jel ima neki posao da je uspesan u srbiji

darko darko

Ističe se
Poruka
2.567
Definitivno moram da menjam posao, moj posao je totalno pukao, moguce da otvorim lokal 50 km2, + 70 kv magacin, prigradsko, najvise mi se svidja gvozdjara, farbara stiropor i gipsane ploce (nekvarljiva roba koja moze da stoji), ali ima vec njih dosta u blizini, nije fora podelicemo pazare, za pekaru milsim da je malo mesto, prodavnica prehrambene robe ne- ima veliki market, butike nikako, ovde samo polovna roba ide, znaci stvarno neznam u kom smeru da krenem, neznam sta je dobar posao danas, mesara je dobra ali ima vec dosta njih, jedino uz prehrambenu robu.
Imam i veliki magacin oko 70 km2, pogodan za proizvodnju, imad dva civilna brojila a u blizini i treci, tako da se proizvodnja koja trosi struju isplati, makar malo vise, kroz razliku u ceni izmedju civilne i industriske elektricne energije.
Podrum od 40 km2, pogodan za pecurke, jel, ali neznam koliko je to isplativo, na tu kvadraturu, moguce je i direktna prodaja.
Ajde pomoc svaki predlog dobrodosao, bilo koji mozda se i ja necega dosetim uz to vase, izvolite.................
 
Definitivno moram da menjam posao, moj posao je totalno pukao, moguce da otvorim lokal 50 km2, + 70 kv magacin, prigradsko, najvise mi se svidja gvozdjara, farbara stiropor i gipsane ploce (nekvarljiva roba koja moze da stoji), ali ima vec njih dosta u blizini, nije fora podelicemo pazare, .
Svi mi delimo pazare sa nekim....pa sta????
.za pekaru milsim da je malo mesto, prodavnica prehrambene robe ne- ima veliki market, butike nikako, ovde samo polovna roba ide, znaci stvarno neznam u kom smeru da krenem, neznam sta je dobar posao danas, mesara je dobra ali ima vec dosta njih, jedino uz prehrambenu robu..
Ti im bas nadje manu.Zasto???Ajd ovo sa prodavnicama.veliki stvarno gutaju male.Pekare i mesare nikada nece propasti u ovom nasem podneblju(govorim o potraznji njihovih proizvoda).Kako puci sa kvalitetnim hlebom,kada je to artikal koji nam je potreban svakodnevno???
Imam i veliki magacin oko 70 km2, pogodan za proizvodnju, imad dva civilna brojila a u blizini i treci, tako da se proizvodnja koja trosi struju isplati, makar malo vise, kroz razliku u ceni izmedju civilne i industriske elektricne energije.
Podrum od 40 km2, pogodan za pecurke, jel, ali neznam koliko je to isplativo, na tu kvadraturu, moguce je i direktna prodaja..
To ne bih ja licno,ali opet ne znaci da je to lose,tj.da taj posao ne bi neko drugi radio.
Ajde pomoc svaki predlog dobrodosao, bilo koji mozda se i ja necega dosetim uz to vase, izvolite.................
Radi ono sto volis,radi onaj posao koji za tebe nema vise nikakve tajne,posao koji mozes da predajes na fakultetu.Imaj ideju i neka te ona vodi,a ne zedj za parama.Budes li trcao za parama,nikada ih neces videti,a kamoli stici.Posto se iz tvojih postova vidi da nisi nov,da nisi neradnik i da se nisi rodio i poceo tek jucer,ne sumnjam da neces uspeti.Razmisli dobro,bez nicijeg nagovora i kreni.Navijam uvek za ljude koji zele nesto samostalno da stvore.Samo napred.....
 
Definitivno moram da menjam posao, moj posao je totalno pukao, moguce da otvorim lokal 50 km2, + 70 kv magacin, prigradsko, najvise mi se svidja gvozdjara, farbara stiropor i gipsane ploce (nekvarljiva roba koja moze da stoji), ali ima vec njih dosta u blizini, nije fora podelicemo pazare, za pekaru milsim da je malo mesto, prodavnica prehrambene robe ne- ima veliki market, butike nikako, ovde samo polovna roba ide, znaci stvarno neznam u kom smeru da krenem, neznam sta je dobar posao danas, mesara je dobra ali ima vec dosta njih, jedino uz prehrambenu robu.
Imam i veliki magacin oko 70 km2, pogodan za proizvodnju, imad dva civilna brojila a u blizini i treci, tako da se proizvodnja koja trosi struju isplati, makar malo vise, kroz razliku u ceni izmedju civilne i industriske elektricne energije.
Podrum od 40 km2, pogodan za pecurke, jel, ali neznam koliko je to isplativo, na tu kvadraturu, moguce je i direktna prodaja.
Ajde pomoc svaki predlog dobrodosao, bilo koji mozda se i ja necega dosetim uz to vase, izvolite.................

Otvori kafancinu za lokalne ronce,registruj je na klub nekog saveza;), najbolje lovackog, ili auto moto saveza vozaca,( dobro ime je udruzenje " Upravljac " ) :ok:, rakija 30 din, pivo 60 din, Nema tu greske...na prodaju VODE jos niko nije propao...:worth: ;)
 
Najbolje ide hrana ( ali da imaš nešto na prometnom mestu ili restoran )

pa mislio sam mesaru + prehrambenu prodavnicu, imam i deo za bastu, znaci sve moze da se narucu u mesari, usluzno ispece, sa mestom za klopu, naravno uz tanjir i po zelji picence picence, jedna asolucija, po meni prva i jedina, samo treba krenuti .......
lokal je na najboljem mestu ali mesto je malo....
 
Poslednja izmena:
Poljoprivredna apoteka,stocna hrana,gajenje pecuraka (trziste?),prehrambena,prozvodnja gradjevinskog materijala (trziste?) ...

ima jaka poljoprivredna apoteka exstra razradjena, to samo zbog toga nemoze,
za pecurke sam malo nepiusmen, neznam koliki se zaradjuje, to se pitam, recimo na ovu kvadraturu mesecno, zato sam i pustio predlog, za gradjevinski materijal nebrinem za trziste ali su mi svi u blizini, to bi bilo exstra po meni....
za proizvodnju se nebrinem za trziste i menadzment, ako mogu da ostvarim cenu
 
Otvori kafancinu za lokalne ronce,registruj je na klub nekog saveza;), najbolje lovackog, ili auto moto saveza vozaca,( dobro ime je udruzenje " Upravljac " ) :ok:, rakija 30 din, pivo 60 din, Nema tu greske...na prodaju VODE jos niko nije propao...:worth: ;)

izvini ne bi da postanem alkos, malo volim da popijem ponekad, ali nevolim taj stil, ne bih se nasao u tome , nikad nisam voleo, ponekad da, ali hvala na savetu....
 
Svi mi delimo pazare sa nekim....pa sta????Ti im bas nadje manu.Zasto???Ajd ovo sa prodavnicama.veliki stvarno gutaju male.Pekare i mesare nikada nece propasti u ovom nasem podneblju(govorim o potraznji njihovih proizvoda).Kako puci sa kvalitetnim hlebom,kada je to artikal koji nam je potreban svakodnevno???
To ne bih ja licno,ali opet ne znaci da je to lose,tj.da taj posao ne bi neko drugi radio.
Radi ono sto volis,radi onaj posao koji za tebe nema vise nikakve tajne,posao koji mozes da predajes na fakultetu.Imaj ideju i neka te ona vodi,a ne zedj za parama.Budes li trcao za parama,nikada ih neces videti,a kamoli stici.Posto se iz tvojih postova vidi da nisi nov,da nisi neradnik i da se nisi rodio i poceo tek jucer,ne sumnjam da neces uspeti.Razmisli dobro,bez nicijeg nagovora i kreni.Navijam uvek za ljude koji zele nesto samostalno da stvore.Samo napred.....

verovatno izmedju mesare i gvozdjare, ne bih se razmilsjao da nije bas pored mene, nikad, ni sekund se ne bih dvoumio.....
proizvodnja definitivno otpada jedino neka super ideja ako upadne
 
a koji je, ovako dobar, navedi bar neki ako imas ideju...

Mislim da si krenuo pogresnim putem, "koji posao je dobar"?Ajd razmisli malo pa probaj ovakvo pitanje sebi postaviti (rekao ti je to i Kianu cini mi se): "Koji je to posao koji bih ja mogao uspjesno da radim, u cemu sam dobar, koja je to moja prednost u odnosu na ostale, sta to imam sto oni nemaju ili sta to znam sto oni ne znaju"?

Ja se bavim vendingom, mogu reci da je to dobar posao, ali ako ti ne ide tehnika, elektronika, ako ne znas citati i prevesti engleski jezik jer je vecina uputstava za odrzavanje aparata na engleskom, ako nisi sposoban da sam i bez icije pomoci otvoris aparat koji je stao i rijesis kvar jer kupci ne vole da cekaju ako nema kafe onda taj posao nije za tebe.Slicno je i za pecurke, nekome ce taj biznis cvjetati, tebi se i ne svidja, mislim da je bolje da krenes drukcije da razmisljas.

Ako vec imas taj prostor i magacin, "dobar posao" je i uvoz i prodaja elektroopreme, kablovi, prekidaci, sitni alat i inventar, rasvheta, laminati...uci ces preko nekoga u par jakih preduzeca, pokupiti na tenderima te poslove koji dodju i uz neku osrednju maloprodaju i veleprodaju imaces i solidnu zaradu.Uz to moze ici i gips, boje itd
 
Ja rece da je moj posao pukao, nije samo ovaj , jedno vreme sam menjao na 6 meseci nacin rada, zadnje tri godine, i dobro je bilo, ali sad idem u drugi tok skroz, pa reko da cujem tudja misljenja, zato i pitam sta dalje, moram da se prilagodim kako znam i umem vremenom cu nauciti, niko se naucen nije rodio, zato i pitam da cujem ideje, ideju sad imam, trebace dosta vremena, najmanje godinu da sve legne, mislim da je ideja super, hvala svima, moze lok
 
tako nesto sam i smislio, recimo tiplove svih vrsta, neznam koja masina, koliko trosi struje, postoje automatske potpuno, neznam koje idu

Mislis, poput ovoga: http://www.clips1.co.rs/tiplovi.html

Pa progooglaj malo po netu, naci ces vec nesto, zovi, raspituj se, trazi savjete, otidji da vidis kako to radi, vidi mozes li se snaci u tome i ne ustrucavaj se da udjes u posao!Naravno, nemoj ici grlom u jagode, ali nemoj ni cekati da ti se sve kockice sloze pa onda da udjes u posao, tada nikad neces ni uci.
 
Poslednja izmena:

Back
Top