Svi koji se farbate... ali iskreno!

meni je najludje isqstvo sa farbom bila neka nerazumna preosetljivost na farbu koju sam koristila mesecima... bukvalno sam vristala i jedva izdrzala 5 minuta, dok sa blansom i ostalim stvarima poznatim kao "pekuci" nisam imala frq da drzim duze od 7 minuta...

inace fino mi je ispala bojica... farbala me moja seka koja ima 10 godina :))) objasnila sam joj da je slicno kao sa samponom protiv vaski i klinka je skapirala 100% :lol:
 
Nikada nisam radila test,nisam imala vecih problema samo sto me je neka farba peckala vise a neka manje. Sve zavisi od proizvodjaca i od toga na kakvoj bazi su farbe napravljene.Npr. neke su na bazi psenicnog ulja,neke na bazi vocnih kiselina,a neke na bazi jojobinog ulja itd.Sto se tice proizvodjaca biraj poznatije izbecices nevolje (mada to nije zlatno pravilo).Ako si sklona alergijama najbolje je da uradis test.Ponavljam,nisam imala problema dok sam trazila svoju boju a narocito ne sada.
 
Postoje neke stvari koje ljudi ne znaju,naravno ni ne moraju da znaju.Taj test preposetljivosti se radi jer farbe sadrze neke elemente koji se nalaze u penicilinu pa se moze desiti da osoba koja je alergicna na penicilin bude alergicna i na farbu ali i ne mora,ja sam alergicna na penicilin pa se farbam bez problema godinama.
 
Anonymous:
uh, puno puta sam se farbala kuci, ali nikada nisam radila taj test! a nikada ni nisam bila zadovoljna bojom, imam neki crveni pigment koji me strasno nervira, ali otkako se farbam u redkenu, najzad je i boja super!

:D Eh, sada mi je lakse...Mislim na otkrice da nisam jedina blagoslovena nocnom morom poznatom kao ko-zna-kako-i-kojim-genetskim-putevima nasledjeni crveni pigment - zahvaljujuci kojem nakon pokusaja da svoje rano izdzikljale sede zamaskiram na, inace, prirodno pepeljasto plavoj kosici - na kraju uvek zavrsim sa oranz odsjajima, koji me ne odusevljavaju bas narocito.
Bila bih ti zahvalna ukoliko bi mi pomogla kojom informacijom vise vezano za 'Redken' - gde se nalaze, koliko kostaju preparati, koliko njihove usluge u salonu. Imam prirodno kovrdzavu, suvu i osetljivu kosu i zaista puno problema sa njenim odrzavanjem. Hvala unapred. :wink:
 
ugadnubaburastem:
Anonymous:
uh, puno puta sam se farbala kuci, ali nikada nisam radila taj test! a nikada ni nisam bila zadovoljna bojom, imam neki crveni pigment koji me strasno nervira, ali otkako se farbam u redkenu, najzad je i boja super!

:D Eh, sada mi je lakse...Mislim na otkrice da nisam jedina blagoslovena nocnom morom poznatom kao ko-zna-kako-i-kojim-genetskim-putevima nasledjeni crveni pigment - zahvaljujuci kojem nakon pokusaja da svoje rano izdzikljale sede zamaskiram na, inace, prirodno pepeljasto plavoj kosici - na kraju uvek zavrsim sa oranz odsjajima, koji me ne odusevljavaju bas narocito.
Bila bih ti zahvalna ukoliko bi mi pomogla kojom informacijom vise vezano za 'Redken' - gde se nalaze, koliko kostaju preparati, koliko njihove usluge u salonu. Imam prirodno kovrdzavu, suvu i osetljivu kosu i zaista puno problema sa njenim odrzavanjem. Hvala unapred. :wink:

pa sa zadovoljstvom!
evo ti link- http://www.redken.co.yu
tu imas apsolutno sve! 8)
naci ces njihove autorizovane salone, a ako si iz bgda to ti nece ni malo biti tesko, mozes da uradis test da vidis koji ti preparati odgovaraju, mada je najbolje da se posavetujes sa frizerom, a mozes i da postavis neko pitanjce ako ti nesto nije jasno!
ne znam tacno koliko se krecu cene svih preparata, ali ja koristim tzv. so long koji se sastoji od sampona, balzama, i maske u spreju koja se ne ispira i to sve kosta oko 50 eura! ALI, npr. sampon je koncentrat, znaci dobijes dozer pa 6 ml sampona razredis sa vodom, tako da to moze da traje bar 2 meseca!
s obzirom da oni sem sto neguju i lece vec ostecenu kosu i da su broj 1 u svetu i nisu skupi!
hm, pa zna se da kvalitet kosta! :)

evo, gledaj npr. mene- ja sam prirodno smedja, a farbam se u tzv. dark vanila, to je neka tamnije plava i to svake 2-3 nedelje! :shock: da nije redkena mislim da bi vec bila celava, a ovako mi kosa izgleda zdravo i sjajno! :wink:

kada prvi put dodjes u njihov salon, osecas se kao kod cika doktora!
ispita te sta koristis, kako negujes kosu, sa cime je farbas i jos hiljadu pitanja...
a naravno pitaju i za crveni pigment :lol: , jer posle farbanja ti stavljaju preliv koji ubija taj pigment!
onda te malo zagleda, pa ti preporuci neku frizuricu i boju i naravno nesto od njihovih preparata!

veruj mi da prave cuda, bices zadovoljna 100%, a sto je najvaznije imaces zdravu kosu!

pozdrav... :wink:
 
honey_bunny:
ugadnubaburastem:
Anonymous:
uh, puno puta sam se farbala kuci, ali nikada nisam radila taj test! a nikada ni nisam bila zadovoljna bojom, imam neki crveni pigment koji me strasno nervira, ali otkako se farbam u redkenu, najzad je i boja super!

:D Eh, sada mi je lakse...Mislim na otkrice da nisam jedina blagoslovena nocnom morom poznatom kao ko-zna-kako-i-kojim-genetskim-putevima nasledjeni crveni pigment - zahvaljujuci kojem nakon pokusaja da svoje rano izdzikljale sede zamaskiram na, inace, prirodno pepeljasto plavoj kosici - na kraju uvek zavrsim sa oranz odsjajima, koji me ne odusevljavaju bas narocito.
Bila bih ti zahvalna ukoliko bi mi pomogla kojom informacijom vise vezano za 'Redken' - gde se nalaze, koliko kostaju preparati, koliko njihove usluge u salonu. Imam prirodno kovrdzavu, suvu i osetljivu kosu i zaista puno problema sa njenim odrzavanjem. Hvala unapred. :wink:

pa sa zadovoljstvom!
evo ti link- http://www.redken.co.yu
tu imas apsolutno sve! 8)
naci ces njihove autorizovane salone, a ako si iz bgda to ti nece ni malo biti tesko, mozes da uradis test da vidis koji ti preparati odgovaraju, mada je najbolje da se posavetujes sa frizerom, a mozes i da postavis neko pitanjce ako ti nesto nije jasno!
ne znam tacno koliko se krecu cene svih preparata, ali ja koristim tzv. so long koji se sastoji od sampona, balzama, i maske u spreju koja se ne ispira i to sve kosta oko 50 eura! ALI, npr. sampon je koncentrat, znaci dobijes dozer pa 6 ml sampona razredis sa vodom, tako da to moze da traje bar 2 meseca!
s obzirom da oni sem sto neguju i lece vec ostecenu kosu i da su broj 1 u svetu i nisu skupi!
hm, pa zna se da kvalitet kosta! :)

evo, gledaj npr. mene- ja sam prirodno smedja, a farbam se u tzv. dark vanila, to je neka tamnije plava i to svake 2-3 nedelje! :shock: da nije redkena mislim da bi vec bila celava, a ovako mi kosa izgleda zdravo i sjajno! :wink:

kada prvi put dodjes u njihov salon, osecas se kao kod cika doktora!
ispita te sta koristis, kako negujes kosu, sa cime je farbas i jos hiljadu pitanja...
a naravno pitaju i za crveni pigment :lol: , jer posle farbanja ti stavljaju preliv koji ubija taj pigment!
onda te malo zagleda, pa ti preporuci neku frizuricu i boju i naravno nesto od njihovih preparata!

veruj mi da prave cuda, bices zadovoljna 100%, a sto je najvaznije imaces zdravu kosu!

pozdrav... :wink:

:D ...NAJLEPSE HVALA NA POMOCI 'HONEY_BUNNEY' - PUNO ZNACI 8) :wink: ...POLJUBAC ZA TEBE...
 
Nikada, farbam se vec nekih 5 godina.ali sam jednom imala problema sa alergijom jer zivim u FR i samo sam koristila farbe ovde kupljene. I posle godine na leto, nesto se smorim i odem u Merkator i kupim L'Oreal farbu koju koristim vec dve godine. Posle nekoliko sati javila mi se alergija po vratu i usima...morala sam doktoru da idem...Rekli su mi da proizvodi za istocnu i zapadnu Evropu nisu isti tj.ima razlike u kvalitetu, ili da dugo stajala...
Penta price je-ako vec ne radite testove pokusajte bar na proverenim mestima kupiti farbu. :roll:
 

Back
Top