KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE

Pogledaj rezultate ankete: Ко је кривац за овакве погрешне вредности

Glasova
78. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Медији

27 34,62%
  • Родитељи

23 29,49%
  • Држава

28 35,90%
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 219

Tema: KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE

Nedelja, 6. Jun, 2010.

„Kristijan je lik! S drugovima sam odgledao sve njegove snimke na Jutjubu i znam maltene sve njegove govore napamet. Ima lovu, ******, sad je pao, ali siguran sam da će uskoro izaći. Počeo je od nule i zgrnuo brdo love, zeznuo sve pajkane, a pri tom se bavi sportom“, očarano govori dečak od 12 godina o svom idolu Kristijanu Goluboviću

BEOGRAD - I. K. je učenica šestog razreda osnovne škole i životni uzor joj je Jelena Karleuša.

Na pitanje Kurira zbog čega je za svog idola izabrala baš nju, devojčica odgovara: - Pa, ona je tako kul! Popularna je, bogata, zgodna, strava se oblači, živi kao kraljica. Svako normalan bi poželeo da se menja s njom bar na koji dan...“

Dok se devojčice uglavnom ugledaju na „pevaljke“, dečacima su idoli sportisti, ali i „loši momci“. Dvanaestogodišnji S. M., učenik jedne osnovne škole u Beogradu, kaže da mu je idol - Kristijan Golubović!

- Kristijan je lik! S drugovima sam odgledao sve njegove snimke na Jutjubu i znam maltene sve njegove govore napamet. Ima lovu, ******, sad je pao, ali siguran sam da će uskoro izaći. Počeo je od nule i zgrnuo brdo love, zeznuo sve pajkane, a pri tom se bavi sportom - očarano priča ovaj osnovac.

Većina od stotinjak učenika šestog, sedmog i osmog razreda osnovnih škola u Beogradu koje je Kurir anketirao davala je slične odgovore: uzori srpske dece su - kao i čuvenih devedesetih - pevačice novokomponovane muzike i „opasni momci“.

- Rezultat ankete koju je Kurir sproveo među osnovcima pokazatelj je opšteg poremećaja kulturnih i celokupnih društvenih vrednosti - kaže sociolog Ljiljana Lepšanović. - Kriza duha je preovladala. To što su deci omiljene ličnosti pevaljke ili osobe s kriminalnim dosijeima pokazatelj je da su na ceni oni koji su stekli novac sa što manje rada i truda. Već nekoliko decenija u Srbiji je među mladima zastupljen „holivudski sindrom“, koji podrazumeva što bolji fizički izgled, skupa kola, avione, kamione... Naša deca razmišljaju potpuno praktično i krajnje površno: Zašto bih završavao fakultet kad mi to nije garant uspešnosti i materijalne sigurnosti? S druge strane, neko nema ni pet razreda osnovne škole, a ima milione... Problem je u tome što ih sama država ne podržava i ne stimuliše da se obrazuju i zbog toga su im uzori ljudi koji nemaju nikakvih vrednosti osim materijalnih. Pri tom mislim na Jece, Cece, Seke u svim varijantama, sa njihovim kučićima, mačićima, šljokicama...

Poseban problem su, prema rečima Lepšanovićeve, rijaliti šou programi u kojima se propagiraju nerad, tačnije igranje i glupiranje, zahvaljujući kojima je moguće dobiti veliku sumu novca.

- Ni otvaranje ka Evropi nije nam pomoglo da pobegnemo od kiča i šunda, koje smo devedesetih opravdavali izolacijom. Za razliku od sedamdesetih godina, kada je šund bio oporezivan, sada je on nešto sasvim normalno i opšteprihvaćeno, počev od ulice, televizije, pa čak i kulturnih ustanova. Ne treba ni da napomenem da se izgubila kultura čitanja. Internet se koristi kao jedino sredstvo za otkrivanje informacija, a mladi će pre odgledati film nego što će pročitati neku knjigu. Mada, kad vidim da je knjiga „Grabljivica - ispovest jedne sponzoruše“ prodata u više od 100.000 primeraka, poželim da knjige nisu ni izmišljene - iskrena je Lepšanovićeva.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/karleusa-i-kristijan-idoli-srpske-dece-36768.php
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE

Džon Lenon američki predsednik

„Znam ko je Džon Lenon! To je onaj američki predsednik što je ubijen!“
    Ovo je samo jedan u moru odgovora đaka sedmog i osmog razreda jedne beogradske osnovne škole. Slavni Lenon tako je, prema svedočenju naših osnovaca, naprasno postao i glumac, pisac, ali i cenjeni naučnik. Najbliže tačnom odgovoru došao je jedan trinaestogodišnjak, koji je „ubo“ da se radi o pevaču, ali je onda dodao da je „baš njegov tata bio na Lenonovom koncertu pre neki dan“ (u Beogradu je pre neki dan održan koncert Eltona Džona, prim. aut.).

Anketirani tinejdžeri su, ipak, mahom znali ko je bio Mocart, mada su ga opisivali rečima „to je neki muzičar“. Interesantno je da su u „kolege muzičare“ ubrojili i narodnog heroja Savu Kovačevića, koji je po njihovom mišljenju domaći pop pevač (velika je verovatnoća da su ga pobrkali sa Sašom Kovačevićem). Istu sudbinu podelio je i četnički vojvoda iz Drugog svetskog rata Nikola Kalabić, koji je u očima većine tinejdžera „naša estradna zvezda“.

Osim Lenona, još jedan rok velikan je potpuna misterija za naše tinejdžere - Bob Dilan. Deca nisu mogla ni da pretpostave o kome se radi... Na kraju je jedna četrnaestogodišnja devojčica (sa šarenom kosom i minđušom u bradi) samouvereno uzviknula: „Setila sam se, to je onaj superheroj iz stripa!“ Sledeći njen primer, drugar iz razreda je (sa istim samopouzdanjem) odmah posle toga za antičkog filozofa Platona izjavio da je čuveni francuski fudbaler...

Nijedan od ispitanika nije umeo da kaže ko su Johan Krojf, Sokrat, Arhimed, Gete ili Džoni Štulić... Ako je za neku utehu, mnogi su „prepoznali“ Alberta Ajnštajna, koji je po njima bio „veliki istraživač i hemičar“.

Kurir pita, Branko Kockica odgovara:

Koje su razlike između današnjih i nekadašnjih generacija?
    - U pozorištu danas deca na direktna pitanja koja zahtevaju potvrdan odgovor odgovaraju drugačije nego pre. Nekada: Je l’ hoćete? -

Hoćemo!; Je li ovo torta? - Jeste!; Stvarno? - Stvarno! Sada: uvek i samo
    - Daaaa! Zašto je to tako, nemam pojma. A onako „privatno“, definitivno su agresivnija, nekako dekoncentrisana i naročito „gluva“ za frekvencije glasa odraslih.

Da li biste sa današnjim generacijama mogli da napravite emisiju kakvu ste imali osamdesetih godina?
    - U vreme kad je RTS prestao da snima „Kockicu“, već su se pojavljivali znaci da takvih serija više nikad neće biti. U stvari, bilo je znakova da nijedna televizija više neće snimati nikakve igrano-dokumentarne serije za decu. Ne znam zašto je to tako, kao što ne znam ni pravi razlog zašto su nas bombardovali. Mada, iskreno, nisam siguran da bi tako nešto današnju decu interesovalo.

Šta mislite o televizijskom programu za decu koji se danas emituje?
    - Na ekranima ima svega i svačega. A bolje je da ima svega nego svačega. Uveren sam da film i televizija mogu da budu kobni po mentalni razvoj dece. Nažalost, neki roditelji misle da ova moja izjava ne stoji. A to misle samo zato što misle da nemaju vremena. Imaju. Treba samo da se malo preorijentišu.

Idoli Srba kroz decenije...

‘60

Če Gevara
    Josip Broz Tito
    Dragoslav Šekularac
    Đorđe Marjanović
    Bitlsi
    Rolingstonsi

‘70
    Zdravko Čolić
    Bijelo dugme
    Kabir Bedi
    Tihi i Prle
    Mate Parlov
    Elvis Prisli
    Dragan Kićanović
    Dragan Džajić

‘80
    Zdravko Čolić
    Lepa Brena
    Dražen Petrović
    Moka Slavnić
    Dule Savić
    Dragan Stojković Piksi
    Džoni Štulić
    Milan Mladenović

‘90
    Zdravko Čolić
    Aleksandar
    Knežević
    Knele
    Arkan
    Aleksandar Golubović Kristijan
    Ceca Ražnatović
    Vlade Divac
    Saša Đorđević

‘00
    Zdravko Čolić
    Jelena Karleuša
    Ceca Ražnatović
    Nataša Bekvalac

Kurir pita poznate: Ko su vaši idoli

Aleksandar Šapić, bivši vaterpolista
    - Pošto sam počeo da se bavim sportom veoma rano, još u obdaništu, idoli su mi bili ljudi iz sveta sporta. Top tri su mi bili košarkaš Dražen Petrović, vaterpolista Igor Milanović i fudbaler Dragan Stojković Piksi.

Zoran Kesić, voditelj
    - Tokom cele osnovne i dobar deo srednje škole idoli su mi bili Draža Mihailović i Brus Li. Draža jer je bio vođa četnika, jedna stamena ljudina, a Brus Li zato što je bio kung fu majstor kakav sam uvek želeo da budem.

Olja Karleuša, pevačica
    - Lepa Brena, naravno! Od šeste godine sam je imitirala i želela da budem kao ona! Svaki maskenbal je bio varijacija na temu Lepe Brene.

Velimir Ilić, političar
    - Imao sam nekoliko idola u mladosti, ali kao omiljene bih izdvojio Če Gevaru i Džaju! Nosio sam majice s likom Gevare, a trudio sam se da ne propustim nijednu Džajinu utakmicu. Posebno mi je draga bila i Merilin Monro...

Momčilo Bajagić Bajaga, pevač
    - To su bili ljudi iz sveta muzike. Ubedljivo najveći idol mi je bio Dejvid Bouvi i celokupna postava grupe Rolingstons! Energija koju ti ljudi poseduju je neprevaziđena i neponovljiva, tako da su mi oni i dan-danas uzori.

Goga Sekulić
    - U šestom, sedmom razredu idol su mi bili Madona i grupa EKV. U prvom srednje prebacila sam se na Nedu Ukraden i Viktoriju, a od šesnaeste godine uzor mi je žena zmaj - Ceca Ražnatović!

Dule Savić, fudbalska legenda
    - Imao sam samo jednog jedinog uzora, a to je bio Džaja. Svim klincima koji su igrali fudbal on je bio idol i neko koga su želeli da dostignu i prestignu, tako da ni ja nisam bio izuzetak.

Aleksandra Perović, pevačica
    - Majkl Džekson mi je bio potpuna fascinacija! Sa šest godina sam videla njegov spot i potpuno me je očarao, tako da mi je bilo bitnije da mi roditelji kupe njegovu kasetu nego neku igračku.
    Poslednji put ažurirao/la Jacob : 06.06.2010. u 15:22
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Poznat xena7 (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    1530

Tuga...
    "Ne plači zato sto se završilo. Smej se zato što se desilo. "
    G.G.Marquez

http://www.youtube.com/watch?v=r_siYfZDh5w

Domaćin Gax (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

No comment....
    „Pozdravi Miljojka i metni ga u kofu nek se vozi. Dođi kod mene da ti dam auspuh!”

Ističe se umrimuski (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

kristijan za predsednika a jelena za premijera

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Фарма у главама..

Elita greba (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2258

ubicu se!cak i kristijan ima vece sesi od mene

Poznat GhettoBeograd (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Sve je tacno ja sam mladji pa znam da je ovo istina sto pise...
    Ne znam ko te je slagao da kidas

Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Citat Original postavio greba Pogledaj poruku
    Dokazi

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio greba Pogledaj poruku

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

‘90

Zdravko Čolić
    Aleksandar
    Knežević
    Knele

Arkan
    Ceca Ražnatović
    Vlade Divac
    Saša Đorđević

Hahahaha! Da se zna ko je najveća faca tu.

Nijedan od ispitanika nije umeo da kaže ko su Johan Krojf
    Sramota.

Gledam ove liste iz proteklih decenija i sve razmišljam ko bi bili dobri idoli mladih. I pada mi na pamet, recimo, nešto ovakvo:

Putin
    Kraj liste

Buduća legenda Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    557

Podrazumevano Идоли српске деце!

Оно што се пласира преко медија директно утиче на развој српске деце ,да ли смо прешли све мере?

Према анкети Курира у основним школама ,српкој деци су идоли криминалци и певаљке сумљивог морала.

KARLEUŠA I KRISTIJAN - IDOLI SRPSKE DECE
    „Kristijan je lik! S drugovima sam odgledao sve njegove snimke na Jutjubu i znam maltene sve njegove govore napamet. Ima lovu, ******, sad je pao, ali siguran sam da će uskoro izaći. Počeo je od nule i zgrnuo brdo love, zeznuo sve pajkane, a pri tom se bavi sportom“, očarano govori dečak od 12 godina o svom idolu Kristijanu Goluboviću

BEOGRAD - I. K. je učenica šestog razreda osnovne škole i životni uzor joj je Jelena Karleuša.

Na pitanje Kurira zbog čega je za svog idola izabrala baš nju, devojčica odgovara: - Pa, ona je tako kul! Popularna je, bogata, zgodna, strava se oblači, živi kao kraljica. Svako normalan bi poželeo da se menja s njom bar na koji dan...“

Dok se devojčice uglavnom ugledaju na „pevaljke“, dečacima su idoli sportisti, ali i „loši momci“. Dvanaestogodišnji S. M., učenik jedne osnovne škole u Beogradu, kaže da mu je idol - Kristijan Golubović!

- Kristijan je lik! S drugovima sam odgledao sve njegove snimke na Jutjubu i znam maltene sve njegove govore napamet. Ima lovu, ******, sad je pao, ali siguran sam da će uskoro izaći. Počeo je od nule i zgrnuo brdo love, zeznuo sve pajkane, a pri tom se bavi sportom - očarano priča ovaj osnovac.

Većina od stotinjak učenika šestog, sedmog i osmog razreda osnovnih škola u Beogradu koje je Kurir anketirao davala je slične odgovore: uzori srpske dece su - kao i čuvenih devedesetih - pevačice novokomponovane muzike i „opasni momci“.

- Rezultat ankete koju je Kurir sproveo među osnovcima pokazatelj je opšteg poremećaja kulturnih i celokupnih društvenih vrednosti - kaže sociolog Ljiljana Lepšanović

Poseban problem su, prema rečima Lepšanovićeve, rijaliti šou programi u kojima se propagiraju nerad, tačnije igranje i glupiranje, zahvaljujući kojima je moguće dobiti veliku sumu novca.Ne treba ni da napomenem da se izgubila kultura čitanja. Internet se koristi kao jedino sredstvo za otkrivanje informacija, a mladi će pre odgledati film nego što će pročitati neku knjigu. Mada, kad vidim da je knjiga „Grabljivica - ispovest jedne sponzoruše“ prodata u više od 100.000 primeraka, poželim da knjige nisu ni izmišljene - iskrena je Lepšanovićeva.

Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Podrazumevano Re: Идоли српске деце!

E baš si našla odakle ćeš da izvlačiš izvor.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    557

Док су деци 60тх ,70тх и 80 тх били идоли Че Гевара ,Тихи и Прле ,Ђорђе Марјановић
    итд..Днашња деца су продукт оног што им пласира телевизија и медије!

Ужас

МАЧАК nije na forumu
    ЧУВАР ИДЕОЛОГИЈЕ ЧЕТНИЧКОГ ПОКРЕТА
    Buduća legenda МАЧАК (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    153
    Reputaciona moć
    2358

Јел тако....за Јелену.....?
    Еве ги...моји идоли....

ЗА ПРАВОГ МАЧКА, СВАКИ МЕСЕЦ ЈЕ ФЕБРУАР

АХ ДА.... ВИШЕ ОД УСТАША МРЗИМ УСТАШКЕ ЈАТАКЕ

Poznat Petar BSK (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    299

Mogla si i ovo da okacis:
    Idoli Srba kroz decenije...

‘60

Če Gevara
    Josip Broz Tito
    Dragoslav Šekularac
    Đorđe Marjanović
    Bitlsi
    Rolingstonsi

‘70
    Zdravko Čolić
    Bijelo dugme
    Kabir Bedi
    Tihi i Prle
    Mate Parlov
    Elvis Prisli
    Dragan Kićanović
    Dragan Džajić

‘80
    Zdravko Čolić
    Lepa Brena
    Dražen Petrović
    Moka Slavnić
    Dule Savić
    Dragan Stojković Piksi
    Džoni Štulić
    Milan Mladenović

‘90
    Zdravko Čolić
    Aleksandar
    Knežević
    Knele
    Arkan
    Ceca Ražnatović
    Vlade Divac
    Saša Đorđević

‘00
    Zdravko Čolić
    Jelena Karleuša
    Ceca Ražnatović
    Nataša Bekvalac

Inace sramota za Drazu i Kalabica sto ne znaju...

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Deca odrastaju uz masovne medije, nista se drugo ne moze ocekivati.
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    557

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    E baš si našla odakle ćeš da izvlačiš izvor.
    Курир је радио анкету ,можеш слободно и ти да урадиш једну исти би резултат био!

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

bolje i ovi nabrojani nego drug Staljin

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    557

Citat Original postavio GhettoBeograd Pogledaj poruku
    bolje i ovi nabrojani nego drug Staljin
    Баш ,далке, по теби боље да идол буде дилер ХЕРОИНА него човек који је ослободио свет од фашизма

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Citat Original postavio Komunistkinja Pogledaj poruku
    Курир је радио анкету ,можеш слободно и ти да урадиш једну исти би резултат био!
    Pa gde nađe Kurir?
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Učlanjen
    17.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio Komunistkinja Pogledaj poruku
    Баш ,далке, по теби боље да идол буде дилер ХЕРОИНА него човек који је ослободио свет од фашизма
    Vidi debilno je i jedno i drugo al' Kristijan je bar pobozan za razliku od Staljina

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Sve je to nasledje devedesetih!!

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    557

Citat Original postavio malo zvocalo Pogledaj poruku
    Pa gde nađe Kurir?
    На жалост анкета је истинита велики је број деце којима су идоли дилери ХЕРОИНА и певаљке без морала!

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Sve je to nasledje devedesetih!!
    40.-tih tad su ti opskurni polu-teroristički polu-kriminalni likovi izašli iz prljavih krčmi i zatvora i postali ''Elita''
    Myles Bennett Dyson

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Diskriminacija srpske dece
    Autor tomcat318 u forumu Hronika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 02.02.2010., 21:29
  2. Uhapšen Kristijan Golubović
    Autor seljanovo u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.01.2010., 15:38