Ljudi u naš život dolaze prolaze i iz njega odlaze

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Često čujem ovu rečenicu na LjiS-u.
Šta zapravo želite sa njom da kažete?
Da nema posljedica, sve se dešava bez emocija ... kao da osoba nije ni bila u vašem životu?
Ja sam iz svake veze ponjela nešto sa sobom ...iskustvo o onome što želim i šta ne želim, loša veza je boljela i urezala mi u sjećanje kakve tipove treba da izbjegavam.
Ova rečenica po meni briše značaj iskustva i rastenja nas kao ličnosti.
Da li ju ljudi olako izgovaraju, olako shvataju veze, ulaze svjesno u veze koje ih emocionalno ne dotiču ili nešto četvrto...
 
Često čujem ovu rečenicu na LjiS-u.
Šta zapravo želite sa njom da kažete?
Da nema posljedica, sve se dešava bez emocija ... kao da osoba nije ni bila u vašem životu?
Ja sam iz svake veze ponjela nešto sa sobom ...iskustvo o onome što želim i šta ne želim, loša veza je boljela i urezala mi u sjećanje kakve tipove treba da izbjegavam.
Ova rečenica po meni briše značaj iskustva i rastenja nas kao ličnosti.
Da li ju ljudi olako izgovaraju, olako shvataju veze, ulaze svjesno u veze koje ih emocionalno ne dotiču ili nešto četvrto...

Ja mislim da se ljudi samo plaše da ako se otvore da će to biti upotrebljeno protiv njih, što se često dešava...a to da ljudi u naš život dolaze, prolaze i iz njega odlaze...je sasvim normalana stvar i naravno da svako od njih ostavi neki trag.
 
Ja mislim da se ljudi samo plaše da ako se otvore da će to biti upotrebljeno protiv njih, što se često dešava...a to da ljudi u naš život dolaze, prolaze i iz njega odlaze...je sasvim normalana stvar i naravno da svako od njih ostavi neki trag.

Bas tako...

Koliko puta nekome kazemo: "Ej, cao, vidimo se..." i nismo svesni u to momentu da se vise NIKADA u zivotu necemo videti..

Razmisljam cesto o tome..:(
 
Često čujem ovu rečenicu na LjiS-u.
Šta zapravo želite sa njom da kažete?
Da nema posljedica, sve se dešava bez emocija ... kao da osoba nije ni bila u vašem životu?
Ja sam iz svake veze ponjela nešto sa sobom ...iskustvo o onome što želim i šta ne želim, loša veza je boljela i urezala mi u sjećanje kakve tipove treba da izbjegavam.
Ova rečenica po meni briše značaj iskustva i rastenja nas kao ličnosti.
Da li ju ljudi olako izgovaraju, olako shvataju veze, ulaze svjesno u veze koje ih emocionalno ne dotiču ili nešto četvrto...

Nemoguce je provesti neki deo zivota s nekim,pa se jednog dana ponasati kao da se to nije desilo.
Hteli mi ili ne,svesno ili ne,drugi ljudi uticu na nas i nase razmisljanje kao sto i mi uticemo na druge.
 
Često čujem ovu rečenicu na LjiS-u.
Šta zapravo želite sa njom da kažete?
Da nema posljedica, sve se dešava bez emocija ... kao da osoba nije ni bila u vašem životu?
Ja sam iz svake veze ponjela nešto sa sobom ...iskustvo o onome što želim i šta ne želim, loša veza je boljela i urezala mi u sjećanje kakve tipove treba da izbjegavam.
Ova rečenica po meni briše značaj iskustva i rastenja nas kao ličnosti.
Da li ju ljudi olako izgovaraju, olako shvataju veze, ulaze svjesno u veze koje ih emocionalno ne dotiču ili nešto četvrto...

gde si ovu reč izvukla?

ma to je samo loše izvedena kamuflaža povredjenosti, bola i patnje. Loša samouteha.
Ma daj bre koga lažemo? Pa ugine ti kanarinac pa te uhvati tuga i pamtiš mu ime dobar deo svog ostatka života, a kamoli podeliš sa nekim mesece, godine - nevažno je vreme, podeliš sebe sa nekim i onda kao "bilo pa prošlo", ma nije nego.
Ljudi su ti punu mana, jedna od tih m ana je što znaju da lupe pa ostanu živi.
 
majice,dvd-eve i te 4e :per:

Prvi poljubac ..pa tip koji me ostavio..imala sam 17 jer nisam htjela spavati sa njim ...trenutno su mu trebale, drugačije, lake cure :roll: ...mada me kasnije, poslije tih cura molio da opet budemo zajedno, kao sad je spreman za ozbiljnu vezu :roll: ..bože mili s kim se sve ne kačiš s 16...pa onaj grozan tip sa 18, neki roker koji nikad nije na vrijeme znao doći na sastanak - e ti što poklanjaju ti su najgori :lol: ..jedan pametan (da ne bude da su svi bili :roll:) nije bilo loše sa njim, zabavan ali se ispostavilo da bi više odjednom :zper: :roll:
..i tako moja trenutna dobrica i pametnica koju sam izvukla iz mase ovih loših i poluloših iskustava ...
 
Zavisi kako koga.
neki ostave lepo secanje,neki ruzno,necije postojanje i zaboravim:lol:
Inace,nisam nesto posebno socijalno nastrojena osoba,pa nemam problem da prekinem neki odnos kada vidim da vise ne ide-bolje je secati se lepoga,nego da sve sto je bilo lepo izbledi pod naletom nekih bledih emocija,ali mnogi ne misle isto kao i ja,pa su takvi pokusaji uglavnom uzaludni.
I da,svesna sam da sam dosta losa u tim medjuljudskim odnosima,jerbo bas slabo poklanjam paznju drugima,i uglavnom je moja krivica to sto ljudi...prodju:lol:
 
Neakd je možda lakše misliti da je neko samo došao/prošao i da je bolje da se nije ni zadržavao.. Bar ja tako mislim. Jer tako je lakše odbraniti se od nečeg što te boli..
Ne znam.
Ima nas raznih.
Ja sam izuzetno zahvalna svim mojim milim bivšim momcima, da nije bilo njih ne bih znala da cenim ono što imam, niti bih sada bila ova osoba, nasmejana i super sve! :srcesrcejuhu:
 
Bzvz . :)
Forum postoji da se diskutira , emotivna zbunjenost koja rezultira otvaranjem topica je cist okej .
Stupidno bez empatije sasut post je cista bezvezarija .
Da , nisu svi isti ovo - ono ..
pa da..empatija ( ili sposobnost empatickog uzivljavanja ..ili saosecanje ) nam omogucava da razumemo druge ljude..sva sila logike nam o drugim ljudima daje samo pretpostavke da s njima baratamo i da na osnovu njih donosimo nase zakljucke u vezi drugih ljudi ili jos gore..nase sudove o istima
 

Back
Top