne zasluzuje da bude prevaren.
Meni je problem sto nemam kome da ih odnesem,jedini sam numizmaticar u svom mestu,a verovatno i celoj opstini :)
Moracu jednom da zapucam za BG na sastanak SND na Slaviji mada sam cuo da se i tamo kopije prodaju naveliko...
Neznam da li si mislio na sajmove antikviteta i numizmatike koji se odrzavaju u hotelu Slavija?
Inace, mislim da ti je pametnije da dodjes utorkom u ulicu Svetosavsku na broj 18 tu se svakog utorka u 16 sati odrzavaju sastanci SND-a.
Tu potrazi gospodina Bogdana ili gosp. Nesu, oni su stari im iskusni numizmaticari i kod njih mozes izvrsiti procenu svojih novcica. A i uspostaviti kontakt, za ubuduce i da prodas ono sto imas viska, i da kupis, i da ti pomognu u proceni.
 
moze te mi reci imam dve kovanice imperatora Constans The Roman Empire Constans augustus, 337 – 350 Heavy siliqua, Siscia 340-350, AR 3.38 g. FL IVL CONS – TANS P F AVG Rosette diademed, draped and cuirassed bust r. Rev. VICTORIA – AVGVSTORVM Victory advancing l., holding wreath and palm branch; in exergue, SIS dot over crescent. C 137. RIC 168. dali nekoga zanima i koliko bi bio spremanda plati za nju
 
Pozdrav svima, nov sam na forumu, u numizmatici takođe , a o antici da ne pričam. Nedavno sam kupio neočišćen lot rimskih novčanica i posle čišćenja sam dobio jednu potpuno žutu kovanicu.Prilično je izlizana tako da ne mogu da je uporedim sa kataloškim primercima.Masa je 3,2 grama, prečinik na užem delu 1,8, a na širem 1,9 mm. Zanima me da li je u antičko vreme korišćen mesing kao legura i ako je neko u mogućnosti da prepozna o čemu se radi bio bih zaista zahvalan.Pokušaću da postavim sliku

Na žalost još uvek ne znam da je postavim
 

Back
Top