Imam problem Local disk c mi je pun i ne znam kako?

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.941
Imam problem Local disk c mi je pun i ne znam kako?

Svakog dana mi je sve manja memorija memorija na local disk c!!!
Ostalo je samo jos 200MB ne znam o cemu je rec i zasto se puni?
Kad kliknem tamo na folderima windows i program files vidim da zauzimaju samo po 2GB,
nikako ne mogu da nzadjem taj fajl sto zauzima toliki prostor i ne samo da zauzima vec se na neku foru i puni!!!
Nemam na local disk c nijednu igricu koja bi mogla nesto da smeta, sve sto sam mogo sam pregledao po folderima i nikako ne mogu da nadjem sta bih moglo tolko zauzima i puni hard disk!!!

Used space: 9,51GB
Free space: 253MB
Capacity: 9,76GB

Program files:1,94GB
Windows: 2,68GB

Nije mi jasno kako to moze a pise da imam samo 253MB i jos plus se jos memorija smanjuje?

Is sad je komp poceo da se odjednom restartuje sam od sebe vrovatno zbog nedostatka memorije na local disk c!!!

Jel je imao neko slican problem i kako da resim ovo cudo, zna li neko o cemu je rec?
 
Poslednja izmena:
@DaRkGuitaRist88

Јеси ли пробао уопште да очистиш: "Temporary Internet files", "Windows Temporary files", "Recent files", "History"... "System Restore Data files" itd.?

Можеш то одрадити и са Disk Cleanup-ом (као што су ти предложили), или рецимо скини ово програмче > http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/Temp-File-Cleaner.shtml/, изабери C\: партицију, кликни на "Clean" и пусти га да одради свој посао. Изненадићеш се колико ће ти места ослободити.
 
@DaRkGuitaRist88

Јеси ли пробао уопште да очистиш: "Temporary Internet files", "Windows Temporary files", "Recent files", "History"... "System Restore Data files" itd.?

Можеш то одрадити и са Disk Cleanup-ом (као што су ти предложили), или рецимо скини ово програмче > http://www.softpedia.com/get/Security/Secure-cleaning/Temp-File-Cleaner.shtml/, изабери C\: партицију, кликни на "Clean" и пусти га да одради свој посао. Изненадићеш се колико ће ти места ослободити.

Mnogo dobar program, bas mi je ocistio sistem. Svaka cast na preporuci!! :ok:
 
Ja ne bih mogao da zamislim korištenje interneta bez najmanje 180 GB. Trenutno imam 360 GB, podjeljen na 3 particije.
1. sistem, office, i bitan softver.
2. Igrice, probni softver, download sa interneta, gluposti i sl.
3. My documents, muzika, sterilan download i vrlo bitne stvari.
Mislim da su cijene diskova rapidno opale.

Pa za internet i ne treba 180GB ali treba za neke druge stvari..
 
Sad je ovakva situacija:

Used space: 8,50GB
Free space: 1,26GB
Capacity: 9,76GB

Program files:1,85GB
Windows: 3,03GB

Sad je nekako logicnije kad sam sa Disk Cleanupom sredio malo Local c!
Ali opet kad pogledam trebalo bi da imam 4GB slobodnu memoriju, opet ne znam sta zauzima tamo?
Probacu ovaj program pa daj boze da nekako izgleda sve to logicno i normalno!
Није то баш тако проста рачуница сабирања и одузимања 2 вредности. Ако те баш занима који то фајлови ти заузимају простор на харду, скини рецимо овај програм > SpaceSniffer и он ће ти лепо показати величину сваког фајла. Програм је бесплатан и не тражи инсталацију.
 
Ако мене питаш... никад нисам "пребукирао" свој диск, увек има довољно луфта, а у крајњем случају ни куповина новог диска није проблем јер им је цена сада доста повољна. Имам масу разноразних програма и програмчића, али инсталирам само оно што ми стварно треба и што ћу чешће користити, све друго иде на деинсталацију, јер је непотребно да стоји и заузима место на хард диску. ;)
 
Konacno je sad sve kako treba sad imam 5GB slobodno jednom sam ocistio hard dis uz pomoc Disk Cleanup i oslobodio je samo 1,5GB a uz pomoc programa tepmpcleaner je oslobodilo jos 4GB i sad je ok!
Hvala za savet svima!
Рекох ти ја да ћеш се изненадити кад видиш колико ће ти простора ослободити. :ok:
 
I ja sam se iznenadio,obrisao mi je 11 microsoftovih sistemskih update.Redovno updetujem sistem i posle brisanja sa ovim čudom trebao sam da instaliram 11 starih koje sam već jednom imao.
Инсталиране апдејте ти НИЈЕ обрисао! Могао је само да обрише оне привремене апдејте (из Windows Update Cache-a) које си у међувремену скинуо, а нису се још инсталирали на систем!

Џабе покушаваш да умањиш вредност овом програму! ;)
 
Инсталиране апдејте ти НИЈЕ обрисао! Могао је само да обрише оне привремене апдејте (из Windows Update Cache-a) које си у међувремену скинуо, а нису се још инсталирали на систем!

Џабе покушаваш да умањиш вредност овом програму! ;)

Sem onix sigurnosnih zakrpa za XP morao sam ponovo da instaliram Net Framework 2.0 i 3.5 a imao sam ih još kad sam instalirao sistem pre godinu i po.
 

Back
Top