bios

Vidi koja je maticna ploca, skini bios za tu plocu i pronadji uputstvo kako se to instalira. Sve bi trebalo da nadjes na sajtu proizvodjaca maticne ploce.
 
skinuo sam ja bios,stavio sam u zagradi tu koji je al je problem sto zauzima 2.5 mb,a disketa mi je 1.44 a sa usb_a ne znam kako se dize sistem.
a prodjem ja bios i pokrenem normalno disk za dizanje sistema ali je problem sto mi ne ucita hard disk kao da ga nema,pa predpostavljam da treba da ga ukljucim u biosu,koji vidim a unutra ne mogu nista da mu izmenim...mnogo sam nervozan zadnjih 7 dana oko ovog racunara,kad bi ga popravio bio bih mnogo zahvalan pomocniku :)
 
skinuo sam ja bios,stavio sam u zagradi tu koji je al je problem sto zauzima 2.5 mb,a disketa mi je 1.44 a sa usb_a ne znam kako se dize sistem.
a prodjem ja bios i pokrenem normalno disk za dizanje sistema ali je problem sto mi ne ucita hard disk kao da ga nema,pa predpostavljam da treba da ga ukljucim u biosu,koji vidim a unutra ne mogu nista da mu izmenim...mnogo sam nervozan zadnjih 7 dana oko ovog racunara,kad bi ga popravio bio bih mnogo zahvalan pomocniku :)
 
Cekaj, tebi bios ne vidi hard disk? Kako ne mozes da promenis nista, kad biras komponente za boot, da li ti se tamo pojavi hard? Jel to neki noviji hard disk?
 
Одавде можеш скинути најновију верзију БИОС-а (из 2008) за твоју маКину и прочитати упутство како одрадити апдејт истог (имаш 3 начина).
 
skinuo sam i probao sam i na disketu da nabacim te fajlove za disketu i na usb te za usb i nece da pokrene ni sa jednog ni sa drugog instalaciju(pise mi da ubacim u kompijuter drivere i stisnem bilo koje dugme).a pokusao sam i sa dve diskete jednu formatiram tako da bude bootabilna i ona mi izbaci dos komande ali ne znam sta da kucam kad ubacim posle ovu u dosu da bi pokrenulo sa nje instalaciju...
 
ako nikad nisi radio upedate BIOS-a zovi nekog iskusnijeg jer... ako dodje do zajeba pozdravi se sa plocom i jos ako ti je starija ploca a nema u prodaji
 

Back
Top