ANTIČKI NOVAC - diskusije i prikazivanje kolekcija

Evo da se vratimo temi, jedna mala skromna ergela
Marcus Cipius....................................Caius Maianius.....................................Caius Cassius
2zq8olh.jpg

23tfo6d.jpg
 
Ево једне тетрадрахме из Александрије која ми се посебно свиђа. Пошто су ми , нажалост, новчићи у хаосу изгубио сам папирић на коме сам написао који је владар у питању тако да сад нисам сигуран. Вероватно је Клаудије II Готик. У сваком случају, леп портрет.

@MarQss: Одличан портрет Нерона. :)

П.С.
Замолио бих све да избришу своје постове који немају везе са темом.
 

Prilozi

  • IMG_0365.JPG
    IMG_0365.JPG
    141,7 KB · Pregleda: 40
  • IMG_0366.jpg
    IMG_0366.jpg
    32,5 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Ево једне тетрадрахме из Александрије која ми се посебно свиђа. Пошто су ми , нажалост, новчићи у хаосу изгубио сам папирић на коме сам написао који је владар у питању тако да сад нисам сигуран. Може бити да је Пробус. У сваком случају, леп портрет.

Jako jako lepo, a uskoro cemo i da ga identifikujemo precizno...
 
Знам да сам имао проблема да га идентификујем први пут. Када сма сазнао који је владар у питању негде сам записао и, како то обично бива, изгубио папирић. Сада када се присетим готово сам апсолутно сигуран да је у питању Клаудије II Готик.
 
Ево једне тетрадрахме из Александрије која ми се посебно свиђа. Пошто су ми , нажалост, новчићи у хаосу изгубио сам папирић на коме сам написао који је владар у питању тако да сад нисам сигуран. Вероватно је Клаудије II Готик. У сваком случају, леп портрет.

@MarQss: Одличан портрет Нерона. :)

П.С.
Замолио бих све да избришу своје постове који немају везе са темом.

http://www.vcoins.com/ancient/zuzimjudaea/store/viewItem.asp?idProduct=1169
http://www.vcoins.com/ancient/romanumismatics/store/viewitem.asp?idProduct=3120
Potin tetradrahma Klaudijusa II :)

Prelep komad, africhka egzotika, voleo bi da ga ja imam :)
 
Шта је то потин тетрадрахма? Ја сам мислио да постоји само један једнини тип тертадтахме.

Pa u Aleksandriji su pravljene bilon tetradrahme, ali je onda srebro zamenjeno olovom, to te tzv. Potin tetradrahma (bakar i olovo)
Da necesh sluchajno da je prodash, ja vapim za nekim komadom iz Aleksandrije? :)

Evo jedan lep link : http://scotvscapitis.blogspot.com/2008/07/alexandrian-potin-tetradrachms.html
 
Pa u Aleksandriji su pravljene bilon tetradrahme, ali je onda srebro zamenjeno olovom, to te tzv. Potin tetradrahma (bakar i olovo)
Хвала на појашњењу. Нисам то знао. Сада ми је јасно зашто ми је некако увек било чудан метал ове тетрадрахме. Вероватно због олова.
Da necesh sluchajno da je prodash, ja vapim za nekim komadom iz Aleksandrije? :)
Не бих је продавао. Добио сам је на поклон.
 
Evo nešto sveže nabavljeno, više od 2300 godina je lutao svetom da bi našao put do mene... Pa dobro svi smo mi trenutni domaćini, lutaće oni i posle nas. Ovaj odluta možda i pre za povoljnu menjažu ili cenu :D

Kralj Filip II Makedonski, oko 336 godine p.n.e. (tako mi je bar rečeno). Svakako moj najstariji novac trenutno. Posebno mi se svidja sto je revers čitak i na grčkom lepo piše - Kralj FIlip... inače ne znam mnogo o tom novcu i periodu ali sad imam podsticaj da naučim. Šta kažu stručnjaci za antiku sa krstarice, SPQR, Markus i ostali? :)
 

Prilozi

  • 100_0569.jpg
    100_0569.jpg
    17,9 KB · Pregleda: 39
  • 100_0570.jpg
    100_0570.jpg
    38,8 KB · Pregleda: 43
Evo nešto sveže nabavljeno, više od 2300 godina je lutao svetom da bi našao put do mene... Pa dobro svi smo mi trenutni domaćini, lutaće oni i posle nas. Ovaj odluta možda i pre za povoljnu menjažu ili cenu :D

Kralj Filip II Makedonski, oko 336 godine p.n.e. (tako mi je bar rečeno). Svakako moj najstariji novac trenutno. Posebno mi se svidja sto je revers čitak i na grčkom lepo piše - Kralj FIlip... inače ne znam mnogo o tom novcu i periodu ali sad imam podsticaj da naučim. Šta kažu stručnjaci za antiku sa krstarice, SPQR, Markus i ostali? :)

Aaaaaaaaaaaa
Pao sam u nesvest :D :D :D
SVAKA CAST !!! :super: :super: :super: :super:
 

Back
Top