Samardzic o gradjaninu A. Karadjordjevicu :)
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Samardzic o gradjaninu A. Karadjordjevicu :)

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Samardzic o gradjaninu A. Karadjordjevicu :)

Skoro sam na sajtu Presa naleteo na neku Samardzicevu diskusiju sa izvesnim Maljevicem.

Ok, ja sam navikao da obicno meni po forumima pristalice cetnika citiraju Samardzica i, iako se ne slazem sa njegovim revizionizmom (t.j. mislim da ide iz jedne krajnosti u drugu), moram da priznam da me bas iznenadilo kako je coveka kao monarhista i zagovornik cetnistva iskreno rekao da je protiv Aleksandrovog dolaska na presto i jasno objasnio zasto.

Znaci, svaka cast...

http://www.pressonline.rs/sr/blog/VI...%82%D0%95.html

Милослав Самарџић [neregisrovani] (31. 12. 2009, 15:54:27)
    ...
    Г. Маљевићу, зар је могуће да монархизам доживљавате као систем у коме сви морамо да хвалимо монарха?
    Извинте, ал` ја сам се још у комунизму изборио за право да пишем слободно о комунистима и нема теорије да се сада цензуришем у вези ма чега.
    Кажете: гласине и лажи о престолонаследнику и Драшковићу као о два по режим најопаснија човека!
    Ех, заиста се види да живите далеко одавде.
    Али што се тиче те оптужбе да ширим гласине и лажи: није фер са Ваше стране. Можете препоставити да као професионални списатељ не радим те ствари, тј. да се ослањам на доказиве податке. Престолонаследник је то, дакле, изјавио у загребачком часопису ''Старт'' почетком 1990, а честитку Туђману послао је и независно од те изјаве. Не само да то није демантовао, већ је образлагао тиме да је југословенски престолонаследник. Даље, љотићевце сам лично видео и упознао у његовом окружењу, у Лондону: браћу Лукић из Марковца код В. Плане и браћу Марчетић из Бјеловара (избеглице у Србији 1941). Лукићи су били веома богати, власници више хотела. Они су тада финансирали престолонаследника. Браћи Марчетић сам рекао, заправо замолио сам их, да се љотићевци што пре и што више удаље од престолонаследника, јер кад су уз њега нема апсолутно никакве шансе овде; да жртвују свој партијски интерес ако су заиста монархисти. Они то наравно нису учинили (били су тада већ скоро 20 година с њим). Тако да је и на оној прослави у Бирмингему 1991, коју поменух, престолонаследник такође био са њима (у исто време, у истом граду). У свом говору, пред пуном салом четничког Хотела ''Динара'', рекао сам да то није у реду, а те речи су наишле на одобравање. Па сам о тој вези престолонаследника и љотићеваца морао да напишем један чланак у ''Погледима''. Био сам у обавези да то учиним, јер смо ми први представили престолонаследника овде, па би испало да обмањујемо читаоце ако прећутимо једну тако важну ствар.
    Дуга прича...
    Видимо се догодине!

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Podrazumevano Re: Samardzic o gradjaninu A. Karadjordjevicu :)

У лепим се окружењима, вечити приправник за краља Србије, кретао. Па он је више поштовао Хрвате него народ коме се препоручује да им буде краљ. Има добру референцу код Хрвата па нека се њима понуди, имаће бољу прођу. Србе, очигледно не воли много.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio žirica Pogledaj poruku
    У лепим се окружењима, вечити приправник за краља Србије, кретао. Па он је више поштовао Хрвате него народ коме се препоручује да им буде краљ. Има добру референцу код Хрвата па нека се њима понуди, имаће бољу прођу. Србе, очигледно не воли много.
    Njega trenutno mnogo vise zanima Slovenija i Crna Gora, posto, izgleda, kod Hrvata nema nikakvu ocevinu ni dedovinu, ali iz petnih zila gura preko nekih evroatlantskih lobija da mu se vrati jugoslovenska kraljevska imovina.

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Citat Original postavio Milanne Pogledaj poruku
    Njega trenutno mnogo vise zanima Slovenija i Crna Gora, posto, izgleda, kod Hrvata nema nikakvu ocevinu ni dedovinu, ali iz petnih zila gura preko nekih evroatlantskih lobija da mu se vrati jugoslovenska kraljevska imovina.
    Јасно је: Блед, Св.Стефан (Краљичина плажа), .... У Белом двору је само на стану и храни. Схватио је да од краљевања нема ништа па дај шта даш.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Јасно је: Блед, Св.Стефан (Краљичина плажа), .... У Белом двору је само на стану и храни. Схватио је да од краљевања нема ништа па дај шта даш.
    Ja mislim da on nikad ozbiljno nije ni razmatrao dolazak na presto, nego je pricao ono sto neki krugovi ovde vole da cuju.

Koliko se secam, njemu su ubrzo posle 5. oktobra nudili presto, a on je odgovorio da nema potrebe da se zuri s tim i da je njemu mnogo vaznije da se Srbija prvo demokratizuje...

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

A ljudi se cude otkud neonacizam u Srbiji

Domaćin
    Učlanjen
    24.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Ja mislim da on nikad ozbiljno nije ni razmatrao dolazak na presto, nego je pricao ono sto neki krugovi ovde vole da cuju.

Koliko se secam, njemu su ubrzo posle 5. oktobra nudili presto, a on je odgovorio da nema potrebe da se zuri s tim i da je njemu mnogo vaznije da se Srbija prvo demokratizuje...
    ...ko mu je nudio presto?Ja kolko se sećam ''nekako je isposlovao Koštunica'' da mu se uopšte dozvoli da bude stanovnik Belog Dvora...!

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Skoro sam na sajtu Presa naleteo na neku Samardzicevu diskusiju sa izvesnim Maljevicem.

Ok, ja sam navikao da obicno meni po forumima pristalice cetnika citiraju Samardzica i, iako se ne slazem sa njegovim revizionizmom (t.j. mislim da ide iz jedne krajnosti u drugu), moram da priznam da me bas iznenadilo kako je coveka kao monarhista i zagovornik cetnistva iskreno rekao da je protiv Aleksandrovog dolaska na presto i jasno objasnio zasto.

Znaci, svaka cast...

http://www.pressonline.rs/sr/blog/VI...%82%D0%95.html
    I Samardžić da ubode nešto pametno!

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio antoanko Pogledaj poruku
    ...ko mu je nudio presto?Ja kolko se sećam ''nekako je isposlovao Koštunica'' da mu se uopšte dozvoli da bude stanovnik Belog Dvora...!
    Mozda sam ja to nesto pogresno protumacio, ali meni se cini da je bilo natezanja oko toga da li da on bude brzopotezno krunisan ili da se strpi...

http://www.royalfamily.org/press/press-det/press-382_yu.htm

Predrag Markovićne slaže se sa stavom da njegov ulazak u Krunski savet predstavlja iznenađenje. On je došao na poziv Prestolonaslednika i podsetio da saradnja G17 i Aleksandra Drugog datira odavno, a ''zacementirana'' je kada je Aleksandar, u cilju zajedničkih napora da se obori Milošević, pristao da se u Srbiji, pre svega, kruniše demokratija. Pošto je demokratija dobila krunu, sada je na redu on.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    I Samardžić da ubode nešto pametno!
    Samo sto je o tome pisao samo u Pogledima, a u Presu takve ,,samokriticne'' pikanterije mogu da mu se omaknu jedino u komentarima.

Neka, dobro je i tako... Ne zalimo se

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Крајње је време да се А.Карађорђевић, вечити приправник за краља Србије, протера са Белог двора а њему и супрузи додели двособни стан. Већи му и не треба јер је остатак фамилије Карађорђевић он већ протерао из Белог двора.
    А.Карађорђевић и камарила око њега, већ стварају паралелну власт:
    - Крунски савет,
    - Крунско веће,
    - Крунски кабинет.
    Велики број лезилебовића, попут Предрага Марковића бившег Председника скупштине, нашао је ухлебљење у овим ,,краљевским'' органима који имају аспирације да постану институције. Хоће ли и може ли неко да изнесе на видело колики је број људи и колико примају надокнаду за ,,мување'' по овим назови органима. Рећи ће да је дискретна ствар и неможе се обелодањивати.
    А све то плаћају порески обвезници Србије.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Крајње је време да се А.Карађорђевић, вечити приправник за краља Србије, протера са Белог двора а њему и супрузи додели двособни стан. Већи му и не треба јер је остатак фамилије Карађорђевић он већ протерао из Белог двора.
    А.Карађорђевић и камарила око њега, већ стварају паралелну власт:
    - Крунски савет,
    - Крунско веће,
    - Крунски кабинет.
    Велики број лезилебовића, попут Предрага Марковића бившег Председника скупштине, нашао је ухлебљење у овим ,,краљевским'' органима који имају аспирације да постану институције. Хоће ли и може ли неко да изнесе на видело колики је број људи и колико примају надокнаду за ,,мување'' по овим назови органима. Рећи ће да је дискретна ствар и неможе се обелодањивати.
    А све то плаћају порески обвезници Србије.
    Ali je simptomaticno da ko god se zavrti oko njega usere motku.

Prvo SPO, a sad i G17+.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Sad ce Karadjordjevic i Samardzicu da saspe jedno F*CK YOU na svom cistom srpskom kao onomad Kicanovicu.

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Ali je simptomaticno da ko god se zavrti oko njega usere motku.
    Prvo SPO, a sad i G17+.
    Дај Боже да то буде правило а не изузетак.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Дај Боже да то буде правило а не изузетак.
    Ima Boga. Vidis kako se ne da izdajniku

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Nego, cudi me da ni jedan monarhista, ni jedan ravnogorac ili neki kraljev ljoticevac nema nista da kaze na ovu temu...

Ja sam bas ocekivao neke insajderske informacije i da se pobiju ove gnusne klevete, kad ono, svi progutali zabu...

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Nego, cudi me da ni jedan monarhista, ni jedan ravnogorac ili neki kraljev ljoticevac nema nista da kaze na ovu temu...
    Ja sam bas ocekivao neke insajderske informacije i da se pobiju ove gnusne klevete, kad ono, svi progutali zabu...
    Ма биће, сачекај мало док се пробуде онако мамурни од синоћне пијанке.
    Изгледа да је у кафанчету ,,Код Аце'' опет било бурно.

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Samo sto je o tome pisao samo u Pogledima, a u Presu takve ,,samokriticne'' pikanterije mogu da mu se omaknu jedino u komentarima.

Neka, dobro je i tako... Ne zalimo se
    Sa druge strane Samardžić je neverovatno naivno biće koje prosto zanemi kada mu pokažeš dokaze za nešto suprotno, a onda pokuša da se opere tako nevešto kao malo dete.
    U stvari zakleo bih se da je na ovom forumu i da smo iks puta razgovarali sa njim, po tome me podseća na neke forumaše.

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Ма биће, сачекај мало док се пробуде онако мамурни од синоћне пијанке.
    Изгледа да је у кафанчету ,,Код Аце'' опет било бурно.
    Bahanalije po dobra stara domacinska obicaj

Elita
    Učlanjen
    07.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Alekasandar3 Pogledaj poruku
    Sa druge strane Samardžić je neverovatno naivno biće koje prosto zanemi kada mu pokažeš dokaze za nešto suprotno, a onda pokuša da se opere tako nevešto kao malo dete.
    U stvari zakleo bih se da je na ovom forumu i da smo iks puta razgovarali sa njim, po tome me podseća na neke forumaše.
    Pa sad... Ne bih znao da li je naivan...

Mozda jednostavno coveku nije lako da promeni misljenje, tek tako.

S jedne strane, on ne samo da celog zivota veruje i ima zelju da dokaze svetu nesto, nego je sav svoj rad zasnovao na tome, ulozio sebe, okupio znacajnu publiku kako u zemlji, tako i preko...

I sta... sad ce da kaze, jao pogresio sam?!

Ma, nema nista od toga...

A i ovo mu je bilo dobro...

Mi smo bili prvi koji smo poceli tu pricu oko monarhije, pa je red da kazemo ljudima tako jednu bitnu stvar da prestolonaslednika sponzorisu ljoticevci... pa smo to objavili u Pogledima... za sirok auditorijum...

Ali tek posto je pokusao da skrene paznju ljoticevcima da se klone prestolonaslednika da se to ne primeti, a oni odbili...

Mis'im... Verujem ja da on misli da je nepristrasan i vidi se da nije los covek, ali bas zharko zheli...

Kad nesto toliko zelis, a bacis se na istoriju, to pre moze da ispadne neki dobar triler inspirisan istorijskim elementima, nego ozbiljan istrazivacki rad.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

ili neki kraljev ljoticevac nema nista da kaze na ovu temu...
    Љотићевац не жели да коментраише приземна препуцавања. Има он паметнија посла. Идем да берем трешње.

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

pa smo to objavili u Pogledima... za sirok auditorijum...
    Објави у Погледима како је Самарџић ВАРАО народ. Продавао је фотографије локалног четничког команданта Војислава Кочића, под именом Драгослав Рачић.

Што се тиче четника Драже Михаиловића.. мој пријатељ има скенирана оригинална документа и признанице који доказују како су четници рекетирали виђеније Србе 1944 године, који има и БЛАНКО ПРИЗНАНИЦЕ за отимање новца СА ПОТПИСОМ ДРАЖЕ

Или г-дин Јагњећа бригада узме слику са заклетве и стави поднаслов "Љотићевци пију ракију", а међу тим сликама има неколико где четници кољу српског сељака у Рађевини или Азбуковици.

Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    459

Patrijarh Irinej služio pomen knezu Mihailu Obrenoviću
    10. jun 2010. 14:22 (Izvor: Tanjug)
    Njegova Svetost Patrijarh srpski Irinej, služio je u Sabornoj crkvi u Beogradu pomen povodom obeležavanja godišnjice smrti kneza Mihaila Obrenovića. Patrijarh je naveo da je Mihailo Obrenović, pored toga što je bio istinski oslobodilac Beograda i nastavio državnički podvig kneza Miloša, uveo Srbiju u krug modernih evropskih država. Nažalost, stradao je mlad, ne stigavši da ostvari sve planove koje je kao knjaz imao, istakao je Patrijarh.
    Posle pomena, kraj sarkofaga proslavljenog vladara održana je ceremonija odavanja državnih i vojnih počasti i polaganja venaca. Vence su položili predstavnici Ministarstva rada i socijalne politike, visoke delegacije Ministarstva odbrane i Generalaštaba Vojske Srbije, Grada Beograda, kao i predstavici nevladinih organizacija opredeljenih za negovanje tradicije oslobodilačkih ratova Srbije.
    http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=62335&Itemid=26
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Карађорђевићи нису дошли....!?
    Poslednji put ažurirao/la Добро дошли : 10.06.2010. u 15:54 Razlog: Убачен Линк

Slične teme

1. Šta želi Samardžić
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.06.2008., 12:09
  2. NEMORALNI SAMARDŽIĆ
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 03.02.2008., 18:59
  3. Sta mislite o NJ.V.Pricnu Djordju Karadjordjevicu
    Autor Mali_Oglasi u forumu Politika
    Odgovora: 81