Najmanja čestica i gravitacija

Dobro ne znam sada ti meni odgovori :lol:

Ima ;) Ako je svetlost izgradjena iz fotona znaci i svetlost je nosilac energije .

Ako ima energiju E koja se inace izracunava po formuli E=h*V gde je h-Plankova konstanta a V frekfencija . I ako si negde video formulicu E=mc[SUP]2[/SUP]=mV[SUP]2[/SUP](za elektron, tzv De Broljeva jednacina) mozes naci masu:

m=E/c[SUP]2[/SUP] ili m=h*V/c[SUP]2[/SUP] Dakle ima masu ako se krece, ali treba znati da je masa mirovanja fotona jednaka 0 ;)
 
Koja je najmanja čestica na koju deluje gravitacija?

Da probam da ti pojasnim, teorija relativiteta kaze da bi je lakse razumeo, jednostavno, GRAVITACIJA NE POSTOJI, i tako gledaj na ovaj post, gravitaciju osecamo kao da nas neko drzi prikovane za zemlju, ali nije tako, jednostavno je, kad se kreces imas vecu masu, samim tim vecu gravitaciju, samim naucnici oni kazu zakrivljujes prostor, ja bih lepse rekao usisavas, bas kao centrifugalnu silu (osecar je kao ubrzanje jer je kruzno, samim tim inerciju kao gravitaciju), isti osecaj -isto sve kao gravitacija, kretanjem samo usisavas prostor, zamisli kao vodu. Sunce se okrece oko svoje ose, tako je brzna povrsine oko ose veca od brzine na polovima, zato su uglavnom planete poredjane oko kretanja ose, jer je tu najveca gravitacija, crne rupe imaju jaku rotaciju i cele galaksije izgledaju kao diskovi, moje misljenje da su to ogromne povrsine gde prostor biva usisan ....
Otkud usisavanje prostora na zemlji, e sada, (dolazimo malo oko neke moje teorije koju necu reci do kraja, ali da bi shvatio deo recimi), elektromagnetna i nuklearna sila deluju na elektrone protone i neutrone, to je sila koja deluje po snazi naelekrisanja, ali samim kretanjem usisava prostor, a i zemlja se krece, sama ima rotaciju, otuda gravitacija ili da bi shvatio usisavanje prostora, mada se tu mesa kvantna teorija sa teorijom relativiteta, ovako se sjedinjuje, nuklearna sila i ilekromagnetna daju sili za usisavanje prostora, (samo fali jedna mala zaskoljica:mrgreen:) ali necemo o tome, jeli. Utsvari naucnici nevide da im ispred nosa nuklearna sila koja izaziva kretanje, ustvari usisava prostor a ustvari to je gravitacija, to je ajnstajn hteo da kaze(OVO NIJE NAUCNO OVO JE MOJE OBJASNJENJE)....
E na prostor nemozes da gledas kao sada, prostor nije razdaljina izadju jedne tacke i druge, zato je vreme i prostor jedno, Na primer, ti izmeris metrom izmedju dve stolice, ja lepo pomerim stolicu i nije vise je da, znaci u DATOM VREMENU, vreme i prostor moras da posmatras kao jedno, vratimo se nazad, kretanje usisava vreme i prostor, jel tako, dolazimo da zakljucka da se u razlicitim gravitacijama drugacije tece vreme.
Isto je i sa kretanjem, dok mirujes u bestezinskom vakumu tj u svemiru, ti imas gravitaciju svoju, koja je mala, vrlo malo deluje na usisavanje prostora, tu malu gravitaciju ti daje kretanje atoma, ali recimo kreces se kroz prostor, na osnovu teorije relativiteta, ti ces da imas vece kretanje samim tim i usisavanje prostor vremena nece biti isto kao kad stojis, vreme drugacije tece veca gravitacija tj usisavanje prostora, vidis da je sve uglavnom prosto. Zamisli da se kreces velikom brzinom blizu brzine svetlosti, kolika bi bila tvoja gravitacija, a koliko bi ti sporo prolazilo vreme.
Zamisli recimo kada ides brzinom svetlosti i upalis svetlo na baterijskoj lampi, ono ne bi se ponasalo kao "ispaljeno" pa bi islo dve brzine svetlosti, (tvoja brzina + brzina ispaljena iz lampe) zato sto se svetlo kroz prostor krece brzinom svetlosti, ti ga ne ispaljujes, svetlo ce unapred i iza tebe putovati brzinom svetlosti. Primer crveni pomak je kada se dve galaksije udaljavaju jedna od druge, medjusobno se "bombarduju " svetlom koja putuje svetlosnom brzinom, mora da udari u jednu galaksiju i u drugu istom brzinom svetlosti iako se one odaljavaju, kako, pa zato sto putuju kroz vreme prostor koji je promenjiv, samim tim svetlost postaje crvena, jer ke ti sa tvoje tacke gledista vidis u usporenom snimku" ïli sa vecom talasnom duzinom....
Svako kretanje usisava prostor, tako atomi od velike sile na malom prostoru usisavaju mnogo prostor vremena, i ta sila po nasim naucnicima gravitacija, drzi na okupu ceo svemir.
E sada malo mojih gluposti, po nekoj mojoj teoriji, koju sam malo razradjivao, a posle koje sam tak shvatio teoriju relativiteta, imam drugacija shvatanja na mnoge zakone fizike, prvo po meni postoje vece brzine od brzine svetlosti samo sto ih nevidimo, imamo toliko tamne energije za koju neznamo sta je, drugo svako zna da postoji naelektrisanje, odgovor je svina nama tacno pred nosem. Svi znamo da obrnutim naelekrisanjem atoma postoji anti materija, po meni elekromaglentna i nuklearna sila su vrlo bliske, prostor i naelektisanje imaju "zajednicku"" energiju, da se dalje izlupetam, po mojoj teoriji "veliki prasak" jos uvek traje, ako postoje crne rupe koje usisavaju prostor postoje i suprotne, koje suprotnim delovanjem izbacuju vreme prostor, po mojoj teoriji nas svemir je u obliku krofne, (mada su dokazali suprotno:mrgreen:) (dokazali su i da je star 13.7 milijardi godina, mada ja ne bih rekao, mislim da je dosta stariji, mozda samo svetlost ima toliku talasnu duzinu:mrgreen:) u centru je velika suprotno crnoj rupi u kojoj vreme ide unazad, a izbacuje prostor. Sve u fizici i u svemiru sto ima reakciju ima akciju, tako da je to konacan odgovor za ceo svemir, nas svemir ima paralelan svemir koji prebacuje anti energiju u energiju.
E a ko se bude meni smejao:evil:, salim se ostali mislite, moja teorija funkcionise, malo je teza za shvatanje od teorije relativa, ali i ona je prosta, svima je pred nosem, mislim da bi mogao da napravim i svemirski brod koji ide brze od svetlosne brzine i to bez pogonskih motora, samo sto bi sa danasnjom tehnologijom, + par stotina godina unapred tehnologije, bi mi trebalo milijardu godina da ga napravim:mrgreen:.....
mada slab sam u proracunima(matematici), ko zna mozda je potrebno mnogo manje....
Gravitacija deluje na celokupni vidljivi i nevidljivi svemir koji ima neko kretanje (kretanje je promena mesta u svemira sa jedne tacke na drugu za odredjeno vreme, a to usisava vreme proistor i doijes gravitaciju, ti ustvari osecas gravitaciju kao da juris kroz prostor, ili prostor prolazi kraj teba, slili kao sto je inercija, ), svaka cestica, nebitno masa, ima gravitaciju svog kretanja, jer je gravitacija ustvari prostotr vreme, e = mc2 jednostavno masom i energijom mozes napraviti vestacku gravitaciju, recimo inertnom silom, ali je na polovima velikom brzinom mozes i izbaciti e sad izvuci na koju cesticu deluje gravitacija, i tvoju zapocetu misao.......
da dodam, lep exsperiment je kada u bestezinskom stanju onaj astronaut promucka u najlon kesi so, secer, sta je ves, cestice se skupe gravitacijom, eto dokaza da kretanje unutar atoma stvara gravitaciju, samim tim eto odakle ovolika gravitacija na zemlji,a samim tim kad usisavanjem prostorvremena istom brzinom padaju teze i laksi predmeti, ustvari oni samo stoje u mestu u prostoru koji se usisava prema svoj zapremine zemlje ali ne kako tvrde samo prema centru;)......
Moju teoriju nezelim da opisem, da ne bi je neko drugi iskoristio...
 
Poslednja izmena:
Po mojoj teoriji mozes da izracunas koja je masa fotona ustvari, ali ona je jako jako jako sa milijardu nula mala, zamisli kad ima tako malu gravitaciju pri ovakvoj brzini.....
Ajde da cujem komentare......
Oce neko da kaze da sam lud ili moram sam.....
 
Poslednja izmena:
Ima ;) Ako je svetlost izgradjena iz fotona znaci i svetlost je nosilac energije .

Ako ima energiju E koja se inace izracunava po formuli E=h*V gde je h-Plankova konstanta a V frekfencija . I ako si negde video formulicu E=mc[SUP]2[/SUP]=mV[SUP]2[/SUP](za elektron, tzv De Broljeva jednacina) mozes naci masu:

m=E/c[SUP]2[/SUP] ili m=h*V/c[SUP]2[/SUP] Dakle ima masu ako se krece, ali treba znati da je masa mirovanja fotona jednaka 0 ;)

Naravno, NE postoji mirujući foton!:D
 
Filozofiraš?
Moraš priznati da postoji nešto, a to nešto mi do daljnjega zovemo Gravitacija!

Ne filozofiram ja, to je ajstajn rekao i dokazao da gravitacija isto deluje kao i ubrzanje i centrifugalna sila, to nisu moje reci, ja samo prevodim da bi se lakse shvatla teorija realativiteta, teorija se na tome zansiva, ako si procitao moj post, gravitacijom kretanjem ili krivljenjem prostora, promena vremena kroz kretanje i gravitaciju je ista, je zasnovna najveca teorija.........
Drugo, kako svetlost, tj foton biva usisana u crnu rupu gravitacijom, pa zato sto brzina usisavalja prostora na horizontu crne rupe, je veca od brzine svetlosti;)
Treca da su sve naucne teorije tacne, onda zakoni fizike ne bi funkcionisali uopste, nepostoji teorija za fiziku koja sve objedinuje, ili......
 

Back
Top