Променити веру за боље сутра Србији

Да ли сте за то да промените веру да би Србији било боље

  • Да, постао би католик (али само површно)

  • Да, постао би католик али прави.

  • Не. не мењам веру ма шта ми нудили или претили

  • Нешто сасвим друго, написаћу шта


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.
Ма јок....нећемо....Ево ти посенбо киндер јаје...па се играј....
Повуци само овај прстен...и чекај чоколаду.....
:per: :per: :per:
639.jpg
 
Извини, али како може бити „боље сутра“, ако даш све своје што имаш?!
Боље сутра за кога? Можда за тебе, али шта ће рећи твоји потомци?
Да су наши преци тако размишљали, ко зна на ком би језику писали ове коментаре!

Никада се не треба одрећи себе зарад било чега. Џаба сво богатство света, када душу даш за нешто што може да пропадне у једном трептају!
Слава је вечна онима који су делали добро, а не који су градили и стицали материјално.
 
Ма јок....нећемо....Ево ти посенбо киндер јаје...па се играј....
Повуци само овај прстен...и чекај чоколаду.....
:per: :per: :per:
639.jpg
Јеси духовит и знам да ме стављаш у исти кош са усташама, али макар покушај аргументовано да образложиш зашто треба да останемо у православљу иако смо изиграни од руса а и грка. Нико од њих није у задњих 20 година кренуо у рат због Србије, нити би. 1000 добровољаца не може да се рачуна као да је Русија и Грчка ушла у рат на Српској страни. Има најмање1000 руса који су ратовали за усташе 90их, плаћеници.
 
Јеси духовит и знам да ме стављаш у исти кош са усташама, али макар покушај аргументовано да образложиш зашто треба да останемо у православљу иако смо изиграни од руса а и грка. Нико од њих није у задњих 20 година кренуо у рат због Србије, нити би. 1000 добровољаца не може да се рачуна као да је Русија и Грчка ушла у рат на Српској страни. Има најмање1000 руса који су ратовали за усташе 90их, плаћеници.

Српски народ није примио ту веру, ни због Руса нити Грка... :per: :per: :per:
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

Никада не бих променио веру а то се никада неће ни тражити јер је Православље са Русијом једина загарантована Хришћанска вера, због тога Ватикан жели приближавање са нама Православцима-
И не само то него Ватикан у Православљу види наду за опстанак Хришћанства у Европи.

Стога треба да останемо сигурни у Православље а што се тиче уејдињења цркви оно ће се десити институционално без промена вере.

Зашто?
Стаљин је био у праву: Ватикан нема ни једну дивизију,,,,,
 
U vreme pokrshtavanja iz Paganizma u Hriscanstvo, Sloveni su na ovim prostorima pruzali zestok otpor novoj religiji i nisu hteli da se odreknu svoje staroslovenske mnogobozacke vere, zbog toga su mnogi Sloveni na Balkanu placali i glavom. Otuda potice i kult kucne slave medj Srbima, koji nije u praksi medju ostalim pravoslavnim vernicima u svetu. Naime paganski bogovi nekada cuvari porodice su zamenjeni hriscanskim svecima.
 
vera je odlucujuci faktor sukoba izmedju srba raznih konfesija i itekako je imala svoju ulogu u krvoprolicu a posebno u degradaciji srpskog nacionalnog bica i prostora.

ali, malo je nelogicno da se kroz versku prizmu gleda na svet, da je zapad intervenisao jer smo pravoslavni, i to na strani i muslimana i katolika, taj isti zapad koji je danas u sukobu sa islamom zbog svog imperjalizma nafte i izraela.

imerijalizam nema veru ali se zato koristi verom kad inicira unutrasnje konflikte zemlje zrtve. On se sluzi verom za svoje ciljeve
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

хахаха
човјече... удри!!! :dash:
 
Никада не бих променио веру а то се никада неће ни тражити јер је Православље са Русијом једина загарантована Хришћанска вера, због тога Ватикан жели приближавање са нама Православцима-
И не само то него Ватикан у Православљу види наду за опстанак Хришћанства у Европи.

Стога треба да останемо сигурни у Православље а што се тиче уејдињења цркви оно ће се десити институционално без промена вере.

Зашто?
Стаљин је био у праву: Ватикан нема ни једну дивизију,,,,,[/QUOTE]
Ти ко да не живиш у Србији. Човече јел ти не видиш да су већина у данашњој Србији апатични, депресивни атеисти? Какав Стаљин какви бакрачи?!
 
Пре него што кренете да пљујете моју тему, ако се не слажете аргументовано да наведете што треба да останемо верни православљу. Не треба да пљунемо на своје хероје током православља, али да отворимо нови лист у историји Срба. Већина у Србији су за ЕУ, а у ЕУ имају главну реч западњаци и католици.

Запад је далеко више за католике него за муслимане, ако нећемо да се лажемо вера и политика итекако су повезани на западу. Шиптари су кроз историју мењали веру како је било погодно за њих, док Срби су преласком од паганства у православље жртвовали се и били вековима под ропством, последице осећамо итекако и данас.

Не треба да будемо већи католици од папе као што то раде многи хрвати, него да узмемо приступ католицизму као што шиптари имају према исламу, само површно су муслимани, али ретко ко од шиптара је истински муслиман.

Нисам још постао католик, али би због Србије прешао у католичанство (наравно површно без фанатизма) не заборављајући геноцид над Србима православцима у такозваној ндх.

Реално данас у Србији већина су атеисти. Већина Срба гласају за атеисте који немају никакав морал ни веру.

Како год окренете стање које је сада код нас ако се не промени води само у пропаст.

Vera nije pripadnost nekoj crkvi ili organizaciji .... vera nije državna stvar već stvar svakog pojedinca.

PO NAŠEM USTAVU .... mi smo SEKULARNA DRŽAVA ( religije su odvojene od države) .... a ne pravoslavna, katolička ili neka druga .... U USTAVU STOJI I DA NI JEDNA RELIGIJA NE MOŽE BITI USPOSTAVLJENA KAO DRŽAVNA ILI OBAVEZNA ...

Dakle religija je stanje duha pojedinca , njegovo lično ubeđenje i opredeljenje prema nečemu što mu je sveto .... u tom smislu ja sam pravoslavac , kao i većina ljudi u ovoj zemlji .... ali to VERUJ ne interesuje nikoga na zapadu niti bilo gde ... niti on može da ima uverenje da sam ja KATOLIK ili MUSLIMAN čak i kada bi se ja javno tako izjasnio ...jer to šta sam ja u duši i u šta ja stvarno verujem to ne može znati i proveriti niko osim mene ....

PITANJE JE POGREŠNO U POTPUNOSTI ......
 

Back
Top