Zanimljivo i aktivno penzionersko doba...

Troja

Buduća legenda
Poruka
26.477
Moja mama je od skoro u penziji. I vidim da ne zna sta ce sa sobom.
Po ceo dan sedi,gleda TV...
Kaze da zeli da nadje neku aktivnost i da joj ja pomognem.
Meni pada napamet neki penzionerski klub ili planinarsko drustvo.
Sta vi predlazete?
Ako ste u penziji, cime se bavite?
 
Moja mama je u penziji i clan je penzionerskog drustva. Idu na igranke i na izlete cesto.

Zavisi od opstine do opstine kakva je organizacija. Oni organizovaniji imaju i banju na rate i slicne stvari.

Jedino sto treba je da se plati godisnja clanarina

Isto ovako.
Moja majka je pored toga i clan Ferijalnog saveza tako da i sa njima cesto i jeftino putuje najednodjevne izlete a psole 3/4 dana prepricava kako se sjajno provela :)
 
Zavisi da li je sama ili ima muza/partenra, da li ima prijatelje/rodjake sa kojima je u kontaktu, koliko ima godina, kakvog je zdravstvenog stanja i pre svega kakva je licnost.

Sama je, 53 godina, relativno dobrog zdravstvanog stanja. Rodjake nemamo,svi su po belom svetu,ima prijateljice takodje penzionerke njenih godina. Jedna voli da putuje aktivna,a druga samo sedi kuci.
A kao osoba je kreativna i voli da putuje. Voli cvece, nekad pravi ogrlice,farba i tako te sitnice...Druzeljibiva...
 
Ona je zena u najboljim godinama za koju prakticno ne postoje ogranicenja :)

Ne znam sta bi ona mislila o ovome, ali evo sta mi pada na pamet:
Putovanja su super ako to dozvoljavaju finansijske mogucnosti, ali njoj treba pre svega neka redovna aktivnost koja bi joj bila istovremeno i prijatnost i neka vrsta "obaveze", tj potrebna joj je da njen dan/nedelja ima odredjenu konstantnu strukturu.

Joga-odgovara godinama, opusta i omogucava nova druzenja.
Aktiviranje u nekoj politickoj stranci, ako je taj tip.
Plesna skola-nova poznanstva, a mozda i novi partner. Divno provedeno vreme :D
Hor - druzenje i putovanja.
Clanstvo u nekoj humanitarnoj organizaciji.
Kursevi stranih jezika ili razni drugi kursevi kojih ima bezbroj...odlicno za mozak i sto je jos vaznije daje osobi osecaj da je inteletualno aktivna i da vredi.

Sta je mama po struci? Kakav posao je obavljala?
Kakav zivot je vodila do sada?
Da li je otvoren ili zatvoren tip licnosti?

Vazno je da ima organizovano vreme, ali mi se cini da je jos vaznije da su to aktivnosti koje se obavljaju u drustvu. Ta socijalna razmena je izuzetno vazna za nekoga ko je navikao na rad u kolektivu i odjednom se nasao sam sa televizorom. (Bila sam domacica nekoliko godina i znam o cemu govorim, veruj mi :))
 
Poslednja izmena:
Ona je zena u najboljim godinama za koju prakticno ne postoje ogranicenja :)

Ne znam sta bi ona mislila o ovome, ali evo sta mi pada na pamet:
Putovanja su super ako to dozvoljavaju finansijske mogucnosti, ali njoj treba pre svega neka redovna aktivnost koja bi joj bila istovremeno i prijatnost i neka vrsta "obaveze", tj potrebna joj je da njen dan/nedelja ima odredjenu konstantnu strukturu.

Joga-odgovara godinama, opusta i omogucava nova druzenja.
Aktiviranje u nekoj politickoj stranci, ako je taj tip.
Plesna skola-nova poznanstva, a mozda i novi partner. Divno provedeno vreme :D
Hor - druzenje i putovanja.
Clanstvo u nekoj humanitarnoj organizaciji.
Kursevi stranih jezika ili razni drugi kursevi kojih ima bezbroj...odlicno za mozak i sto je jos vaznije daje osobi osecaj da je inteletualno aktivna i da vredi.

Sta je mama po struci? Kakav posao je obavljala?
Kakav zivot je vodila do sada?
Da li je otvoren ili zatvoren tip licnosti?

Vazno je da ima organizovano vreme, ali mi se cini da je jos vaznije da su to aktivnosti koje se obavljaju u drustvu. Ta socijalna razmena je izuzetno vazna za nekoga ko je navikao na rad u kolektivu i odjednom se nasao sam sa televizorom. (Bila sam domacica nekoliko godina i znam o cemu govorim, veruj mi :))

Bravo Harmony, to je to:super:
Skroz si pogodila poentu.
Radila je kao racunovodja u jednoj bas velikoj firmi.
Navikla da ustaje,da ima obaveze, da vidja ljude na poslu.
Otvorena je prema ljudima, ali nije agilna. Tacno vidim kako se smorila. Treba joj nesto da se pokrene. A svidja mi se i ova ideja o partneru:)
 
Otvorena je prema ljudima, ali nije agilna. Tacno vidim kako se smorila. Treba joj nesto da se pokrene. A svidja mi se i ova ideja o partneru:)
Najbolje da zajedno pretrazite po netu (samo pazi da se navuce na ovaj nas forum:)). Cim ona od tebe trazi predlog znaci da joj treba neko da je vodi u toj potrazi i onda je najbolje da zajedno nesto izaberete, da zajedno odete prvi put, i najvaznije je da tu prijateljicu koja je spremna na akciju nagovoris da se prikljuci :D
 
Znaci u svakom slucaju planinarsko drustvo.
Jel imate mozda neke preporuke?:)

Zeleznicar na primer je poznato planinarsko drustvo. Znam neke ljude koji su tamo bili ranije (verovatno i sad pretpostavljam). Onda cini mi se da ima i Pobeda. To su ta dva kao veca drustva. Ima i manjih, ako jos postoje Rtanj, pa Kopaonik - oba imaju planinarsku kucu na Kopu ako volite skijanje... ima sigurno jos nekih.

E setila sam se, ima i Avala.
 
Dobro je dok traži aktivnosti. Banku u kojoj je moja mama radila su zatvorili pre 7, 8 godina, i od tad nema posao, sad je već zvanično penzionerka. Puno se zavukla u kuću, čak i kad je njene stare prijateljice zovu, retko im se priključi u nekim aktivnostima kao što je Ada ili neki koncert... Pije kafe po komšiluku, tako da nije usamljena i brine o baki. Uopšte nije tip osobe koji bi išao na neka organizovana druženja, za nju je to cimanje. A jednog dana, deca se zaposle i odu, baka ima 83 godine, prijateljice se polako udalje kad odbiješ skoro svaki poziv na druženje, tad će morati da se trgne, tako da ću savete sa ove teme tada da upotrebim :)
 
Klubovi penzionera nisu losi, ali mi se nekako cini da je Trojankina mama suvise mlada za tu ekipu ;)
Zena ima samo 53 godine. Kada premotam neke zene koje ja poznajem, a koje su u tim godinama, nikako ne mogu da ih povezem za penzionerskim drustvima. Mozda gresim, ali mislim da bi je to dodatno deprimiralo, ekipa od 70 i ona medju njima.
 
Klubovi penzionera nisu losi, ali mi se nekako cini da je Trojankina mama suvise mlada za tu ekipu ;)
Zena ima samo 53 godine. Kada premotam neke zene koje ja poznajem, a koje su u tim godinama, nikako ne mogu da ih povezem za penzionerskim drustvima. Mozda gresim, ali mislim da bi je to dodatno deprimiralo, ekipa od 70 i ona medju njima.

I moja mama se uclanila sa 53, pre nego sti je i zvanicno postala penzioner. Sada ima 56

I nije to bas deprimirajuce, ima tu dosta zena tih godina i svi su zanimljivi...uvek postoji grupa mladjih i grupa baka i deka :D

Ja sam putovala par puta sa njima, meni nisu bili deprimirajuci uopste:lol: Jednom su poveli muziku..harmonikase...pa raspicili kolo...
Na igrankama djuskaju i uz zabavnu i uz narodnu. Potpuno opusteno.

Bas su mi kul :D
 

Back
Top