Povratak iz inostranstva u Srbiju!

A ti verovatno radis za dobre pare cim tako pises..

Ја сам самозапослен у Србији, пошто сам се вратио из иностранства 91, ко што сам написао. Никад у животу ништа нисам украо, Ником на белом свету не дугујем и никог нисам закинуо ни за шта. И никад се нисам покајао што сам се вратио. Немам никаве везе и нисам никад био члан ни једне странке, нити се дружим са људима који се баве политиком. радим за оне паре које сам себи одредим и које зарадим. Кад радиш приватно и власник си свог посла, имаш само шта си зарадио.
 
Прво, нетачно је да у Србији може да живи само онја ко је лопов, а свиостали су на минималцу. Друго, ми би требало да овбу нашу земљу доживљавамо као сопствену кућу. Пре свега, као сопствену имовину. Одлазак у инистранство је ништа друго, него одлазак у подстанаре.

Ne moraju samo oni, zive dobro i unuci ********* koji su nasledili silne stanove. Prakticno ne moraju ni da rade.
 
Steta pa dosta ljudi ostane ovde i radi za minimalac a mogao bi da napravi nesto u zivotu u inostranstvu. Navikli se na 30000 mesecno da imaju da plate troskove i jednu najgoru salamu i pastetu..TUGA

Ti koji rade za minimalac se isplati da rade i najteze poslove u inostranstvu pa da sakupe novac. Ali ni tamo ih ne ceka neki sjajan zivot vec posao od jutra do mraka.
Trziste je prenatrpano.
 
Ne moraju samo oni, zive dobro i unuci ********* koji su nasledili silne stanove. Prakticno ne moraju ni da rade.

То је тачно. Но не можеш ту неправду да исправиш а да не направиш нове неправде. Нај гадније ми је и нај тужније, кад неко седи у стану или кући у којој лебде сени побијених Срба, које су убили очеви и деде садашњих власника и врте главом забринуто због опште пљачке и неправде.
 
Ја такође мислим да је боље комбинација, бар за мене, је да зарађујеш као у Америци, а да живиш у Србији.
У Америци се много ради, а мало ужива.
Само да кажем да сам Отишао из Србије 2002.
Да бу у Америци имао начин живота који имају неки по Србији, требао би да са веом богат.
И поред тога, неки људи се (неки или многи) оправдано и неоправдано јако жале и негативни су.
Пар мојих другара у Србији живи нешто боље од просека. Станови на Б.Брду, Бањици и НБГ.
Ожењени, жена, деца....Један ради у Штампарији, један има продукцијску фирму, а један је у грађевинској фирми....
Ту су летовања по 4 недеље(Грчка, Хрватска,Турска, Цг, Египат, Шпанија..), зимовања(Коп, Златибор, можда Француска).
Повремени обавезни излети до Беча, Барселоне, Истанбула,Будимпеште, Прага, Рима...
Један или два аута, ништа посебно. Ту је корола, фијат 500Л, а једни Шкоду и Мерцедес...
Преко викенда, нека лепа вечера, једном месечно излети, типа Увац, Фрушка Гора, Голубац... Неки имају Викендице или бабе и деде па се и тамо сврати...
И они мени кажу да сам луд што желим да се вратим у Србију са све аргументима који су овде на теми наведени у овој теми од почетка.
Јесте да жена и две ћере и ја имамо кућу(кредит на 30 година) која вреди $350000, преко $100к плате годишње, два одлична аута, добре послове....које нема везе са патриотизмом.
Aко жена и ја изгубимо посао, а не нађемо нови у року од месец два, кућа и кола одоше као да никад нису постојали...нема маминог, татиног, бабиног, дединог, теткиног стана где можемо да живимо..Нема аутобуса да те вози на посао ако немаш ауто(бар овде где сам ја).... Ја овде могу да Србујем, четникујем, жена (рођена овде, ћерка нашег свештеника), ћерке са изразито српским именима...
Али, сад оно (бар моје) али зашто ја желим да се вратим(али и жена после посете Србији)?
Зато што једва можемо да узмемо недељу или две одмора(баш као типични Амери)...зато што два сата дневно проведемо у колима на путу до и од посла...Зато што нема пријатеља, родбине да ти бане и досађује...Има наших, али коме се вози додатних пола сата, сат да те види?
Комшије Амери фини споља, али нема топлине и блискости...ако се и спријатељиш са неким, то није дружење у нашем стилу...типа, ајде дођите на вечеру-за два месеца??!?
Дакле да можемо, ја и жена, да нађемо посао који плаћа боље од просека у Србији(нека страна фирма), да деца иду у неку страну или добру приватну школу, ма сутра би се вратио у Србију...
То су бар моји услови и разлози.
Хоћу мало да уживам, путујем пре пензије(не попут типичних Амера који чекају, а неки не дочекају пензију да би уживали).
Свестан сам свих проблема у Србији али мислим да би са уштеђевином, добрим послом и два стана(која већ поседујем у БГ) могли да имамо бољи и квалитетнији и испуњенији живот...
Ко још није отишао из Србије да живи преко, нек иде што пре јер ће само тако заиста видети да ли је заиста боље преко, да ли му одговара живот и онда ће боље разумети оне који желе да се врате.Шансе су да ће остати само они са јако добрим послом, а сами знате колико је тешко и колико су мале шансе за то. Све те шеме са послићима су смејурија.
 
Poslednja izmena:
Хтео би из Штоколма у Вршац тамо се матере цене.

Ту где је тек сваки 5 становник дете , сређе не може бити на дуги рок и с парама и с мање пара.

пс. не дужим јер се слажем се с овим из Америке, све је објаснио.

ппс.И мореш ти мислити како је мени без кредита и на пензији, мисаоно нелојалан, политички апатичан, и размишљам јел ми предак био црквени намесник цара Душана и да ли моја лоза са женске стране има негде око 5000 година.

и мореш ти још мислити како је живети у Шведској , а ташта у Москви ?

:D:D:D

само што није проходао....
 
Pozdrav svima.
Tema ko tema je interesantna, medjutim odgovori su kud I kamo neverovatni. Ljudi razumite da svako bije svoje bitke, sto se kaze ne znate kako je nekome dok ne obujete njegove cipele (ili tako nesto). Covek je pitao za iskustva povratnika a ne za vase licne frustracije prouzrokovane zivotom u Srbiji. Licno me tema zainteresovala jer sam i sam u inostranstvu I imam slicna razmisljanja o povratku. Ince sva ta ubedjenja kako je okolina kriva je samo vasa iluzija, ako ste nezadovoljni u Srbiji necete biti zadovoljni nigde. Stoji, ima korupcije, ima kriminala ali pokazite zemlju u kojoj toga nema? Dalje, najnezadovoljniji su upravo oni koji su letargicni I koji cekaju da se promeni vlast, drustvo, komsija...a ne shvataju da su oni ti koji treba da se promene. Smeta ti korupcija: Jesi se pobunio javno? Losa vlast: Jesu i tebi na izborima svi isti I nema poenta glasati? Komsija celu noc pusta glasnu muziku: Jesi popricao sa njim I objasnio da ti to smeta, ili se plasis jer je krupniji od tebe? Pogledajte se u ogledalo, priznajte sebi da ste vi uzrok nezadovoljstva I krenite u novi zivot.
 
eh, pa i ja ponosan sto Srbin, ali Srbija ljudi moji je takva rupa da nemam zelju vise da idem tamo ni na vikend. Srbi su zloban narod, najzlobniji, zaista srecan sam u stvari sto ne moram da zivim tamo. ybg.
Srbija je predivna zemlja, puna predivnih ljudi, Vas komentar je zloban jer svoje iskustvo generalizujete I predstvaljate ceo jedan narod kao najzlobniji? Jel vi znate sve pripradnike srpskog naroda I 100% ste sigurni da su oni najzlobniji?
 
na dalekom ostrvu gde nema Srba ali ni siptara, arapa, turka, nema tih "losih" stranaca, tako da je mnogo opusteno, a domaci samo se smeskaju i zive od danas do sutra, cak ne znaju gde je Srbija, a ako misle da su culi za to onda je to sigurno nesto cool posto ja sam cool.

pre toga ziveo u nekoliko evropskih zemalja i nosio taj teret "nas", kao nas sam, odnosno u gomili tih nasih, ali ovde toga nema deda mrazu hvala.

tako da polako zaboravljam da sam neki Srbin, odnosno Srbiju zamisljam bas kako pisete ovde po forumu: psi po ulicama, siromastvo, neverovatne stvari u svim sferama drustva, zloban narod, eto.

Da bas je tako :) Uzivaj tamo, zaboravi Srbiju I Srbe, zaboravili su I oni tebe ;)
 
Pozdrav svima.
Tema ko tema je interesantna, medjutim odgovori su kud I kamo neverovatni. Ljudi razumite da svako bije svoje bitke, sto se kaze ne znate kako je nekome dok ne obujete njegove cipele (ili tako nesto). Covek je pitao za iskustva povratnika a ne za vase licne frustracije prouzrokovane zivotom u Srbiji. Licno me tema zainteresovala jer sam i sam u inostranstvu I imam slicna razmisljanja o povratku. Ince sva ta ubedjenja kako je okolina kriva je samo vasa iluzija, ako ste nezadovoljni u Srbiji necete biti zadovoljni nigde. Stoji, ima korupcije, ima kriminala ali pokazite zemlju u kojoj toga nema? Dalje, najnezadovoljniji su upravo oni koji su letargicni I koji cekaju da se promeni vlast, drustvo, komsija...a ne shvataju da su oni ti koji treba da se promene. Smeta ti korupcija: Jesi se pobunio javno? Losa vlast: Jesu i tebi na izborima svi isti I nema poenta glasati? Komsija celu noc pusta glasnu muziku: Jesi popricao sa njim I objasnio da ti to smeta, ili se plasis jer je krupniji od tebe? Pogledajte se u ogledalo, priznajte sebi da ste vi uzrok nezadovoljstva I krenite u novi zivot.

plašim jer je krupniji (nemam sad tu situaciju ali taj princip)
 
Znam. Ali njihova deca su ponovo emigrirala. Ja sam razmisljao, pre nego sto sam emigrirao, da odem na zapad i vratim se u SRB sa kintom. Medjutim, sada bih se vratio samo kao turista.

Ta zena koju znam da se vratila, bila mi je sefica u SRB. Ona je pre 30 godina otisla preko gde su joj se rodila deca. Tamo je magistrirala i cim su prosle sankcije vratila se u SRB. Ima svoju firmu, ok karijeru, iz burzujske je porodice, pa joj novac ne predstavlja problem. Smaraju je te sitne nesrece koje su srpska svakodnevnica (preobimna birokratija i sl) ali, eto, ona je uspela da uveca nasledjeno bogatstvo u SRB.
 
Poslednja izmena:

Back
Top