optimizacija xp
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: optimizacija xp

Početnik
    Učlanjen
    30.09.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano optimizacija xp

ako znata kako ubrzati xp javite. hvala
    "SCREAM"

Aktivan član panther (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Pa iskljuci servise koji ti ne sluze nicemu i pogledaj u operativnom sistemu imas lepljivu temu xp trikovi

Početnik
    Učlanjen
    13.06.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Probaj da iskljucis sto vise inacative icons(dole levo na taskbaru). Ili ako bas oces instaliraj service pack 2 i uzivaj...

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Auuuuuuuuuu

Citat Original postavio rasa-ns
    Probaj da iskljucis sto vise inacative icons(dole levo na taskbaru). Ili ako bas oces instaliraj service pack 2 i uzivaj...
    Do sad nisam čuo ni jednu lepu reč za SP sem ove .Ti mora da kriješ nešto od širokih narodnih masa :wink: :shock: A kako će on to da uživa? Možda kada bude deinstalirao SP2

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Za početak skini neki program tipa REGCLEANER ili RegistryCheckup pa pusti program da odradi svoje. Uradi backup programa koje brišeš(to je ponudjena opcija).NO zaboravih pre svih spybot 1.3 i Ad Aware intaliraj i preskeniraj.

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Upgrade-uj komp..

Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

sto se tice sp 2 ja sam ga pre neki dan instalirao i to sve po pesu, znaci format c: pa cist xp , pa preko sp 2 i da li znate ste sam dobio ****. Toliko o sp2, inace sp2 sam narucio od microsofta i za divno cudo ga dobio za dzabe. jos nesto vratio sam moj dobri stari sp 1, inace i ja sam bio jedan od onih nevernih toma sto je mislio da je sp2 neko novo cudo i neka zesca zakrpa za xp, ali nije. Ko hoce neka proba samo moja licna preporuka je NE

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio panther
    sto se tice sp 2 ja sam ga pre neki dan instalirao i to sve po pesu, znaci format c: pa cist xp , pa preko sp 2 i da li znate ste sam dobio ****. Toliko o sp2, inace sp2 sam narucio od microsofta i za divno cudo ga dobio za dzabe. jos nesto vratio sam moj dobri stari sp 1, inace i ja sam bio jedan od onih nevernih toma sto je mislio da je sp2 neko novo cudo i neka zesca zakrpa za xp, ali nije. Ko hoce neka proba samo moja licna preporuka je NE
    Pa sta si ocekivao da dobijes sedmicu na lotou???
    A SP2 jeste zesca zakrpa i molim te nemoj ljude da savetujes ako si ga instalirao samo jednom i deinstalirao isti ili sledeci dan!!! Ja sam ga instalirao jedno 30-ak puta i za svo ovo vreme (od pojavljivanja istog pa do sada) nije napravio ni jedan problem.

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Brate ne znam, zale se svi na SP2, ali kod mene radi kao podmazan. Rekao sam mozda vec, svi oni koji imaju AMD XP se zale. Moguce je da je tu prob. Kazem, nisam siguran ali svi koji su mi se zalili su imali AMD.
    Ja nmpr. imam Intel Celeron 1.7 (pazi, CELERON bratE!!! ) i 256MB DDR 333Mhz i radi cool... Ne primicujem veliku razliku u startovanju sistema od SP1. Cak nisam ni primetio da neka aplikacija koci, a video sam negde na forumu da je neko postovao OGROMAN spisak aplikacija koje nisu kompatibilne...

itd... :wink:

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Sta fali Celeronu?

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

A? A, ma nista nista , samo malo da se ... ono... i bice OK ...

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio FaXcooL
    Brate ne znam, zale se svi na SP2, ali kod mene radi kao podmazan. Rekao sam mozda vec, svi oni koji imaju AMD XP se zale. Moguce je da je tu prob. Kazem, nisam siguran ali svi koji su mi se zalili su imali AMD.
    Ja nmpr. imam Intel Celeron 1.7 (pazi, CELERON bratE!!! ) i 256MB DDR 333Mhz i radi cool... Ne primicujem veliku razliku u startovanju sistema od SP1. Cak nisam ni primetio da neka aplikacija koci, a video sam negde na forumu da je neko postovao OGROMAN spisak aplikacija koje nisu kompatibilne...

itd... :wink:
    Evo i jad da se pohvalim da sam od MS-a dobio SP2, lepo ga instalirao i sve savrseno radi (ako se to za Win moze reci).
    Inace imam Athlon XP, a od onih silnih programa vecinu sto imam sam testirao kod mene i svi su oni beskprekorno radili te sam stoga i obrisao tu temu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.07.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ja imam AMD Athlon XP 2000+ i SP2 mi je ugusio sistem da je to uzas!!!

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Evo i jad da se pohvalim da sam od MS-a dobio SP2, lepo ga instalirao i sve savrseno radi (ako se to za Win moze reci).
    Inace imam Athlon XP, a od onih silnih programa vecinu sto imam sam testirao kod mene i svi su oni beskprekorno radili te sam stoga i obrisao tu temu.
    E ajde reci nam koja ti je tacna oznaka procesora? AMD XP..? Koliko je jak i to... Ovi koji su se meni zalili su otprilike imali od 1800+ do 2200+ ...

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano optimizacija xp

Citat Original postavio VoXman
    Ja imam AMD Athlon XP 2000+ i SP2 mi je ugusio sistem da je to uzas!!!
    Imam athlon 2400+ =2000MHz,560mb rama, i ne guse ga ni xpsp2 ni N.S.Works zajedno

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Onda stvarno ne znam sta je u pitanju...
    Problem je definitivno hardverskog porekla i nesto s necim ne ide... ali sta... :?

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio FaXcooL
    Citat Original postavio Кулиража
    E ajde reci nam koja ti je tacna oznaka procesora? AMD XP..? Koliko je jak i to... Ovi koji su se meni zalili su otprilike imali od 1800+ do 2200+ ...
    AMD XP 2200+
    FSB 133MHz
    mnozilac 13.5

Ako jos sta fali javi.

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nema to veze sa hardverom, nego Microsoftovim idiotizmom. A i da ima, pa neće valja proizvođači hardvera da se prilagođavaju softveru? Koliko se ja sećam, softver se piše namenski, a ne da se hardver proizvodi namenski.

Nešto o SP2...
    http://www3.telus.net/dandemar/xpsp2.htm
    http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/63/004455090.html?28

Naravno, neki kažu da im radi OK (neki moji prijatelji, a i Sonne kaže isto), mada je sigurno da niko nemože isprobati SVE programe i ustanoviti da li nešto funkcioniše 100% ili ne. Inače, problemi nemaju nikakve veze sa Athlonom XP, pošto se neki od problema javljaju i na Intel procesorima, bez nekog pravila. Jedina veza sa nekim procesorom se ispoljava kada je u pitanju Prescott, gde bez posebnog patcha nije moguće instalirati SP2, a da posle možete da uđete u Win.

Pozdrav

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Šta u stvari znači tebi ubrzati ili optimizirati XP.
    Ubacio si kosku i sada se vodi žestoka rasprava o SP2 Iz nekog iskustva znam ako si pokupio par Spyvare programa može dosta da ti uspori komp. ALI pri brisanju istih može doći i do obaranja operativnog sistema tako da ti format c.negine.
    Iz radoznalosti instalirao sam SP2 i nema nikakvih promena sem upozorenja o bezbednosti kada je AV isključen .Svi programi rade normalno na Celeronu od 2,00GHz sa 512 MB RAM.

Učlanjen
    28.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    Citat Original postavio panther
    Pa sta si ocekivao da dobijes sedmicu na lotou???
    A SP2 jeste zesca zakrpa i molim te nemoj ljude da savetujes ako si ga instalirao samo jednom i deinstalirao isti ili sledeci dan!!! Ja sam ga instalirao jedno 30-ak puta i za svo ovo vreme (od pojavljivanja istog pa do sada) nije napravio ni jedan problem.
    izvini sone molim te nisam bio bas precizan bio mi je instaliran 12 dana i pravio mi je dosta problema, i tacno je da ga nisam instalirao 30 puta kao ti ali jedno deset puta jesam :shock: :shock: :shock:

Slične teme

1. Optimizacija sajta
    Autor borisjer u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.09.2008., 23:10
  2. Optimizacija za MAC OS
    Autor gorki2 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.11.2005., 23:25
  3. Optimizacija XP
    Autor scream u forumu Softver
    Odgovora: 0