Kalorije

zivkoj

Početnik
Poruka
31
Imam jednu dilemu. interesuje me koliko kalorija dnevno covek potrosi ako npr.ceo dan samo lezi. znaci samo za unutrasnje potrebe bez ikakvih fizickih aktivnosti. jer sam negde procitao da je to oko 700 kcal a pomocu nekog calculatora sam izracunao da je to za mene 1800 kcal (180cm,75kg) pa mi vi recite sta je tacno.
 
nisam profesionalac, ali koliko ja znam, ako čovek ceo dan leži... čisto sumnjam da potroši preko 100

kalorija... eee, koliko treba da se trči da bi se potrošilo iole kalorija... :lol:
 
sta mislite bili se udebljao ako bi 4 obroka dnevno jeo zdravu i nemasnu hranu i u malim kolicinama ali da npr.za dorucak pojedem burek ili nesto slicno sto jesve ukupno oko 1500 kcal dnevno i 50gr masti?
 
Nije to bitno toliko nego ono usput sto vecina zanemari..a to je tecnost koja pomaze varenju..u burek slucaju jogurt..ja uvek sabijem kilo i nikad mi se nista ne lepi..izmedju obroka cajevi i voda 2-3l i laganica
 
Voda nema veze sa topljenjem sala ne zamajavajte se i ne jedite uopste burek,djubre od hrane....

Znaci ne postoji a jel mogu da budem maneken a da jedem kao stoka...znaci to ne postoji ili sve radis ok ili izgledaj kao q.rac..........
 
Voda nema veze sa topljenjem sala ne zamajavajte se i ne jedite uopste burek,djubre od hrane....

Znaci ne postoji a jel mogu da budem maneken a da jedem kao stoka...znaci to ne postoji ili sve radis ok ili izgledaj kao q.rac..........

aha nema..ajde ti cirni 2-3l tecnosti..litar mleka i 1l jogurta pa da vidim gde ce ti stane ostalo sto goji:lol:
 
sta mislite bili se udebljao ako bi 4 obroka dnevno jeo zdravu i nemasnu hranu i u malim kolicinama ali da npr.za dorucak pojedem burek ili nesto slicno sto jesve ukupno oko 1500 kcal dnevno i 50gr masti?
:neutral: jel si ti onaj sto je bio na dijeti da bi smrsao? zaboravi covece na burek,ako bas moras casti se jednom mesecno....al ne kontam te stvarno...mucio si se da smrsas,pazio sta jedes i sad bi opet da krkas burek i pecivo :confused: i onda bude jao danas burek,sutra cu da stucem 300 grama milke al ako ostatak dana jedem manje,onda nema veze....pa ima veze sve....pojedi onu kolicinu kalorija koja je normalna dnevno umesto da brojis koliko ih je u svakoj sitnici,ali znaj sta jedes - jedi konkretnu i kvalitetnu hranu za tvoj organizam, a batali bureke i ostale momente....promeni nacin ishrene umesto sto drzis dijete. i samo to je bitno.....em sto ces zadovoljiti potrebe organizma,em sto ces se fizicki osecati bolje nego da se tovis ko zna cime,a ostanes u okviru 1500 kalorija....missim...burek :neutral:

uzgred za dorucak je najbolje jesti nesto sto ce ti dati energiju i secer za pocetak dana,koji se ujedno tada najbolje i trosi - znaci jedi musli,zitarice,voce,med....
 
imam jedni pitanje u vezi secera, znaci interesuje me zasto mediscinski nije dobro jesti mnogo slatkisa, cuo sam da oni povecavaju lucenje insulina ali neznam cemu to vodi i sta ce se dogoditi ako puno jedemo slatkise,ne pitam to zbog kilograma jer teoretski kad bih svaki dan jeo po 100gr cokolade a kada bi ostali obroci bili umjereni i zdravi nebih se debljao nego me interesuje kako to utice na zdravlje
 

Back
Top