JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA


Mogućnost postizanja istorijskog kompromisa povećaće se kada Međunarodni sud pravde pošalje svoje mišljenje o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, izjavio u Limi šef srpske diplomatije


LIMA - Mogućnost postizanja istorijskog kompromisa između Srba i Albanaca povećaće se kada Međunarodni sud pravde pošalje svoje mišljenje Generalnoj skupštini UN o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, izjavio je danas u Limi šef srpske diplomatije Vuk Jeremić.

"Moja zemlja je spremna da se, sa dobrim namerama, uključi u dijalog koji bi rešenje kosovskog problema učinio prihvatljivim za sve strane. Srbija će u predstojećim pregovorima biti konstruktivna, jer rešenje koje treba pronaći zahteva fleksibilnost svih strana", rekao je Jeremić.

Šef srpske diplomatije je, u govoru na 40. redovnom zasedanju Generalne skupštine Organizacije Američkih Država u Limi, naglasio da Srbija nikada neće "prihvatiti nametnuto rešenje koje bi jednostrano ukinulo naša suverena prava na Kosovu", jer "to nije ni legitimno, ni održivo".

Jeremić je istakao i da se posledice pozitivnog rešenja pitanja Kosova ne bi osetile samo u ovom delu Balkana, već bi predstavljale značajan podsticaj za sve one koji su posvećeni očuvanju međunarodnog poretka 21. veka zasnovanog na zakonima, "onda kada unilateralizam jasno bude posmatran kao pretnja za stabilnost i kada dogovor bude osnovni element jačanja bezbednosti u celom svetu".

Separatisti nisu uspeli

"Separatisti su pokušali da na silu izmene granice Srbije, u tome nisu uspeli zahvaljujući velikoj podršci više od tri četvrtine zemalja OAD, koje nisu priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova. U ime Republike Srbije, želim da izrazim duboku zahvalnost za njihov principijelan stav, zasnovan na osnovnim pravilima međunarodnog prava", rekao je Jeremić.

On je dodao da Srbija nikada neće zaboraviti podršku koju je dobila.

"Jednostrano proglašenje nezavisnosti od albanskih vlasti naše južne pokrajine Kosovo i Metohija, predstavlja udar u samo srce tih osnovnih principa svetskog i regionalnog upravljanja", istakao je šef srpske diplomatije.

Jeremić je rekao da Srbija, kao država posmatrač, u potpunosti podržava Povelju OAD, uključujući i one njene odredbe koje međunarodni zakon definišu kao "standarde rukovođenja državama na osnovu njihovih uzajamnih odnosa", naročito kada se primenjuju u mirnim rešavanjima sukoba i obavezi očuvanja suvereniteta i teritorijalnog integriteta članica Ujedinjenih nacija.

EU strateški prioritet


U govoru na skupu u Limi, ministar Jeremić je ponovio da Srbija nastavlja da sprovodi pažljivo izbalansiranu i aktivnu spoljnu politiku, sa članstvom u Evropskoj uniji kao centralnim strateškim prioritetom.

Jeremić je podsetio i da je Srbija na jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova reagovala mirno i maksimalno uzdržano, rešavajući ovo pitanje putem Generalne skupštine UN i zatraživši od Međunarodnog suda pravde da oceni legalnost pokušaja secesije Kosova.

Ministar Jeremić je najavio i da će, kasnije danas, biti potpisan Memorandum o razumevanju između Srbije i OAD, koji bi trebalo da pojača saradnju u mnogim oblastima, među kojima su trgovinaska razmena, kultura i obrazovanje.


http://www.kurir-info.rs/vesti/jeremic-moguc-istorijski-kompromis-srba-i-albanaca-36837.php
 
Треба му одати част на једном - успео је да одговори на сва питања и притом није рекао ништа.
Мада, то ваљда и јесте типично трућање једног дипломате.

Ко није прочитао текст. .нека се и не труди.. наслов је превара.
 
Треба му одати част на једном - успео је да одговори на сва питања и притом није рекао ништа.
Мада, то ваљда и јесте типично трућање једног дипломате.

Ко није прочитао текст. .нека се и не труди.. наслов је превара.

A Pizderac je to :D
 
trojanw.jpg
 
Треба му одати част на једном - успео је да одговори на сва питања и притом није рекао ништа.
Мада, то ваљда и јесте типично трућање једног дипломате.

Ко није прочитао текст. .нека се и не труди.. наслов је превара.

Kad jedan moderator to kaze,onda to mora da je stvarno tako...:cool:
 

Iako je poznato da kritikujem Tadićevu I Jeremićevu politiku ... dobro je govorio ovde Jeremić .... Srbija treba da insistira na pregovorima i da u njima bude fleksibilna kako bi izvukla maksimum .....

Međutim ono što čini mi se Jeremiću nnije jasno jeste da su potrebni pregovori sa USA o pitanju Kosova a ne sa Albancima .... oni će prihvatiti sve što prihvate i Ameri jer moraju tako .... dakle probajmo da uklopimo naše interese na Kosovu u interese koje tamo ima Amerika i da na taj način izvučemo maksimum ..... nemojte se zavaravati ... to neće biti situacija kao pre 99te .... nikada više ... ali treba videti koji je to maksimum koji Srbija može da izvuče .....

Problem je čini mi se i što Srbija hoće da pregovara a ne zna šta oće iz tih pregovora ... dakle moramo da nešto ponudimo Amerima da bi se o tome pregovaralo ... moramo da damo neki predlog kako će to da izgleda KOSOVO u budućnosti ....

Ta bezidejnost ... čini mi se najveći je trenutno problem Jeremićevog kabineta .....
 
Iako je poznato da kritikujem Tadićevu I Jeremićevu politiku ... dobro je govorio ovde Jeremić .... Srbija treba da insistira na pregovorima i da u njima bude fleksibilna kako bi izvukla maksimum .....

Međutim ono što čini mi se Jeremiću nnije jasno jeste da su potrebni pregovori sa USA o pitanju Kosova a ne sa Albancima .... oni će prihvatiti sve što prihvate i Ameri jer moraju tako .... dakle probajmo da uklopimo naše interese na Kosovu u interese koje tamo ima Amerika i da na taj način izvučemo maksimum ..... nemojte se zavaravati ... to neće biti situacija kao pre 99te .... nikada više ... ali treba videti koji je to maksimum koji Srbija može da izvuče .....

Problem je čini mi se i što Srbija hoće da pregovara a ne zna šta oće iz tih pregovora ... dakle moramo da nešto ponudimo Amerima da bi se o tome pregovaralo ... moramo da damo neki predlog kako će to da izgleda KOSOVO u budućnosti ....

Ta bezidejnost ... čini mi se najveći je trenutno problem Jeremićevog kabineta .....

A kako bi bilo da ja tebi (uz pomoc nekog siledzije) otmem kucu, pa da pregovaramo o tvojoj kuci?
 
A kako bi bilo da ja tebi (uz pomoc nekog siledzije) otmem kucu, pa da pregovaramo o tvojoj kuci?

Bilo bi veoma veoma nezgodno i loše po mene ali bih shvatio da ne mogu tučom da je povratim jer je siledžija i dalje tu da te čuva. Shvatio bih i da ti je siledžija pomogao jer ima neke svoje interese. Zato bih tebe iskulirao jer ćeš ti morati da pristaneš na ono na šta pristane siledžija. U tom smislu otišao bih da pregovaram sa njim , da vidim koji su to njegovi interesi i mogu li ja nekako da svoje interese uklopim u njegove. Odnosno koji je to maksimum koji mogu da izvučem u čitavoj priči .... da li je to da delim kuću sa tobo , da li je to da delim kuću sa njim .... da li je to da dobijem neku sobicu .... da vidim šta je maksimum i da izvučem maksimum .... nikako da tražim ono što sam siguran da neću dobiti , pa da zbog toga ne dobijem ništa .... eto to bih pokušao .....

Otprilike ono što ja mislim da treba činiti opisao je Dobrica Ćosić u piščevim zapisima ....knjiga " VREME ZMIJA"
 
Iako je poznato da kritikujem Tadićevu I Jeremićevu politiku ... dobro je govorio ovde Jeremić .... Srbija treba da insistira na pregovorima i da u njima bude fleksibilna kako bi izvukla maksimum .....

Međutim ono što čini mi se Jeremiću nnije jasno jeste da su potrebni pregovori sa USA o pitanju Kosova a ne sa Albancima .... oni će prihvatiti sve što prihvate i Ameri jer moraju tako .... dakle probajmo da uklopimo naše interese na Kosovu u interese koje tamo ima Amerika i da na taj način izvučemo maksimum ..... nemojte se zavaravati ... to neće biti situacija kao pre 99te .... nikada više ... ali treba videti koji je to maksimum koji Srbija može da izvuče .....

Problem je čini mi se i što Srbija hoće da pregovara a ne zna šta oće iz tih pregovora ... dakle moramo da nešto ponudimo Amerima da bi se o tome pregovaralo ... moramo da damo neki predlog kako će to da izgleda KOSOVO u budućnosti ....

Ta bezidejnost ... čini mi se najveći je trenutno problem Jeremićevog kabineta .....


Та безидејност није потекла из Јеремићевог кабинета већ од оног ко пропагира "немање алтернативе".

Јеремић је ту само да нам замаже очи, ова наша "елита" се већ одавно опростила од Косова, сад само чекају када и како ће то да нам саопште.
 
Bilo bi veoma veoma nezgodno i loše po mene ali bih shvatio da ne mogu tučom da je povratim jer je siledžija i dalje tu da te čuva. Shvatio bih i da ti je siledžija pomogao jer ima neke svoje interese. Zato bih tebe iskulirao jer ćeš ti morati da pristaneš na ono na šta pristane siledžija. U tom smislu otišao bih da pregovaram sa njim , da vidim koji su to njegovi interesi i mogu li ja nekako da svoje interese uklopim u njegove. Odnosno koji je to maksimum koji mogu da izvučem u čitavoj priči .... da li je to da delim kuću sa tobo , da li je to da delim kuću sa njim .... da li je to da dobijem neku sobicu .... da vidim šta je maksimum i da izvučem maksimum .... nikako da tražim ono što sam siguran da neću dobiti , pa da zbog toga ne dobijem ništa .... eto to bih pokušao .....

Otprilike ono što ja mislim da treba činiti opisao je Dobrica Ćosić u piščevim zapisima ....knjiga " VREME ZMIJA"


Благо теби ако би заиста пристао на тако нешто... :roll:

Прво - са силеџијама нема преговара, иначе се они не би звали силеџије.
Силеџија разуме само језик силе. Ако ниси ти способан да силом отераш силеџију, онда мораш да нађеш неког да ти помогне, ако ништа друго - онда другог силеџију, који ће бити на твојој страни.
И то је то.

А задовољавати се "собицом", удељеном од силеџије, значи само једно - да ће те сутра истерати и одатле.

Занима ме шта би онда радио, кад би се нашао на улици без игде ичега? Јер, тад је касно да урадиш било шта...
 

Back
Top