Kapitalizam je SPEKULACIJA

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Ceo kapitalizam se bazira na DOBITI ili PROFITU.

Dobit se ostvaruje kada se jeftino napravi (ili kupi), a skupo proda.

To je SPEKULACIJA ili cela filozofija kapitalizma.

Da bi se jeftino nesto napravilo - mora se ISCEDITI radna snaga....To je ZAKON KAPITALIZMA..

Da bi se nesto jeftino kupilo - mora se neko NADMUDRITI...I to je ZAKON KAPITALIZMA.


U kapitalizmu nema NICEG POSTENOG.

Ne postoji POSTENO STECEN PROFIT.

Ne moze neko nesto dobiti - ako neko nesto me izgubi.

Tako da UZALUDNO TRAZITE POSTENJE U KAPITALIZMU

To je isto kao da trazite nevinost u burdelju.....
 
Капитализам је робство радничке класе,капиталиста користи и искориштава радничку класу да би себи обезбедио приход.Тако док радници промрзнути седе на пругама и траже палте ,капиталиста
плаве крви пије шампањац.
 
Ceo kapitalizam se bazira na DOBITI ili PROFITU.

Dobit se ostvaruje kada se jeftino napravi (ili kupi), a skupo proda.

To je SPEKULACIJA ili cela filozofija kapitalizma.

Da bi se jeftino nesto napravilo - mora se ISCEDITI radna snaga....To je ZAKON KAPITALIZMA..

Da bi se nesto jeftino kupilo - mora se neko NADMUDRITI...I to je ZAKON KAPITALIZMA.


U kapitalizmu nema NICEG POSTENOG.

Ne postoji POSTENO STECEN PROFIT.

Ne moze neko nesto dobiti - ako neko nesto me izgubi.

Tako da je UZALUDNO TRAZITE POSTENJE U KAPITALIZMU

To je isto kao da trazite nevinost u burdelju.....

zato ćemo lepo da uvedemo komunizam ... da obojimo nebo u crveno , Hrista da proglasimo vođom revolucije .... DRUGA STALJINA ZA NOVOG BOGA .... svi ćemo ono što je naše lično da proglasimo da je svih nas , pa će sve postati ničije i sve će postati svačije .... napravićemo fabrike u kojima će podjednako odlučivati čistačica sa 4 razreda osnovne škole i doktor nauka ..... izbacićemo pravo sa fakulteta i uvesti MARKSIZAM ....

Kralja ćemo da stavimo za predsednika komunističke partije .... pa ćemo ga ostaviti da vlada večno , kao što su to neki mogli .....

Da vidimo šta još .... imate li vi neku kretivnu ideju ..... jer najlepše je kada smo svi pošteni i siromašni .... pošto je nemoguće biti bogat i pošten :dash: ......

i da ... svako ko ima biciklu , previše je bogat i sto posto je špijun trulog zapada . .... moramo ga kao drug MAO zbog toga strapati u tamnicu .... bičevati i mučiti dok ne prizna ....

BRAVO DRUŽE BLAJBINGER ...... nema više Boga a nema ni Staljina , novi BOG je drug BLAJBINGER .....
 
zato ćemo lepo da uvedemo komunizam ... da obojimo nebo u crveno , Hrista da proglasimo vođom revolucije .... DRUGA STALJINA ZA NOVOG BOGA .... svi ćemo ono što je naše lično da proglasimo da je svih nas , pa će sve postati ničije i sve će postati svačije .... napravićemo fabrike u kojima će podjednako odlučivati čistačica sa 4 razreda osnovne škole i doktor nauka ..... izbacićemo pravo sa fakulteta i uvesti MARKSIZAM ....

Kralja ćemo da stavimo za predsednika komunističke partije .... pa ćemo ga ostaviti da vlada večno , kao što su to neki mogli .....

Da vidimo šta još .... imate li vi neku kretivnu ideju ..... jer najlepše je kada smo svi pošteni i siromašni .... pošto je nemoguće biti bogat i pošten :dash: ......

i da ... svako ko ima biciklu , previše je bogat i sto posto je špijun trulog zapada . .... moramo ga kao drug MAO zbog toga strapati u tamnicu .... bičevati i mučiti dok ne prizna ....

BRAVO DRUŽE BLAJBINGER ...... nema više Boga a nema ni Staljina , novi BOG je drug BLAJBINGER .....

Navedi ti meni GOSPODINE koliko u Srbiji u ovih 10 godina kapitalizma ima ljudi KOJI SU SE POSTENO OBOGATILI u znoju lica svog ?
 
U kapitalizmu radnik ima vise, pod uslovom da pricamo o najrazvijenijim zemljama, ali i radi kao rob, dok mu gazde skupljaju milione. O nekim drugim pravima radnika kao na primer u SFRJ nema govora.

Pa sta se kome vise svidja, meni licno je bolje opusten i zdrav radnik sa Stojadinom, nego depresivni i slomljeni radnik sa Mercedesom.

To je osnovna razlika izmedju kapitalizma i socijalizma, mislim na onaj nas YU socijalizam.
 
U kapitalizmu radnik ima vise, pod uslovom da pricamo o najrazvijenijim zemljama, ali i radi kao rob, dok mu gazde skupljaju milione. O nekim drugim pravima radnika kao na primer u SFRJ nema govora.

Pa sta se kome vise svidja, meni licno je bolje opusten i zdrav radnik sa Stojadinom, nego depresivni i slomljeni radnik sa Mercedesom.

To je osnovna razlika izmedju kapitalizma i socijalizma, mislim na onaj nas YU socijalizam.

tvoja svest jos uvek obitava u marksovo vreme industrijalizacije i zlih mashina.

radnici na zapadu ne rade nista po ceo dan
 
Navedi ti meni GOSPODINE koliko u Srbiji u ovih 10 godina kapitalizma ima ljudi KOJI SU SE POSTENO OBOGATILI u znoju lica svog ?

a da tebi kaže nešto GOSPODIN - DRUŽE .... ti koje ti prozivaš a koje prozivam i ja zadojeni su CRVENIM MLEKOM i opljačkali su DRŽAVU koristeći upravo nakaradni sistem koji je postojao ..... tako što su "SVAČIJE" pretvorili u " DRŽAVNO" a onda državno prodavali bud zašto ( naprimer šećerane za 3 evra) .... tako da ja sad DRUŽE ne znam da li su gori oni DRGOVI-GOSPODA koja se nakrala ili samo VI ( DRUGOVI) koji ste im napravili plodno tlo za to .... jedino na to pitanje ja DRUŽE BLAJBINGER ne znam odgovor .... jer da smo imali PRIVATNU SVOJINU KAO PREOVLAĐUJUĆU ODUVEK ne bi imali šta da kradu druže MOJ - BLAJBINGER!
 
tvoja svest jos uvek obitava u marksovo vreme industrijalizacije i zlih mashina.

radnici na zapadu ne rade nista po ceo dan

Na Zapadu se tacno zna KOLIKO VREDI SVAKA KAP RADNICKOG ZNOJA.....

A to je tako surovo. ;)

Saznanje da vredis samo onoliko koliko imas NOVCA....Koliko ti je debeo racun u banci....

A ne koliko ZAISTA VREDIS na mnogim drugim poljima...

Jer zivot nije samo materijalno bogatstvo...Covek ne zivi da bi samo radio...Radi i da bi ziveo.....

A to mnogi mladi zaborave...Pa rade u kapitalizmu ko robovi dok ne ostare i razbolu se... U nadi da ce JEDNOG DANA ziveti....

I u tome PRODJE ZIVOT...
 
Na Zapadu se tacno zna KOLIKO VREDI SVAKA KAP RADNICKOG ZNOJA.....

A to je tako surovo. ;)

Saznanje da vredis samo onoliko koliko imas NOVCA....Koliko ti je debeo racun u banci....

A ne koliko ZAISTA VREDIS na mnogim drugim poljima...

Jer zivot nije samo materijalno bogatstvo...Covek ne zivi da bi samo radio...Radi i da bi ziveo.....

A to mnogi mladi zaborave...Pa rade u kapitalizmu ko robovi dok ne ostare i razbolu se... U nadi da ce JEDNOG DANA ziveti....

I u tome PRODJE ZIVOT...

hahahahaha, koja si ti komedija od lika. u kom li ti partizanskom filmu zivis...
 
Ceo kapitalizam se bazira na DOBITI ili PROFITU.

Dobit se ostvaruje kada se jeftino napravi (ili kupi), a skupo proda.

To je SPEKULACIJA ili cela filozofija kapitalizma.

Da bi se jeftino nesto napravilo - mora se ISCEDITI radna snaga....To je ZAKON KAPITALIZMA..

Da bi se nesto jeftino kupilo - mora se neko NADMUDRITI...I to je ZAKON KAPITALIZMA.


U kapitalizmu nema NICEG POSTENOG.

Ne postoji POSTENO STECEN PROFIT.

Ne moze neko nesto dobiti - ako neko nesto me izgubi.

Tako da UZALUDNO TRAZITE POSTENJE U KAPITALIZMU

To je isto kao da trazite nevinost u burdelju.....

ali ni ljudi nisu POSTENI...Ljudi su pokvareni i LEZILEBOVICKI SISTEM KAO STO JE SOCIJALIZAM IH JOS VISE POKVARI i kad dodju u kapitalizam njihovi potomci vide kako su gadni i onda budu oni jos gadniji u KAPITALIZMU...Ljudima i treba sistem kakav pogoduje njihovoj pokvarenoj naravi,a ne neki vestacki,rajski socijalizam...
 
Na Zapadu se tacno zna KOLIKO VREDI SVAKA KAP RADNICKOG ZNOJA.....

A to je tako surovo. ;)

Saznanje da vredis samo onoliko koliko imas NOVCA....Koliko ti je debeo racun u banci....

A ne koliko ZAISTA VREDIS na mnogim drugim poljima...

Jer zivot nije samo materijalno bogatstvo...Covek ne zivi da bi samo radio...Radi i da bi ziveo.....

A to mnogi mladi zaborave...Pa rade u kapitalizmu ko robovi dok ne ostare i razbolu se... U nadi da ce JEDNOG DANA ziveti....

I u tome PRODJE ZIVOT...

Управо тако
 
treba u stvari proizvoditi i prodati po istoj ceni, to bi bilo najpostenije..
jedini problem sa tim je sto nema zarade pa nema ko ni da kupi a onda nema se zasto i proizvesti :)

Hajd budi ti proizvodjac pa da te vidim...I u socijalistickim firmama iako drzava propise po kojoj ceni ce da se proda,direktor ce malo da je podigne da bi stavio novce u svoj dzep,tako da se sve svede na isto....
 
Hajd budi ti proizvodjac pa da te vidim...I u socijalistickim firmama iako drzava propise po kojoj ceni ce da se proda,direktor ce malo da je podigne da bi stavio novce u svoj dzep,tako da se sve svede na isto....

a onda ce drzava gubitasu da pritekne u pomoc tako sto ce da zavati iz dzepa uspesnog (uzme kredit sa zapada) i placa plate soc'jalistickim gubitasima majku im bozju :)
 
ceo taj socijalisticki sistem je u stilu: e pa ne mozes ti uspesni biznismenu da zaradjujes vise od luzera, sacemo mi da te kresemo i damo lovu luzerima po pravdi boga, ups, socijalnoj pravdi.
uzmu zemlju sposobnima (srpskim seljacima) daju nesposobnima (zadrugama) i to je to..

i tako celo drustvo postane luzeraj i sve ode u k.

to je neka pravda ipak, kapiras?
 

Back
Top