JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA

JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA

Mogućnost postizanja istorijskog kompromisa povećaće se kada Međunarodni sud pravde pošalje svoje mišljenje o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, izjavio u Limi šef srpske diplomatije

LIMA - Mogućnost postizanja istorijskog kompromisa između Srba i Albanaca povećaće se kada Međunarodni sud pravde pošalje svoje mišljenje Generalnoj skupštini UN o jednostrano proglašenoj nezavisnosti Kosova, izjavio je danas u Limi šef srpske diplomatije Vuk Jeremić.

"Moja zemlja je spremna da se, sa dobrim namerama, uključi u dijalog koji bi rešenje kosovskog problema učinio prihvatljivim za sve strane. Srbija će u predstojećim pregovorima biti konstruktivna, jer rešenje koje treba pronaći zahteva fleksibilnost svih strana", rekao je Jeremić.

Šef srpske diplomatije je, u govoru na 40. redovnom zasedanju Generalne skupštine Organizacije Američkih Država u Limi, naglasio da Srbija nikada neće "prihvatiti nametnuto rešenje koje bi jednostrano ukinulo naša suverena prava na Kosovu", jer "to nije ni legitimno, ni održivo".

Jeremić je istakao i da se posledice pozitivnog rešenja pitanja Kosova ne bi osetile samo u ovom delu Balkana, već bi predstavljale značajan podsticaj za sve one koji su posvećeni očuvanju međunarodnog poretka 21. veka zasnovanog na zakonima, "onda kada unilateralizam jasno bude posmatran kao pretnja za stabilnost i kada dogovor bude osnovni element jačanja bezbednosti u celom svetu".

Separatisti nisu uspeli

"Separatisti su pokušali da na silu izmene granice Srbije, u tome nisu uspeli zahvaljujući velikoj podršci više od tri četvrtine zemalja OAD, koje nisu priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova. U ime Republike Srbije, želim da izrazim duboku zahvalnost za njihov principijelan stav, zasnovan na osnovnim pravilima međunarodnog prava", rekao je Jeremić.

On je dodao da Srbija nikada neće zaboraviti podršku koju je dobila.

"Jednostrano proglašenje nezavisnosti od albanskih vlasti naše južne pokrajine Kosovo i Metohija, predstavlja udar u samo srce tih osnovnih principa svetskog i regionalnog upravljanja", istakao je šef srpske diplomatije.

Jeremić je rekao da Srbija, kao država posmatrač, u potpunosti podržava Povelju OAD, uključujući i one njene odredbe koje međunarodni zakon definišu kao "standarde rukovođenja državama na osnovu njihovih uzajamnih odnosa", naročito kada se primenjuju u mirnim rešavanjima sukoba i obavezi očuvanja suvereniteta i teritorijalnog integriteta članica Ujedinjenih nacija.

EU strateški prioritet

U govoru na skupu u Limi, ministar Jeremić je ponovio da Srbija nastavlja da sprovodi pažljivo izbalansiranu i aktivnu spoljnu politiku, sa članstvom u Evropskoj uniji kao centralnim strateškim prioritetom.

Jeremić je podsetio i da je Srbija na jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova reagovala mirno i maksimalno uzdržano, rešavajući ovo pitanje putem Generalne skupštine UN i zatraživši od Međunarodnog suda pravde da oceni legalnost pokušaja secesije Kosova.

Ministar Jeremić je najavio i da će, kasnije danas, biti potpisan Memorandum o razumevanju između Srbije i OAD, koji bi trebalo da pojača saradnju u mnogim oblastima, među kojima su trgovinaska razmena, kultura i obrazovanje.

http://www.kurir-info.rs/vesti/jeremic-moguc-istorijski-kompromis-srba-i-albanaca-36837.php

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Re: JEREMIĆ:MOGUĆ ISTORIJSKI KOMPROMIS SRBA I ALBANACA

Moguc je samo istorijski kompromis u kome ce Srbi biti na gubitku.
    No to je rezultat izmedju ostalog i Jeremiceve i Tadiceve politike.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Треба му одати част на једном - успео је да одговори на сва питања и притом није рекао ништа.
    Мада, то ваљда и јесте типично трућање једног дипломате.

Ко није прочитао текст. .нека се и не труди.. наслов је превара.
    zabluda je da si ti ovde, a ja tamo negde

Primećen član danex (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Вуја Pogledaj poruku
    Moguc je samo istorijski kompromis u kome ce Srbi biti na gubitku.
    No to je rezultat izmedju ostalog i Jeremiceve i Tadiceve politike.
    da 10 % otprilike
    budimo ljudi,iako smo Srbi...

Elita
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Jel to Vuk skoknuo do Perua prije puta u JAR?

Mogu zamisliti kako su ga čudno gledali kad je došao na skup.

Srbija u OAD!

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Citat Original postavio LPhoklica Pogledaj poruku
    Треба му одати част на једном - успео је да одговори на сва питања и притом није рекао ништа.

A Pizderac je to
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Na kakav to kompromis Jeremic konkretno cilja ?

ПАПРИКАРИУС nije na forumu
    ЧУВАМ ОВЦЕ, НЕМА ВЕЗЕ - ДОЂИ МАЛА, НИЈЕ ВАЖНО
    Elita
    Učlanjen
    06.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio LPhoklica Pogledaj poruku

Kad jedan moderator to kaze,onda to mora da je stvarno tako...
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Bas bi bilo lepo da se pomirite

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    Bas bi bilo lepo da se pomirite
    Pa kad smo se mi to svadjali?
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Halix Pogledaj poruku
    Pa kad smo se mi to svadjali?
    Ali da pocnete da se volite

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    Ali da pocnete da se volite
    Pa ja nemam nista protiv da se volim sa Albankama...

Bolja Srbija nije na forumu
    RTS javni servis u službi Borisa Tadića, vaša obaveza da gledate VOĐU
    Ističe se Bolja Srbija (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Iako je poznato da kritikujem Tadićevu I Jeremićevu politiku ... dobro je govorio ovde Jeremić .... Srbija treba da insistira na pregovorima i da u njima bude fleksibilna kako bi izvukla maksimum .....

Međutim ono što čini mi se Jeremiću nnije jasno jeste da su potrebni pregovori sa USA o pitanju Kosova a ne sa Albancima .... oni će prihvatiti sve što prihvate i Ameri jer moraju tako .... dakle probajmo da uklopimo naše interese na Kosovu u interese koje tamo ima Amerika i da na taj način izvučemo maksimum ..... nemojte se zavaravati ... to neće biti situacija kao pre 99te .... nikada više ... ali treba videti koji je to maksimum koji Srbija može da izvuče .....

Problem je čini mi se i što Srbija hoće da pregovara a ne zna šta oće iz tih pregovora ... dakle moramo da nešto ponudimo Amerima da bi se o tome pregovaralo ... moramo da damo neki predlog kako će to da izgleda KOSOVO u budućnosti ....

Ta bezidejnost ... čini mi se najveći je trenutno problem Jeremićevog kabineta .....

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    447

Citat Original postavio Bolja Srbija Pogledaj poruku
    Iako je poznato da kritikujem Tadićevu I Jeremićevu politiku ... dobro je govorio ovde Jeremić .... Srbija treba da insistira na pregovorima i da u njima bude fleksibilna kako bi izvukla maksimum .....

Međutim ono što čini mi se Jeremiću nnije jasno jeste da su potrebni pregovori sa USA o pitanju Kosova a ne sa Albancima .... oni će prihvatiti sve što prihvate i Ameri jer moraju tako .... dakle probajmo da uklopimo naše interese na Kosovu u interese koje tamo ima Amerika i da na taj način izvučemo maksimum ..... nemojte se zavaravati ... to neće biti situacija kao pre 99te .... nikada više ... ali treba videti koji je to maksimum koji Srbija može da izvuče .....

Problem je čini mi se i što Srbija hoće da pregovara a ne zna šta oće iz tih pregovora ... dakle moramo da nešto ponudimo Amerima da bi se o tome pregovaralo ... moramo da damo neki predlog kako će to da izgleda KOSOVO u budućnosti ....

Ta bezidejnost ... čini mi se najveći je trenutno problem Jeremićevog kabineta .....
    A kako bi bilo da ja tebi (uz pomoc nekog siledzije) otmem kucu, pa da pregovaramo o tvojoj kuci?

Učlanjen
    28.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Watchmen Pogledaj poruku
    A kako bi bilo da ja tebi (uz pomoc nekog siledzije) otmem kucu, pa da pregovaramo o tvojoj kuci?
    Bilo bi veoma veoma nezgodno i loše po mene ali bih shvatio da ne mogu tučom da je povratim jer je siledžija i dalje tu da te čuva. Shvatio bih i da ti je siledžija pomogao jer ima neke svoje interese. Zato bih tebe iskulirao jer ćeš ti morati da pristaneš na ono na šta pristane siledžija. U tom smislu otišao bih da pregovaram sa njim , da vidim koji su to njegovi interesi i mogu li ja nekako da svoje interese uklopim u njegove. Odnosno koji je to maksimum koji mogu da izvučem u čitavoj priči .... da li je to da delim kuću sa tobo , da li je to da delim kuću sa njim .... da li je to da dobijem neku sobicu .... da vidim šta je maksimum i da izvučem maksimum .... nikako da tražim ono što sam siguran da neću dobiti , pa da zbog toga ne dobijem ništa .... eto to bih pokušao .....

Otprilike ono što ja mislim da treba činiti opisao je Dobrica Ćosić u piščevim zapisima ....knjiga " VREME ZMIJA"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li ovo u prevodu znaci,da ce BOTA da prizna Kosovo???
    Ili je ovo nastavak njegove izjave od pre neki dan da se netreba iznenaditi ako dodje do promene nekih politickih stavova????

Primećen član danex (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Citat Original postavio Watchmen Pogledaj poruku
    od pocetka kosovske price se ta metafora pominje,dajte menjajte malo
    budimo ljudi,iako smo Srbi...

Primećen član
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio danex Pogledaj poruku
    od pocetka kosovske price se ta metafora pominje,dajte menjajte malo
    Umesto kuce, mogao bi se spominjati neki veci stan, ili vila sa Dedinja.

Učlanjen
    28.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio telecaster Pogledaj poruku
    Da li ovo u prevodu znaci,da ce BOTA da prizna Kosovo???
    Ili je ovo nastavak njegove izjave od pre neki dan da se netreba iznenaditi ako dodje do promene nekih politickih stavova????
    Šta je taj smislio i lupio to ne zna niko .....

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1241

Та безидејност није потекла из Јеремићевог кабинета већ од оног ко пропагира "немање алтернативе".

Јеремић је ту само да нам замаже очи, ова наша "елита" се већ одавно опростила од Косова, сад само чекају када и како ће то да нам саопште.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1241

Bilo bi veoma veoma nezgodno i loše po mene ali bih shvatio da ne mogu tučom da je povratim jer je siledžija i dalje tu da te čuva. Shvatio bih i da ti je siledžija pomogao jer ima neke svoje interese. Zato bih tebe iskulirao jer ćeš ti morati da pristaneš na ono na šta pristane siledžija. U tom smislu otišao bih da pregovaram sa njim , da vidim koji su to njegovi interesi i mogu li ja nekako da svoje interese uklopim u njegove. Odnosno koji je to maksimum koji mogu da izvučem u čitavoj priči .... da li je to da delim kuću sa tobo , da li je to da delim kuću sa njim .... da li je to da dobijem neku sobicu .... da vidim šta je maksimum i da izvučem maksimum .... nikako da tražim ono što sam siguran da neću dobiti , pa da zbog toga ne dobijem ništa .... eto to bih pokušao .....

Otprilike ono što ja mislim da treba činiti opisao je Dobrica Ćosić u piščevim zapisima ....knjiga " VREME ZMIJA"

Благо теби ако би заиста пристао на тако нешто...

Прво - са силеџијама нема преговара, иначе се они не би звали силеџије.
    Силеџија разуме само језик силе. Ако ниси ти способан да силом отераш силеџију, онда мораш да нађеш неког да ти помогне, ако ништа друго - онда другог силеџију, који ће бити на твојој страни.
    И то је то.

А задовољавати се "собицом", удељеном од силеџије, значи само једно - да ће те сутра истерати и одатле.

Занима ме шта би онда радио, кад би се нашао на улици без игде ичега? Јер, тад је касно да урадиш било шта...
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

Izgleda da Srbija zeli da predlozi kakvu opciju podele, Kosova i da o tome pokrene pregovore.

Slične teme

1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.05.2010., 17:38
  2. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 31.07.2009., 20:25
  3. Bratstvo i jedinstvo Srba i Albanaca?!
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.07.2009., 14:57
  4. Saradnja Srba i Albanaca na KIM-u!?
    Autor dragosh u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2008., 23:19
  5. JEREMIĆ: U ČEMU JE RAZLIKA IZMEĐU ALBANACA I KURDA
    Autor zvezdarac81 u forumu Politika
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 27.03.2008., 12:53

Pravila za slanje poruka