Da li ste zadovoljni svojim zivotom?

gost128149

Zainteresovan član
Poruka
432
Krajnje jednostavno pitanje.
Da li ste zadovoljni sa onim sto ste postigli u zivotu za sada?
Jel mislite da bi mogli vise ili da mozda zasluzujete vise a niste to dobili.
Da li vas ispunjava ono cime se bavite(sta je to) i ako ne da li bi ste to sada promenili?
Imate li snage za takvo nesto?
Mozda ste to i uradili!?
Samo da kazem, jeste li se pronasli?
Znate ono kada ustanete a ne boli vas stomak, idete da nesto uradite i postignete.
Da ostavite neki trag na svetu. Bas se trudite.


Evo ja cu prvi.
Student, ne zanima me puno ono sto studiram ali mislim da cu imati dobru platu i
status.
Ali nisam sigran da bi me nesto drugo i zanimalo. Takvo nesto jos nisam ni pronasao, tuzno. Zasad je ovo ponajbolje.
Bojim se naglih krupnih promena u zivotu. Tako da kada bih nesto i pronasao
nisam siguran da bih tako lako odbacio ono sto sam do tad radio.
Ja u stvari nemam nista osim tog osecaja da bih mogao nesto veliko da uradim.
Ali to svi imaju.
Nemam realizaciju.
A realizacija je bitna. Najbitnija.

I tako, dosta za sad.
Vi?
_________________________________________________

Naše ce sijeni lutati po Becu, hodati, po dvoru, plašiti gospodu!!!
 
Ko pominje udaju? :mrgreen:


Da, jedan od garanta sreće jeste baviti se onim čime bi želeo. Ali to ne mora biti uslov, pogotovo ne nužni.


Nekada sam bila beskompromisna i mislila da sreću garantuje jedino nepopustljivost sopstvenih stavova. Što si bliži tridesetoj, shvatiš da su stavovi neretko idealizam neodrživ u realnosti.

Ja bih preporučila da se dvaput razmisli pe nego se nešto kaže, ili učini. Preporučila bih racionalno razmišljanje i kad su u pitanju iracionalne stvari.

Sve su drugo finese, estetika. Slatki hedonizam. :D
 
Imam 18 godina i smatram da nisam postigao nista znacajno u zivotu. Planiram da upisem faks koji me nesto posebno i ne zanima, ali kao sto Power rece, fax donosi dobru kintu. Moji ciljevi su uglavnom iracionalni, svode se na mastanje o zivotu u Srednjoj zemlji ili negde u dalekoj proslosti. A sto su ciljevi iracionalniji, teze ih je ostvariti. Mozda ce na faxu biti bolje, mozda se pronadjem u necemu i uspem da zacrtam i ostvarim neki cilj, i konacno nadjem smisao zivota! :D
 
Ko pominje udaju? :mrgreen:


Da, jedan od garanta sreće jeste baviti se onim čime bi želeo. Ali to ne mora biti uslov, pogotovo ne nužni.


Nekada sam bila beskompromisna i mislila da sreću garantuje jedino nepopustljivost sopstvenih stavova. Što si bliži tridesetoj, shvatiš da su stavovi neretko idealizam neodrživ u realnosti.

Ja bih preporučila da se dvaput razmisli pe nego se nešto kaže, ili učini. Preporučila bih racionalno razmišljanje i kad su u pitanju iracionalne stvari.

Sve su drugo finese, estetika. Slatki hedonizam. :D


Da slazem se sa svime. Shvatio sam i ja to.
Ovo za racioalno razmisljanje nisam bas najbolje razumeo da li si mislila uopsteno
ili se na nesto odnosi.
Salim se za udaju :D
 
Imam 18 godina i smatram da nisam postigao nista znacajno u zivotu. Planiram da upisem faks koji me nesto posebno i ne zanima, ali kao sto Power rece, fax donosi dobru kintu. Moji ciljevi su uglavnom iracionalni, svode se na mastanje o zivotu u Srednjoj zemlji ili negde u dalekoj proslosti. A sto su ciljevi iracionalniji, teze ih je ostvariti. Mozda ce na faxu biti bolje, mozda se pronadjem u necemu i uspem da zacrtam i ostvarim neki cilj, i konacno nadjem smisao zivota! :D


Sa 18 još nisi ni počeo da postižeš u životu.

Srednja zemlja je istorija. Pomiri se s tim.

Ja jesam. :D
 
Imam 18 godina i smatram da nisam postigao nista znacajno u zivotu. Planiram da upisem faks koji me nesto posebno i ne zanima, ali kao sto Power rece, fax donosi dobru kintu. Moji ciljevi su uglavnom iracionalni, svode se na mastanje o zivotu u Srednjoj zemlji ili negde u dalekoj proslosti. A sto su ciljevi iracionalniji, teze ih je ostvariti. Mozda ce na faxu biti bolje, mozda se pronadjem u necemu i uspem da zacrtam i ostvarim neki cilj, i konacno nadjem smisao zivota! :D

Dobro ciljevi vremenom postaju sve realniji i skrominiji. Mislim da ce u tvom slucaju, odnosi se na ovo boldovano, to biti bas izrazeno. Mada ja jos uvek ponekada razmisljam kako postizem gol u Finalu lige sampiona :D iako ne treniram fudbal.
Nadam se da ces uspeti da nadjes smisao svog zivota, cini mi se da je to u stvari i poenta.

Treba naci neki dobar hobi i malo se i tim zanimati.
 
Ko pominje udaju? :mrgreen:


Da, jedan od garanta sreće jeste baviti se onim čime bi želeo. Ali to ne mora biti uslov, pogotovo ne nužni.


Nekada sam bila beskompromisna i mislila da sreću garantuje jedino nepopustljivost sopstvenih stavova. Što si bliži tridesetoj, shvatiš da su stavovi neretko idealizam neodrživ u realnosti.

Ja bih preporučila da se dvaput razmisli pe nego se nešto kaže, ili učini. Preporučila bih racionalno razmišljanje i kad su u pitanju iracionalne stvari.

Sve su drugo finese, estetika. Slatki hedonizam. :D

Pokusao sam da ti dodam reputaciju ali nesto nece.
Hvala za odogovor.
Tebi sam jednom rekao da cu da pratim tvoje blogove. :D
Odlazim sa krstarice.
Jel imas neki blog na bloggeru gde redovno postujes?
 
Setih se jedne emisijice sa TV - davno bese. Gostovao je neki umetnik (ne znam koji) i na pitanje da li je zadovoljan svojim radom i uspehom rekao je da nije i da je to dobro - jer nas jedino nezadovoljstvo postojecim stanjem nagoni da idemo dalje, vise, dublje...

Mislim da se slazem s njim. Sve dok ne frustrira, nezadovoljstvo je pokretac... bilo u radu na sebi, bilo u radu oko sebe...
 

Back
Top