TURSKA ILI S. ARABIJA KAO SILE BROJ 1?

Sta bi se desilo da su Turska ili S. Arabija bili na mestu Amerike 1999?

  • Bombardovali bi nas isto kao i Amerikanci

    glasova: 6 17,1%
  • Sravnili bi nas sa zemljom

    glasova: 20 57,1%
  • Ne bi nas bombardovali

    glasova: 3 8,6%
  • Ne znam

    glasova: 6 17,1%

  • Ukupno glasova
    35
  • Anketa je zatvorena .

gost 227949

Veoma poznat
Poruka
13.999
Posto vidim da je tema Izrael-Turska vrlo aktuelna i privlaci veliku paznju, palo mi je na pamet nesto vrlo zanimljivo. Vidim da neki jedva cekaju da opletu po Izraelu i tu odmah prikace i Ameriku, cionisti bla bla bla...


U redu, da razmotrimo situaciju. Amerika u prethodnim sukobima (1990-2000) nikad nije bila na nasoj strani, stalno nas nesto *ajebava (bar tako misli velika vecina u Srbiji), NATO (Amerika) nas je bombardovao 1999 godine (mada neki zli jezici tvrde da smo i mi dosta doprineli tome) i u svakom slucaju, vecina ljudi smatra da nam nisu prijatelji (sa cim se slazem).

Da kazemo da smo mi bili 100% u pravu u vezi Kosova, ali sila je na pogresnoj strani i nju ne zanima sto smo mi u pravu, i resili su da nas bombarduju. E sad, sta da Amerika nije bila ta sila koja je "Tata" u svetu i koja odlucuje, nego da su resili da nas bombarduju Turska ili S. Arabija. Dakle, da je na primer, neka od ove dve zemlje bila tako mocna kao Amerika, dakle da su bili na mestu Amerike, kakav bi bio scenario tada, sta bi u tom slucaju bilo sa nama? Mislim da je ovo vrlo bitno pitanje.
 
400 година под турцима је било мање штете за српско биће него за по пар година у два светска рата са западним земљама, истина не са Америком. Са њом још нисмо имали прилике да се закрвимо у неком светском рату, али има времена и за то.
 

Uff, pazi sada, ovo će te previše uzbuditi.:per::per:
madeleine-albright.jpg
 
Belgija je tad barem bila učesnik SP.

Poljska sada nije učesnik SP pa se trometarska udaljenost od praznog gola ipak pokazala kao previše teška pozicija za Pantelinja i ostale evropske Brazilce, kako ih popularno zovu.

Tako da... sve vam je jasno.

Bili su Belgijanci ranije bolji, dok su imali tandem Valem - Vilmoc.:mrgreen:
I sad imaju pad dobrih igrača, al' nisu nešto.
 

Back
Top