Put kojim se ređe ide ....

Bolja Srbija

Ističe se
Poruka
2.378
Dakle , prvo bih vas zamolio da pročitate ovo što ću napisati do kraja , jeste malo duže ali nadam se da ćete imati strplenja. ..............

Dakle u moru uzaludnih tema na ovom forumu , pokušao sam nedavno da postavim temu kojom sam vas pozvao da uočite najveći problem u našem društvu i daga rešite.

Velika većina vas se složila da je glavni problem SRBIJE danas KORUPCIJA a rešenja su bila razna. Ja sam se uključivao i komentarisao međutim do sada nisam rekao šta je to za mene NAJVEĆI PROBLEM DANAS U SRBIJI I KAKO MISLIM DA GA TREBA REŠITI ... pa ću to učiniti sada .... ujedno postavljajući i novu temu.

Najveći problem po meni je OLIGARHIJA koja stoji iza vlasti , krije se iza demokratije (ofarbane u žuto) zanemaruje interese Srbije i njenih građana i gleda isključivo usko i samo svoje interese . Da pogodili ste - RADI SE O ONIMA KOJE U SVAKODNEVNOM JEZIKU ZOVEMO TAJKUNIMA.

Oni stoje sakriveni iza zidina žutog preduzeća dok mi "pucamo u te zidine". I jednog dana , čini mi se da taj dan nije daleko , kada srušimo te zidine i dalje će ostati iza njih oni .... aki sa NJIMA ne raščistimo .... ništa nam pobeda protiv žutih neće značiti .... BAŠ NIŠTA.......

DAKLE potez br 1. DETAJKUNIZACIJA SRBIJE :

Kako? 1. primenjivati zakon o proveri porekla imovine prema svima ( ne samo prema legiji) , te konfiskovati sve ono što je evidentno da nije stečeno u skladu sa zakonom , a mnogo toga nije , gotovo ništa .
2. tako prikupljena sredstva uputiti u budžet a nekretnine prodavati na licitaciji pa i ta sredstva uputiti u budžet i od istih pokrenuti priču o preporodu Srbije .... u finansijskom smislu

Niste ni svesni koliko milijardi evra bi Srbija mogla da inkasira na ovaj način.

Da budem potpuno jasan do kraja .... nemam ništa protiv bogatih ljudi, već samo protiv onih koji su do bogatstva došli otimačinom, pljačkom i malverzacijama. Svako ko da valjane dokaze o poreklu svoje imovine može mirno da nastavi da uživa istu.

Jer jasno je naime da postoje tri načina da se bude bogat 1. Raditi pa zaraditi 2. Naslediti i 3. Opljačkati ..... naši "junaci" nisu nasledili to je sigurno , da zarade milijarde nisu mogli a ako su mogli neka dokažu kako i nema problema niko ih neće dirati ( otkud znate možda je neko od njih izumeo Gugl ili tako što) ... dakle ostaje ono treće .........

Pa bi dotična gospoda morala da objasne kako su se enormno obogatila i to redom ......

1. Miroslav Mišković
2. Miša Beko
3.Cane Subotić
4.Vuk Hamović
5.Porodica Karić ( svaki od braće pojedinačno)
6.Vojin Lazarević
7. Dragan Marković Palma
8. Čedomir Jovanović
9. Božidar Đelić
10. Goran Vlahović
11. Zoran Drakulić
12. Radoslav Lale Sekulić
13. Svetlana Ceca Ražnatović ( i ostatak estrade koji je malo zaboravio da plati porez)
15. Željko Mitrović
16. Veran Matić
17. Ružica Đinđić ( bilo bi zanimljivo videt kako to da se ona javlja kao jedna od najuticajnijih osoba u Srbiji nakon smrti Zorana Đinđića. znamo da političku moć nema jer je u tom smislu marginalac. Pa koliko je onda nasledila gospođa Đinđić i kako je to što je nasledila stečeno. bilo bi lepo proveriti)
18. Miodrag Kostić
19. Veroljub Verko Stevanović
20. Zoran Živković
21.Marko Milošević
22. Naslednici Mirka Marijanovića
23. Nenad Bjeković
24. Žarko Zečević
25. Dragan Džajić
26. Toplica Spasojević
27. Dragiša Binić
28. Aca Bulić
29. Nebojša Čović
30. Bojan Pajtić
31. Dušan Petrović
32. Dragan Šutanovac
33. Vladimir Beba Popović
34. Vladimir Cvetković
35. Miljan Miljanić
36 . Mirko Cvetković
37. Risto Amfilohije Radović
38. Goran Pitić
39. Tomica Milosavljević
40. Nenad Čanak
41. Ratko Buturović - Bata Kan - Kan

Ovi za početak , i naravno krug nije zatvoren ide se dalje .........

A sada da obratimo pažnju na broj .... 12 Radoslav Lale Sekulić ..... izdvojio sam ga jer verujem da široj javnosti nije poznat a ima se što šta reći .....

Dakle prošle godine sam bio na letovanju u jednom malom, divnom mestu , pokraj ČAČKA ....gradić Ivanjica .... ljudi su vredni , radni , vesele naravi i duha .... bez obzira na to što danju uglavnom rade na poljskim poslovima ( krompir , maline) uveče su po kafićima i diskotekama kojih za ovako mali grad ima neopbično mnogo ....... Najpoznatiji stanovnik tog gradića a tada i gradonačelnik je Radoslav Lale Sekulić. O njemu sam čuo priču od meštana.

Naime , kažu kako je nekada bio direktor najjače konfekcije u Evropi , konfekcije Javor (80tih) .... potom ju je napustio enormno bogatiji nego što je u nju došao .... a onda život kao na filmu ... otvorio je i ugasio bezbroj firmi , dogurao do direktora carine u Slobino vreme .... postao Švajcarski državljanin sa basnoslovnim novcem na računima u Švajcarskim bankam ......preživeo peti oktobar a da ga niko njie primetio ..... i nastavio istim stopama dalje .... Danas u vlasništvu , samo u Ivanjici ima .... HOTEL PARK ( najbolji u ovom delu SRBIJE) .... Kafanu - restoran "VODOPAD" koja se nalazi na vodopadu koji je sinonim za ovaj grad .... (lako možete naći tu sliku na internetu, samo ukucajte na guglu , vodopad - ivanjica) .... Hotel WS stile ... u samom CENTRU IVANJICE ....preduzeće WS sa sedištem u centru ivanjice ... PIVARU ..... kupio je prostorije nekadašnjeg preduzeća "Novi Dani" ...... Vlasnik je odnosno upravlja i FUDBALSKIM KLUBOM JAVOR ( već nekoliko sezona prvoligaš) ...... fabrika Javor (konfekcija)koju je nekada vodio odmah po njegovom odlasku ustanovila je velike dugove iz kojih se nikada nije izvukla....čuo sam da je nedavno privatizovana - za javnost vlasnik je ostao nepoznat - priča se da je u pitanju LALE .....jednom rečju čovek je VLASNIK OVOG GRADA ... ipak Ivanjčani ne sumnjivo veruju u to , da sve ovo nije ni 10ti deo njegove imovine ..... takođe postoji niz fabrika u Ivanjici koje se fiktivno vode na druge ljude ali Ivanjićčani su potpuno sigurni da se radi o firmama koje su njegove ..... ( proizvode nameštaj i rezni materijal) Ne sumnivo u njegovom vlasništvu je i fabrika u predgrađu Ivanjice HABITFARM - koja se bavi uvozom i prodajom lekova , kao i Ducky electronic koji se bavi proizvodnjom televizora .... ali kažem Ivanjičani veruju da je to u Ivanjici tek 10% njegove ukupne imovine ........

Posebno je zanimljiv i sin dotičnog. Izvesni Duško Sekulić , u Ivanjici poznatiji kao Duki , krenuo je u fudbalske vode... javor je brzo postao prvoligaš a Duki se uklopio u lepo društvo ... Ratko Buturović , Aca Bulić , Marko Mišković ..... postali su Ivanjički gosti .... ali malo je Dukiju bio Javor.... ubrzo postaje član upravnog odbora Crvene zvezde ( u isto vreme kada je tamo bio i Marko Mišković) , pa je neko vreme bio i predsednik JAVORA i član uprevnog odbora Crvene Zvezde ( e neka mi neko kaže da to nije sukob interesa) .... a gle čuda u to vreme zvezda je nekako po pravilu gubila utakmice od Javora ...... ali ni to nije bilo dosta... postao je predsednik Zapadnog ogranka fudbalskog saveza Srbije i kandidovao se za predsednika fudbalskog saveza ..... ali je na pola trke odustao i pružio podršku Aci Buliću ...... Vratio se ponovo Javoru i prodaji igrača .... u Javor su stigli ---- Obiora Odita iz Nigerije ( cena avionska karta) , prodat Partizanu , ne zna se za koliko i koliko je zaista tih para završilo u javoru a koliko ..... hm znate već gde ..... a najnoviji transfer je Miljan Mutavdžić .... iznenada počeo je da postiže golive u prvoj ligi i to vrlo čudne , nikoga oko njega, a on pogađa i tako nekoliko puta .... a onda poziv u reprezentaciju ..... 2 utakmice tamo( dok se ne proda) i odlazak u Malme , u Švedsku .... koliko je novca Javor dobio .... ne zna se .... zna se da nije završio u kasi Javora .... jer je ovaj klub u dugovima ....kako , kada kupuje igrače za hiljadu evra a prodaje za milione (špekuliše se da je Partizan platio Oditu 800 000 evra) ...... Inače o Mutavdžićevom kvalitetu svedoči i to da posle odlaska u Švetsku nije u planu ni za 50ti sastav reprezentacije .......... Ali Duki nastavlja dalje i Ivanjičani čekaju samo šta je novo .... pošto je kažu veoma čet slučaj da ga vide sa Jugovićem na Vodopadu ......

Čuo sam od prijatelja iz Ivanjice da je Lale podneo ostavku .... i otišao sa vlasti u gradu ne u radivši ništa ( iako je obećao nekoliko hiljada radnih mesta , izgradnju sportskog centra i dva olimpijska bazena, renoviranje grada i rešavanje problema sa parkingom , kao i borbu protiv narko dilera) ...... Kada je otišao doduše ostavio je praznu kasu a Ivanjica važi za grad koji je na tranzitu narkotika..... dileri kažu drogu prodaju i dalje ......

Idem u avgustu ponovo u Ivanjicu .... radujem se tome to je lep gradić .... a i interesuje me šta bi još sve mogao da saznam tamo ovog puta ..... .....

DAKLE ..... SAMO DETAJKUNIZACIJA .... da uporedimo šta su imali 90te, šta imaju danas .... pa da vidimo odakle .... možda saznamo i da su izmislili STRUJU ... nikad se ne zna .... ipak je ovo Srbija a ovde je sve moguće ....... Dakle da čujem vas.....DETAJKUNIZACIJA?
 
broj 10 i 11 u kobinacijis sa brojem 1 su doveli simbol ove zemlje klub sa kojim se poistovecuje 70% Srba i koji je deo mog zivota u opasnost
Zasto?Tebe smatram za pametnog i ako se ne slazemo sve.

vidi svaka čast svima koji su fudbalske legende i za mene je džaja fudbalska legenda ALI više volim ZVEZDU I SRBIJU OD DŽAJE .... a postoji osnovana sumnja da je on jedan od onih koji su učestvovali u pljački i jednoga a posredno i drugoga .... što se keca tiče ne treba ti valjda komentar .... nema milosti nikola ..... ko god je krao mora u zatvor i mora mu se konfiskovati imovina pa makar on BIO I MOJ ROĐENI OTAC A NE DRAGAN DŽAJIĆ .... nema kompromisa ....

Naravno ne želim da sudim samo sumnjam... ako pak dokažu da su nevini i da su sve što imaju stekli legalno .... nema problema oslobodićemo ih optužbi, u ukazati im svu potrebnu čast!

isto važi i za Drakulića i Vlahovića i bilo koga!
 
vidi svaka čast svima koji su fudbalske legende i za mene je džaja fudbalska legenda ALI više volim ZVEZDU I SRBIJU OD DŽAJE .... a postoji osnovana sumnja da je on jedan od onih koji su učestvovali u pljački i jednoga a posredno i drugoga .... što se keca tiče ne treba ti valjda komentar .... nema milosti nikola ..... ko god je krao mora u zatvor i mora mu se konfiskovati imovina pa makar on BIO I MOJ ROĐENI OTAC A NE DRAGAN DŽAJIĆ .... nema kompromisa ....

Naravno ne želim da sudim samo sumnjam... ako pak dokažu da su nevini i da su sve što imaju stekli legalno .... nema problema oslobodićemo ih optužbi, u ukazati im svu potrebnu čast!

isto važi i za Drakulića i Vlahovića i bilo koga!

ma ja sve znam Sta da dokazu oni su legalno pokrali zvezdu kako te nije sramota da trpas DZaju de mu nije mesto.jel znas zasta mu sude nemaju ni jedan dokaz njega su tajkuni sjebali da dodju do zvezde mislio sam da si pametan.
Dzaja tajkun,daje tajkun ne bi ga uhapsili.SRAMOTA STIDI SE :rtfm:
 
Problem je samo u tome sto ni jedan od tih planova za preporod Srbije jos nije smislio nacin kako da se resi taj problem da tajkuni finansiranjem stranaka obezbedjuju kontrolu nad njima, nad zakonodavnom politkom, nad institucijama...

Dakle, oni odobravaju zakone i zakoni se zbog njih pisu i prekrajaju.

O sprovodjenju zakona, da i ne govorimo...

Dzaba ti najstroziji zakon na svetu, ako ga oni korsite kao toalet-papir.
 
Dakle , prvo bih vas zamolio da pročitate ovo što ću napisati do kraja , jeste malo duže ali nadam se da ćete imati strplenja. ..............

Dakle u moru uzaludnih tema na ovom forumu , pokušao sam nedavno da postavim temu kojom sam vas pozvao da uočite najveći problem u našem društvu i daga rešite.

Velika većina vas se složila da je glavni problem SRBIJE danas KORUPCIJA a rešenja su bila razna. Ja sam se uključivao i komentarisao međutim do sada nisam rekao šta je to za mene NAJVEĆI PROBLEM DANAS U SRBIJI I KAKO MISLIM DA GA TREBA REŠITI ... pa ću to učiniti sada .... ujedno postavljajući i novu temu.

Najveći problem po meni je OLIGARHIJA koja stoji iza vlasti , krije se iza demokratije (ofarbane u žuto) zanemaruje interese Srbije i njenih građana i gleda isključivo usko i samo svoje interese . Da pogodili ste - RADI SE O ONIMA KOJE U SVAKODNEVNOM JEZIKU ZOVEMO TAJKUNIMA.

Oni stoje sakriveni iza zidina žutog preduzeća dok mi "pucamo u te zidine". I jednog dana , čini mi se da taj dan nije daleko , kada srušimo te zidine i dalje će ostati iza njih oni .... aki sa NJIMA ne raščistimo .... ništa nam pobeda protiv žutih neće značiti .... BAŠ NIŠTA.......

DAKLE potez br 1. DETAJKUNIZACIJA SRBIJE :

Kako? 1. primenjivati zakon o proveri porekla imovine prema svima ( ne samo prema legiji) , te konfiskovati sve ono što je evidentno da nije stečeno u skladu sa zakonom , a mnogo toga nije , gotovo ništa .
2. tako prikupljena sredstva uputiti u budžet a nekretnine prodavati na licitaciji pa i ta sredstva uputiti u budžet i od istih pokrenuti priču o preporodu Srbije .... u finansijskom smislu

Niste ni svesni koliko milijardi evra bi Srbija mogla da inkasira na ovaj način.

Da budem potpuno jasan do kraja .... nemam ništa protiv bogatih ljudi, već samo protiv onih koji su do bogatstva došli otimačinom, pljačkom i malverzacijama. Svako ko da valjane dokaze o poreklu svoje imovine može mirno da nastavi da uživa istu.

Jer jasno je naime da postoje tri načina da se bude bogat 1. Raditi pa zaraditi 2. Naslediti i 3. Opljačkati ..... naši "junaci" nisu nasledili to je sigurno , da zarade milijarde nisu mogli a ako su mogli neka dokažu kako i nema problema niko ih neće dirati ( otkud znate možda je neko od njih izumeo Gugl ili tako što) ... dakle ostaje ono treće .........

Pa bi dotična gospoda morala da objasne kako su se enormno obogatila i to redom ......

1. Miroslav Mišković
2. Miša Beko
3.Cane Subotić
4.Vuk Hamović
5.Porodica Karić ( svaki od braće pojedinačno)
6.Vojin Lazarević
7. Dragan Marković Palma
8. Čedomir Jovanović
9. Božidar Đelić
10. Goran Vlahović
11. Zoran Drakulić
12. Radoslav Lale Sekulić
13. Svetlana Ceca Ražnatović ( i ostatak estrade koji je malo zaboravio da plati porez)
15. Željko Mitrović
16. Veran Matić
17. Ružica Đinđić ( bilo bi zanimljivo videt kako to da se ona javlja kao jedna od najuticajnijih osoba u Srbiji nakon smrti Zorana Đinđića. znamo da političku moć nema jer je u tom smislu marginalac. Pa koliko je onda nasledila gospođa Đinđić i kako je to što je nasledila stečeno. bilo bi lepo proveriti)
18. Miodrag Kostić
19. Veroljub Verko Stevanović
20. Zoran Živković
21.Marko Milošević
22. Naslednici Mirka Marijanovića
23. Nenad Bjeković
24. Žarko Zečević
25. Dragan Džajić
26. Toplica Spasojević
27. Dragiša Binić
28. Aca Bulić
29. Nebojša Čović
30. Bojan Pajtić
31. Dušan Petrović
32. Dragan Šutanovac
33. Vladimir Beba Popović
34. Vladimir Cvetković
35. Miljan Miljanić
36 . Mirko Cvetković
37. Risto Amfilohije Radović
38. Goran Pitić
39. Tomica Milosavljević
40. Nenad Čanak
41. Ratko Buturović - Bata Kan - Kan

evo ja cu da kazem za svog gradonacelnika.....
javna je tajna da se Palma obogatio svercom uglja,tokom 90tih godina zahvaljujuci poznastvu sa Arkanom sve kasarne i citava vojska,tadasnje jugoslavije je kupovala ugalj od njega.Nisam upoznat tacno sa cenama ali npr proizvodjacka tona uglja je bila neka mizerna cena dok je on naplacivao pun iznos tj koliko je bila tadasnja cena na trzistu...
 
ma ja sve znam Sta da dokazu oni su legalno pokrali zvezdu kako te nije sramota da trpas DZaju de mu nije mesto.jel znas zasta mu sude nemaju ni jedan dokaz njega su tajkuni sjebali da dodju do zvezde mislio sam da si pametan.
Dzaja tajkun,daje tajkun ne bi ga uhapsili.SRAMOTA STIDI SE :rtfm:

Neću da se stidim .... Džaja nije isto što i Mišković ali duguje da objasni šta se dogodilo sa novcem koji je ulazio u zvezedu od transfera a nije se pojavljivao u "poreskim knjigam" ....i on i posle Piksi .... moraju da objasne .... prodavali su fudbalere za milione prema podatcima klubova u koje su išli a samo deo tih para je ušao u zvezdu .... Pa gde su? Ako imaju objašnjenje i dokaze da je sve u redu , nema problema .... osloboditi ih od optužbi i ponavljam dati im počasno mesto koje kao velike fudbalske legende zaslužuju .... ali ako nema? Šta onda ........ Inače Džaja jeste pompezno uhapšen .... ali postupak protiv njega stoji ? Zašto ? Zašto se ne dovede do kraja? Pa ako je nevin da mu se zemlja javno izvini i još da mu se plati obeštećenje ali ako nije ..... šta ćemo onda?

Kažem ti . kako za ostale tako i za njega ....NEMA MILOSTI ......
 
evo ja cu da kazem za svog gradonacelnika.....
javna je tajna da se Palma obogatio svercom uglja,tokom 90tih godina zahvaljujuci poznastvu sa Arkanom sve kasarne i citava vojska,tadasnje jugoslavije je kupovala ugalj od njega.Nisam upoznat tacno sa cenama ali npr proizvodjacka tona uglja je bila neka mizerna cena dok je on naplacivao pun iznos tj koliko je bila tadasnja cena na trzistu...


Eto vidiš ja to nisam imao pojma .... A da te pitam nešto prijatelju ? Do kada imate nameru da glasate za takvog čoveka? :dontunderstand:
 
Eto vidiš ja to nisam imao pojma .... A da te pitam nešto prijatelju ? Do kada imate nameru da glasate za takvog čoveka? :dontunderstand:

pazi sad ovo iako se nakrao mnooooogooooo,dok su bili zuti na vlasti ovaj grad nije mrdnuo.....od kako je on bitan faktor za sastavljanje vlade Jagodina se probudila,u ovoj besparici i u ovakvom sitemu asfaltirati kilometar puta je premija.....dokle god radi dobro za Jagodinu
 
Problem je samo u tome sto ni jedan od tih planova za preporod Srbije jos nije smislio nacin kako da se resi taj problem da tajkuni finansiranjem stranaka obezbedjuju kontrolu nad njima, nad zakonodavnom politkom, nad institucijama...

Dakle, oni odobravaju zakone i zakoni se zbog njih pisu i prekrajaju.

O sprovodjenju zakona, da i ne govorimo...

Dzaba ti najstroziji zakon na svetu, ako ga oni korsite kao toalet-papir.

Istinu govoriš .... no ako si bio na mojoj prethodnoj temi shvatićeš da polazim od pretpostavke da "sam na vlasti" tj da sam u mogućnosti da budem taj koji sprovodi detajkunizaciju ...... kapiraš me .....

e sada reći ćeš .... teško će doći na vlast onaj ko se za to zalaže ..... MOŽDA ..... možda je to nemoguće .... ali možda se i ovaj narod jednom opameti .......pa laži i trabunjanja sa B92 i pinka ne budu dovoljna da se ŠVERCER UGLJA pretvori u faktor EVROPSKIH INTEGRACIJA ...... ipak znam da su male šanse ....
 
pazi sad ovo iako se nakrao mnooooogooooo,dok su bili zuti na vlasti ovaj grad nije mrdnuo.....od kako je on bitan faktor za sastavljanje vlade Jagodina se probudila,u ovoj besparici i u ovakvom sitemu asfaltirati kilometar puta je premija.....dokle god radi dobro za Jagodinu


izvini ali to je pogrešno razmišljanje ..... jer od svakog tog kilometra on ostaje "još puniji" ... ne kažem da ne radi ali od čijih para? Od svojih? Svakako NE! Od para iz budžeta .... ima moć da ucenjuje vladu Srbije ....i ovu i prošlu , zavise od njega .... ispumpava im pare i plasira ih u Jagodinu .... a to su pare svih nas .... i tvoje i moje i onog iz Tutina, Vranja , Ljiga..... i zato dok se u Jagodini šetka žirafa u Vranju nije viđen bolji auto od fijat punta .... u Surdulici kada se pojavi fijat punto .... oni kažu ..... ODAKLE MU BRE .....
 
ima jedna poslovica u Jagodini

Dok su bili ovi pismeni,eksperti mi smo bili pukli totalno...od kako dodje nepismen bolje nam je....

Nemam ja ništa s tim da li je on pismen ili ne .... ali imam što je KRIMINALAC .... pa nije JAGODINA = SRBIJA valjda? Ili svi gledate neki lukal patriotizam i mislite samo na sebe ....? Aj sad mi reci da smo i tako počeli da se delimo u Srbiji ..... e ako je tako onda treba da propadnemo kao država .... da nas ne bude .....
 
izvini ali to je pogrešno razmišljanje ..... jer od svakog tog kilometra on ostaje "još puniji" ... ne kažem da ne radi ali od čijih para? Od svojih? Svakako NE! Od para iz budžeta .... ima moć da ucenjuje vladu Srbije ....i ovu i prošlu , zavise od njega .... ispumpava im pare i plasira ih u Jagodinu .... a to su pare svih nas .... i tvoje i moje i onog iz Tutina, Vranja , Ljiga..... i zato dok se u Jagodini šetka žirafa u Vranju nije viđen bolji auto od fijat punta .... u Surdulici kada se pojavi fijat punto .... oni kažu ..... ODAKLE MU BRE .....

ucenjuje vladu,znamo mi to....ali ako Beograd moze da pravi most koji kosta 164 miliona evra i kome svakog dana dizu cenu sto da ne ,drugacije unutrasnjost nema sanse da dobije pare,samo ucenama e zato udriiiiiiiiiii palma
 
Nemam ja ništa s tim da li je on pismen ili ne .... ali imam što je KRIMINALAC .... pa nije JAGODINA = SRBIJA valjda? Ili svi gledate neki lukal patriotizam i mislite samo na sebe ....? Aj sad mi reci da smo i tako počeli da se delimo u Srbiji ..... e ako je tako onda treba da propadnemo kao država .... da nas ne bude .....

jel ti mislis da neko iz bg bole patka kako zive u surdulici ili u trgovistu koji najebali ....bitno je da on ima platu 40k 50k i ostalo ga ne zanima...a te price kako je zivot u bg skuplji smejurija......


ps
sad ce bg ekipa da me napadne...........
 
Da ja bi da je svedem na normalne razmere ... i da.... mislim da je to moguće ......

Mislim da je detajkunizacija moguća .... samo je potrebna dobra volja

Znas li ti momce da je giljotina za vreme francuske revolucije iskorenila SVA drustvena zla?

Osim korupcije.

Robespijer je u svom zadnjem govoru rekao: "Sutra cu reci imena svih koji su korumpirani u Francuskoj!"

To je bila greska.

Sutra mu je glava bila u korpi.

Korupciju je NEMOGUCE ISKORENITI u siromastvu.....Ona nema jedno, vec MNOGO LICA....

..............................................

Drugo, ako iskorenis tajkune sta ce ostati?

Gomila nesposobnih koja ne zna ni vola ubosti.

Onda m oras i socijalizam uvesti.

Da drzava misli za njih.
 
jel ti mislis da neko iz bg bole patka kako zive u surdulici ili u trgovistu koji najebali ....bitno je da on ima platu 40k 50k i ostalo ga ne zanima...a te price kako je zivot u bg skuplji smejurija......


ps
sad ce bg ekipa da me napadne...........

Pa žalosno je što je tako .....ipak ima ljudi koje je briga .... znam to .... jer imam dosta prijatelja i poznanika u BG - u , ali istina ima i onih koji razmišljaju samo o svojoj Gu....z.... na žalosto i ovde u Kragujevcu se pojavljuju takvi ..... i svuda ..... evo verujem recimo da niko od vas nije ni pročitao onaj deo koji sam pisao u naslovu o Ivanjici ..... šta vas briga nije vam ispred nosa .... e pa dragi moji sve dok tako budete razmišljali nema od svih nas ništa i očekujte slobodno da nas banda Žuti - Jovanović - Zukorlić raskomada na SELA I ZASEOKE .... al ako tako razmišljamo tako nam i treba .....
 
Znas li ti momce da je giljotina za vreme francuske revolucije iskorenila SVA drustvena zla?

Osim korupcije.

Robespijer je u svom zadnjem govoru rekao: "Sutra cu reci imena svih koji su korumpirani u Francuskoj!"

To je bila greska.

Sutra mu je glava bila u korpi.

Korupciju je NEMOGUCE ISKORENITI u siromastvu.....Ona nema jedno, vec MNOGO LICA....

..............................................

Drugo, ako iskorenis tajkune sta ce ostati?

Gomila nesposobnih koja ne zna ni vola ubosti.

Onda m oras i socijalizam uvesti.

Da drzava misli za njih.


svako moze da se obogati ako dobije neki monopol,krenulo je to sa Slobom a zuti samo promenili igrace i nastavili..........
 

Back
Top