BEZOBRAZLUK!!!

treba li da sakupimo jos para za nase jadne drzavne sluzbenike....mozda koji dinar da

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Citam jucerasnji broj alo-a i nailazim na sledece
Dve milijarde za cinovnike
-Iako vec primaju 25% vece plate od ostatka srpske populacije i imaju sigurna radna mesta Vlada Srbije namerava da zaposlenima u javnom sektorupodeli jos dve milijarde dinara jednokratne pomoci.Ekonomisti upozoravaju da je to ekonomski neopravdana odlukajer cinovnici nisu socijalno ugrozena kategorija.

-"Zasto bi poreski obaveznici snosili teret isplacivanja jednokratne pomoci zaposlenima u drzavnoj upravi,koji imaju sigurno radno mesto?S obzirom da na to da primaju i vece plate nego privrednici neopravdano je da bas oni dobiju jednokratnu pomoc,ma kolika bila?"-smatra ekonomista Ivan Nikolic.

-Podestimo da je ministarka Dijana Dragutinovic,opravdavajuci meru jednokratne pomoci,ocenila da je "jednokratna pomoc jevtinija za poreske obaveznike od povecavanja zarada i penzija:.Broj zaposlenih u sektoru drzavne uprave i socijalnog osiguranja lane povecan za 1.780 ljudi, a u privredi je posao izgubio 110.391 radnik!

Prosto da covek ne poveruje koliko su se osilili.***** te narode sta radis vise?

Zasto bi poreski obaveznici snosili teret isplacivanja jednokratne pomoci zaposlenima u drzavnoj upravi,koji imaju sigurno radno mesto?

Zbog apaticnih majmuna koji cekaju sve da dobiju na tacni!

Broj zaposlenih u sektoru drzavne uprave i socijalnog osiguranja lane povecan za 1.780 ljudi, a u privredi je posao izgubio 110.391 radnik!

Mislim da je nasa vlada jedinstvena u svetu....a sta vi mislite?

Za kraj pitanje.Treba li da sakupimo jos para za nase jadne drzavne sluzbenike....mozda koji dinar da damo instituciji?Sve siromasak do siromaska!:roll:
 
Ако ми не скупимо паре, како ће Бранислава Парезановић онда изгледати секси?

0301-xx.jpg



А и далеко је тај факултет у зајечару..........неће ваљда да обуче вунене гаће па да јој се гуза (и пиша) оједе?..................и нећа ваљда да се злопати по межуградским аутобусима кад влада има онолике АУДИ-је. и возаче?
 
Da li si pomislio da većina državnih službenika ima plate slične proseku, ili ispod proseka? Da li je pomoć potrebna onima koji imaju plate oko 20.000 dinara?
Znaš, i oni rade kao i svi mi. Nije tačno da se tamo zaposliš i uživaš, ništa ne radiš a plata sama dolazi. Takođe je i mobing zastupljen.
Meni smeta što će tu pomoć da dobije i neki direktor sa platom od 79.000 din isto kao i zaposleni sa platom od tih 20.000 din.
 
mislio u pljackanju naroda....

Moguce......da ne znaju gde vise prvo da udare!:think:

Da li si pomislio da većina državnih službenika ima plate slične proseku, ili ispod proseka? Da li je pomoć potrebna onima koji imaju plate oko 20.000 dinara?
Znaš, i oni rade kao i svi mi. Nije tačno da se tamo zaposliš i uživaš, ništa ne radiš a plata sama dolazi. Takođe je i mobing zastupljen.
Meni smeta što će tu pomoć da dobije i neki direktor sa platom od 79.000 din isto kao i zaposleni sa platom od tih 20.000 din.

Daj mi neki primer "ispod proseka" a da se radi o drzavnom sluzbeniku?
Pa kad poslanici mogu sto dvesto hiljada za kuliranje sto ne bi mogli i direktori?
 
Poslednja izmena:
Vrhunski bezobrazluk...A i dalje imaš situaciju da u ustanovama koje posluju po ''šalterskom principu'' u ''špicu'' potražnje za raznim rešenjima dozvolama i slično od 5 šaltera rade dva ili tri.Kakva demokratije i standardi,priče za malu decu:cool:
 
Ovoliko najavili za penzionere u julu i za N. Godinu.

počelo je udvaranje, ministar reče svi u državnim službama sa platom ispod 80 000 d.
primiće po 5000d., bravo za njega tu je izjednačio sve one od 12500d-800000 savaka čast
a i mi bi mogli da sakupimo dobrovoljni prilog za te jadne činovnike nema smisla
da devalviraju šta će reći svet, a za penzionere baš nas briga, šta će njima pare mogu
oni i od vazduha da žive.:(
 
zuto preduzece je izgubilo kompas.............

Nisu oni izgubili kompas .... sve što rade , rade vrlo smišljano pa i to .... svesni su da idu izbori a treba im neko da glasa za njih .... pa bar oni koji rade u javnom sektoru da glasaju ....hm ..... a onda i deo dezorijentisane omladine kojoj je sam o dovoljno reći Evropa pa da sve zaboravi i kaže .... leba nemam da jedem , al šengen ću da posolim i pobiberim .... joj što će da bude ukusno .... i njima dovoljno ..... Mlađo će na priču o regionalizaciji da ubode koji glas.... jer ima ljudi koji ne shvataju da je ta njegova nova koalicija VELIKA PODVALA ..... i eto ti ....imaće opet za vladu ..... osim ako se ne desi čudo pa se ipak građani opamete .....
 
Ljudi to nema veze sa ''žutim preduzećem''...Sve je počelo Slobinim dolaskom na ''presto''91.-ve kad se jasno videlo da su Antine reforme bila samo labudova pesma,te komunističke bitange su počele da prave svoje partije i levice(SPS) i desnice(SRS) ida stvaraju privid demokratije...Sloba je devastirao institucije,sad su ovi uveli kvazi-reforme,suštiniski ne menjajući ništa.
 
Neznam čemu ovolka buka.

To samo partijsko članstvo malo da podmiri neke sitne prohteve i da znaju da KP DS misli na njih.


ŽIVELA KP DS I TADIĆI SA NJOM NA ČELU !!!

TRI PUT URA ZA TADIĆIJA I PATRIJU !!!

URA !
URA !
URA !
 
Čula sam razjašnjenje na tu temu u smislu da pošto se Srbija sve više približava
ćlanstvu u EU da je potrebno i više kadrova koji će da rade na poslovima vezanim
uz to.
Naravno da Kancelariji za prdruživanje EU na pamet nije palo da napravi preraspored
već postojećih zaposlenih u silnoj državnoj administraciji za takvo šta već
su pod izgovorom traženja novih stručnih kadrova ponovo počeli da primaju
nove radnike koji sigurno nisu povučeni sa berze rada kao neki anonimusi kojima
je taj posao zaista potreban i koji su stručni već je ponovo proradio nepotizam
tj. zapošljavanje po rođačkoj i stranačkoj liniji.

Gade mi se više svi redom a gadim se i sama sebi što sam dozvolila
zajedno sa ostatkom naroda da tako besramno i prostački zloupotrebe
jad i bedu ovog naroda koji je 5 oktobra izišao na ulice vođen mišlju
da će svima nama biti bolje.

Niko više neće dobiti moj glas dok sam na popisu živih.
 
u svakoj vladi je bilo propusta, ali mislim da je ovo dostiglo ne dno nego i ispod dna negde u provaliju
svi zapošljavaju samo članove svoje partije ako si apolitičan i ničiji član onda si zaista propao, nemaš posao nemaš izgleda da se zaposliš doživotno, izdržavaju te roditelji koji ili rade za neku bednu crkavicu ili su penzioneri i sve tako u krug a stalno nas bombarduju informacijama kako nam je bolje,
kako su obezbeđene pare za javne kuhinje i kako će nam biti još bolje ...itd... e sada šta ćemo mi i gde idemo i kako ćemo završiti to niko da nam kaže...
 
Ljudi to nema veze sa ''žutim preduzećem''...Sve je počelo Slobinim dolaskom na ''presto''91.-ve kad se jasno videlo da su Antine reforme bila samo labudova pesma,te komunističke bitange su počele da prave svoje partije i levice(SPS) i desnice(SRS) ida stvaraju privid demokratije...Sloba je devastirao institucije,sad su ovi uveli kvazi-reforme,suštiniski ne menjajući ništa.

A ja mislim da je kriv CAR DUŠAN .... pa da on je mrtav tek nešto više od 600 godina a i rasipao se baš dosta .... MA ON JE KRIV 100posto .... nije BORIS
 
U Poljskoj su posle PROMENA otpustili sve ali sve državne službenike i organizovali nove konkurse na kojima su se zaopošljavali pre svega mladi.Tako treba radikalno,ovi ''demokrate'' su gomila obsenara...
 

Back
Top