žene se sređuju zbog muškaraca

Smatram je netacnom...
Zene se manje sredjuju zbog muskaraca, a vise zbog drugih zena... navodno se osecaju ko na sedmom nebu kad kupe neshto lepo sto nema nijedna druga, i kad ih u gradu/poslu/skoli devojke zbog toga gledaju zavidnim pogledom.

Ova izjava je koliko tacna toliko i netacna. Ja se licno sredjujem zbog sebe same, jer volim lepo da izgledam . Naravno da volim kada me druge devojke vide doteranu i kada od muskaraca dobijam komplimente ali nije sve u tome sta ce drugi misliti. Ja sve sto radim radim zbog sebe za druge me bas boli d*pe.
 
Ova izjava je koliko tacna toliko i netacna. Ja se licno sredjujem zbog sebe same, jer volim lepo da izgledam . Naravno da volim kada me druge devojke vide doteranu i kada od muskaraca dobijam komplimente ali nije sve u tome sta ce drugi misliti. Ja sve sto radim radim zbog sebe za druge me bas boli d*pe.

Ovako i ja. I nista mi ne znace svi komplimenti na svetu ako sama nisam zadovoljna svojim izgledom. Sam sebi si najzesci kriticar - bar po pitanju izgleda :)
 
Podstakla me ova tema na razmišljanje - šta se tačno podrazumeva pod "sređivanjem"? :think:
Npr, ženi koja ne nosi suknju često, kad je obuče, svi će reći - "Kako si se sredila!" Ili kad obuje cipele na štiklu, ako ih ne nosi, izazvaće ovaj komentar, ili kad se našminka a to inače ne čini. :confused:
 
Ja pod sredjivanjem podrazumevam trud da se izgleda lepo ili sto lepse moguce...to sto je shvatanje lepog relativno, je potpuno druga prica.

Eh, pa po toj definiciji sredjivanje bi bila zdrava ishrana, nejedenje slatkisa, nepusenje, nepijenje alkohola, redovan san i svakodnevno bavljenje sportom itd. :D
Mislim da se ovde najvise misli na odecu, frizuru i sminku. Dakle na stvari koje zene (pogresno) misle da ih cine lepsim kad treba da izadju u javnost. :D
 
Eh, pa po toj definiciji sredjivanje bi bila zdrava ishrana, nejedenje slatkisa, nepusenje, nepijenje alkohola, redovan san i svakodnevno bavljenje sportom itd. :D
Mislim da se ovde najvise misli na odecu, frizuru i sminku. Dakle na stvari koje zene (pogresno) misle da ih cine lepsim kad treba da izadju u javnost. :D

E to je "vodjenje racuna o sebi i svom zdravlju", a ne ulepsavanje (sredjivanje).

Nije svaka zdrava osoba automatski i lepa (a nije ni svaka sredjena....:lol:)

Kao sto rekoh, to je relativno...:D
 
Smatram je netacnom...
Zene se manje sredjuju zbog muskaraca, a vise zbog drugih zena... navodno se osecaju ko na sedmom nebu kad kupe neshto lepo sto nema nijedna druga, i kad ih u gradu/poslu/skoli devojke zbog toga gledaju zavidnim pogledom.

Ovo mi je baš bzvz... šta se imam sređivati zbog drugih žena... da navučem zavist sebi na vrat... pa nisam luda... :confused:

Sređujem se jer volim biti primećena... doduše ne uvek... ali npr. 2 dana od 5 se sredim, pod tim podrazumevam štikle, maskaru, rumenilo. I volim komplimente, i poglede, više poglede...;):mrgreen:

P.S. Danas su mi neki srednjoškolci dobacivali... baš je bilo simpatično...:heart:
 
Da bi se lepse osecale.

Zato sto ih drugi gledaju? Primevcuju? Zato sto su ljubazniji? Zato sto lakse zaustave taxi ili ne plate kaznu panduru...hm...osecas se uspesnije...i samopouzdanije...sve je lakse kad si lepa....

A zavist ide uz to kao i uz svaki drugi uspeh....
 

Back
Top