Da li je moguće...

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.871
... da u Beogradu ne postoji terenska služba za decu? :eek:
Ne znam kako je u ostalim gradovima, ali pretpostavljam ništa bolje.
Meni je to prosto neverovatno, jer šta da radite sa detetom kojem je toliko loše da nije sposobno da stigne do lekara? Ili sa hendikepiranim detetom...? Da zovete privatnog lekara?
 
Poslednja izmena:
... da u Beogradu ne postoji terenska služba za decu? :eek:
Ne znam kako je u ostalim gradovima, ali pretpostavljam ništa bolje.
Meni je to prosto neverovatno, jer šta da radite sa detetom kojem je toliko loše da nije sposobno da stigne do lekara? Ili sa hendikepiranim detetom...? Da zovete privatnog lekara?

Ovo nije nista novo. Kazu uzmite taksi.
Moja je sreca sto imam u zgradi pedijatra pa komsinica uskoci ako je bas neka frka (a ona kod kuce).
 
... da u Beogradu ne postoji terenska služba za decu? :eek:
Ne znam kako je u ostalim gradovima, ali pretpostavljam ništa bolje.
Meni je to prosto neverovatno, jer šta da radite sa detetom kojem je toliko loše da nije sposobno da stigne do lekara? Ili sa hendikepiranim detetom...? Da zovete privatnog lekara?
Pokrenite ovu temu kada bude predizborna kampanja, to je jedino resenja, tada jedino imaju "sluha" za gradjanstvo..
 
... da u Beogradu ne postoji terenska služba za decu? :eek:
Ne znam kako je u ostalim gradovima, ali pretpostavljam ništa bolje.
Meni je to prosto neverovatno, jer šta da radite sa detetom kojem je toliko loše da nije sposobno da stigne do lekara? Ili sa hendikepiranim detetom...? Da zovete privatnog lekara?

Ne živim u gradu,pa nisam znao za ovaj podatak.
Mora se nešto hitno uraditi po tom pitanju.
 
cinjenica je da kad dete i odvedete u dezurnu ustanovu,da li je to tirsova ili inst,za maj,i dete naici cete na dezurnog pedijatra i dezurnog hirurga...znaci ako vam treba ortoped,lomove resava u dezurnoj sluzbi jedan od ta dva lekara,ako vam treba neurohirurg,opet,neurolog opet isto,urolog...opet pedijatar ili hirurg...parnim datumima je dezurna tirsova a neparnim datumima inst,za maj,i dete...
 
Мислим да би свака сеоска амбуланта морала имати бар једног педијатра. Овако сваки пут родитељи су принуђени да децу возе у град, који баш и није близу.
 
cinjenica je da kad dete i odvedete u dezurnu ustanovu,da li je to tirsova ili inst,za maj,i dete naici cete na dezurnog pedijatra i dezurnog hirurga...znaci ako vam treba ortoped,lomove resava u dezurnoj sluzbi jedan od ta dva lekara,ako vam treba neurohirurg,opet,neurolog opet isto,urolog...opet pedijatar ili hirurg...parnim datumima je dezurna tirsova a neparnim datumima inst,za maj,i dete...

Мислим да би свака сеоска амбуланта морала имати бар једног педијатра. Овако сваки пут родитељи су принуђени да децу возе у град, који баш и није близу.

na zalost jako malo dece ima po nasim selima,a na jos vecu zalost jako malo lekara hoce da ode da radi po seoskim ambulantama.I to je nasa stvarnost...

ma nisam mislila bukvalno na sva sela:rumenko:ja imam rodjaka koji je zavrsio medicinu,staz i sedi kuci:dash:nema posla za doktore:eek:

sve je ovo tačno, al tema je bila da ne postoji varijanta da vam lekar dođe kući, a dete vam je toliko loše da ne možete da ga odvedete do doma zdravlja...
 
....danas je bilo na B92, baš o toj ekipi Hitne pomoći koja dolazi na poziv
ako su deca u pitanju...e, sad da li je to samo neka fora da zamažu oči
narodu ili stvarno dolaze ja ne znam...kad su moja deca bila mala toga
nije bilo, pa ili uprti dete i nosi....zovi taxi...ako nemaš auto...ili eventualno
oni da ih pitaš za savet....
 

Back
Top