ANTIČKI NOVAC - diskusije i prikazivanje kolekcija

A vi mi bas pravite zazubice sa tim prelepim komadima koje pokazujete.

Е то је већ нешто друго. Ако је за утеху мислим да код оваквих тема једноставно увек сви свима праве зазубице. Нпр. кад човек види SPQRов суберат поводом битке код Филипа, не може а да се не изједа изнутра што он нема исти. ;)
 
Претече ме MarQss. Баш сам хтео да поставим свог Домициана.
 

Prilozi

  • IMG_0356.jpg
    IMG_0356.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 40
  • IMG_0357.jpg
    IMG_0357.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 21
- Jako lep sestercijus Aleksandra Severa sa jos lepsom patinom koji mi je otisao u menjazi pre neki dan. Imao sam jos jednog isto je dobar bio i isto ode..:)

- Jedan redji folis Maksiminusa II Daje koji je jos tu...vidim da svi stavljaju 1 i 2 vek, ah Markuse. Evo dakle neceg malo kasnijeg...

- losiji predstavnik rane imperije... identifikujte ga. Klaudije?

zgrabio sam sta mi je pri ruci i nije jos u kartonima. Istina, rimski novac mozda i nije za kartoncice ali meni su oni jako zgodni samo zbog klasifikacije. Da li neko ima dobar sistem klasifikovanja, u smislu da se ispise car, kovnica, period, natpisi na aversu i reversu i da sve ostane lepo i pregledno. Kako i gde cuvate svoj rimski novac?

Imam prilicno denara i posrebrenih antonijana, svakakvih komada raznih perioda koji se trenutno brckaju u destiliranoj vodi i maslinovom ulju :) Ima vremena da i njih islikamo.Meni licno su najlepsi rimski novci srebrne silikve a nemam jos nijednu jedinu... Takodje, solidusi su mi iz nekog razloga lepsi od aureusa...valjda sto su vise stilizovani, odustalo se od realizma po svaku cenu a i dalje je kovanje bilo izuzetno kvalitetno...
 

Prilozi

  • DSC00180.JPG
    DSC00180.JPG
    15,5 KB · Pregleda: 49
  • DSC00181.JPG
    DSC00181.JPG
    15,3 KB · Pregleda: 39
  • 100_0537.jpg
    100_0537.jpg
    40 KB · Pregleda: 31
  • 100_0538.jpg
    100_0538.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 23
  • 100_0539.jpg
    100_0539.jpg
    37 KB · Pregleda: 21
Е то је већ нешто друго. Ако је за утеху мислим да код оваквих тема једноставно увек сви свима праве зазубице. Нпр. кад човек види SPQRов суберат поводом битке код Филипа, не може а да се не изједа изнутра што он нема исти. ;)

Samo da napomenem da se ne radi o subaeratu, vec o bronzanom kovanju ;) I slazem se kolega, ovde svi svima pravimo zazubice :)
 
perverzan sester,Ssin...lepsi od para sto se kaze...a ovo jeste gosim klaudius..razmisljao sam da numerisem kartone i hronoloski ih popakujem pa da imam posebnu fasciklu sa tim komadima preuzetu sa vcoinsa,wildwindsa ili RICa ali kolekcija stalno trpi korekcije...kartoni su dobra solucija i zbog soli i ostalih necistoca sa ruku pa cak i padova kovanica...desavalo mi se *(sa SPQr ovim prelepim republikama)
 
perverzan sester,Ssin...lepsi od para sto se kaze...a ovo jeste gosim klaudius..razmisljao sam da numerisem kartone i hronoloski ih popakujem pa da imam posebnu fasciklu sa tim komadima preuzetu sa vcoinsa,wildwindsa ili RICa ali kolekcija stalno trpi korekcije...kartoni su dobra solucija i zbog soli i ostalih necistoca sa ruku pa cak i padova kovanica...desavalo mi se *(sa SPQr ovim prelepim republikama)

nosio sam ga na sajam, bezveze sto se nisam setio prvo tebi da ga pokazem.

Ali nameracio sam jedan fantastican sestercijus vespazijana, najbolji koji sam ikada video uzivo... uz malo srece mozda bude moj do kraja meseca.:cool:

Hm mislis karton sa podacima s jedne strane a kovanica s druge ili klasicni kartoncici?

Moram da priznam da mi krupniji komadi stvarno izgledaju losije kad ih stavim u karton. Denari i ostala sica ok, fino izgledaju. Ili je to samo jedna od mojih iluzija.
 

Prilozi

  • 100_0540.jpg
    100_0540.jpg
    34,3 KB · Pregleda: 13
Иначе, што се складиштења античких новчића тиче, мислим да је убедљиво најбоље користити витрине (фиокице) као оне што прави Linder. Нажалост, њих нема код нас а и веома су скупе. Већ неко време планирам да одем код столара да се договоримо да ми направи копију Linder-ових витрина.
 

Back
Top