Ortakluk

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Uvek u poslu izbegavajte ortake, sa njima se nikad necete usreciti.

Ako se vec mora - bolje vise ortaka nego samo jedan.

Problem je u tome da ako suvise verujete ortaku, lako mozete ostati bez icega, a ako verujete premalo situacija ce stalno biti napeta sto je nepovoljno za posao.

Ni sa familijom ne ulazite u posao, sem ako ne postoji strogo partijarhalan odnos gde se zna ko naredjuje ko slusa.
 
Uvek u poslu izbegavajte ortake, sa njima se nikad necete usreciti.

Ako se vec mora - bolje vise ortaka nego samo jedan.

Problem je u tome da ako suvise verujete ortaku, lako mozete ostati bez icega, a ako verujete premalo situacija ce stalno biti napeta sto je nepovoljno za posao.

Ni sa familijom ne ulazite u posao, sem ako ne postoji strogo partijarhalan odnos gde se zna ko naredjuje ko slusa.

Ni sa samim sobom ne ulazite u posao ako bas niste dobri sa sobom...
 
Uvek u poslu izbegavajte ortake, sa njima se nikad necete usreciti.

Ako se vec mora - bolje vise ortaka nego samo jedan.

Problem je u tome da ako suvise verujete ortaku, lako mozete ostati bez icega, a ako verujete premalo situacija ce stalno biti napeta sto je nepovoljno za posao.

Ni sa familijom ne ulazite u posao, sem ako ne postoji strogo partijarhalan odnos gde se zna ko naredjuje ko slusa.

Interesantno je da si napisao ovo sto si napisao a u drugoj temi govoris kako su Srbi svi plasljivi zato sto se boje konkurencije i zrtve su nekog psiholoskog rata pa zato nece da otvore nikakav posao. Cista paranoja je ova tvoja tema.

Verujem da pises ovo zato sto sam ti kao ja predlozio da kao uradimo onaj biz sa alkoholnim picima zajedno (usput, to jeste bila sala, ja ni ne zivim u Srbiji).

U glavnom, malo je zalosno da tako razmisljas. Pogledaj na primer Kineze. Svaki njihov biznis je u sustini porodicni biznis. Zato svuda na svetu unistavaju konkurenciju. Bill Gates nije zapoceo sam svoju firmu u podrumu. Ni jedan uspesan biz nije napravljen sam. Partner ti treba zato sto su 2 glave pametnije nego jedna. Tvoja je nesposobnost ili naiva ako nadjes nekog ko ce da te opeljesi.

Usput, ja sam proputovao prilicno i neko vreme sam ziveo u Aziji. Ne znam da li si poznat sa zakonima tamo , ali jedini nacin da, na primer, Amerikanac otvori neki posao tamo je ako ima partnera koji je iz Azije. To je zakon, ali ipak ima puno uspesnih barova, restorana i prodavnica iako taj partner moze maksimalno da a iskoristi Amera zato sto je zakon na njegovoj strani. Ponekad se i desi da neko nekog zezne, ali vecini ljudi je cilj uspeh, tako da prevara laz i obnana retko udju u tu igru.

Izvini, ali nacin razmisljanja ti je potpune skrenut. Moje jedino pitanje bi bilo ko te je toliko zajebao?
 
U ortakluk ni pod razno.Ortacku kobilu svi jasu,a moju samo ja.

Pa nije ni to tako bas uvijek, ortakluk ima i prednosti, ali ima i mana, sve zavisi s kim udjes u posao, ako je to covjek kojeg i inace poznajes dobro i dobro se slazes s njim onda tu ne bi trebalo da ima problema, naravno, najbolje je kad se poslovi i obaveze solidarno podijele i svako radi svoj dio posla, onaj u kome je najbolji, a kad treba zajedno nastupati onda idu obojica jer je tako nastup bolji i kvalitetniji.

Mozda ce neko prije propasti zato sto je sam pa je u tom, kriznom, trenutku poznavao manje ljudi od kojih je zavisio posao ili je imao manje ideja kako da se kriza prevazidje ili..., a mozda ce dva ortaka prije propasti jer se ne mogu dogovoriti, sve je to relativno.
 
Imao sam dva puta jako lose iskustvo i rekao sam sebi,,Vise nikad".Naravno da postoje ortacke radnje,manje i vece,ali nisam za to.Kao sto nije za svakog da bude kovac,lekar ili fudbaler,tako nije ni da drzi ortacku radnju.Mislim da je nemoguce proceniti i naplatiti koliko je ko ulozio emocija,znanja,rada i straha.To mu dodje kao,,ko vise voli majku,starije ili mladje dete?"
 
Uvek u poslu izbegavajte ortake, sa njima se nikad necete usreciti.

Ako se vec mora - bolje vise ortaka nego samo jedan.

Problem je u tome da ako suvise verujete ortaku, lako mozete ostati bez icega, a ako verujete premalo situacija ce stalno biti napeta sto je nepovoljno za posao.

Ni sa familijom ne ulazite u posao, sem ako ne postoji strogo partijarhalan odnos gde se zna ko naredjuje ko slusa.

Na primer, moj brat je ušao u ortakluk sa prijateljem i posao im lepo funkcioniše već 7 godina:).
 

Back
Top