Beograd-London,Pristina-Belfast

gost 214153

Poznat
Poruka
7.802
Dva pitanja: koje je najpozeljnije, a koje realno resenje? Vec godinu dana stabilni su odgovori na pitanje sta je najbolje. Oni variraju oko trecine populacije i glase da je najbolje da Kosovo i Metohija budu deo Srbije.

Takodje, nezavisnost Kosova je nepozeljno resenje za citavu populaciju Srbije. Imamo jako veliki broj ljudi koji smatraju da je realno da ce doci do nezavisnosti Kosova, a pogotovo je to izrazeno u poslednja tri meseca, kada vise ljudi misli da ce Kosovo biti nezavisno od onih koji misle da ce na bilo koji nacin ostati u Srbiji. Na povecavanje procenta onih koji misle da je nezavisno Kosovo resenje uticalo je to sto su ljudi reagovali na informacije koje imaju. Informacije koje dobijaju jeste da je Kosovo deo Srbije, a onda jos dramaticnije, da se smanjuje broj ljudi koji misle da će Kosovo na bilo koji nacin ostati u Srbiji.
Primer.Engleska-S.Irska.Koliko dugo je Engleska pokusavala da zadrzi Irce pod svojim okriljem?Moze se povuci paralela izmedju Beograda i Novog Sada kao Londona i Mancestera kao i izmedju Pristine i Belfasta.Da li smo mi pametniji i bogatiji od Engleza ili su oni shvatili koje je realno resenje?
Zanima me Vase realno i nepristrasno misljenje.
 
Sad je kasno za Belfast....
K.A.S.N.O.

Ka prvo, Engleska nikad nebi dopustila da im neko se nasilno odcijepi bez njihove saglasnosti.
Ka drugo, Engleska bi nastojala svim silama da asimiluje domicilno stanovnistvo.
Trece, Engleska bi se obracunala sa nemirnim elementima na brz i efikasan nacin u najboljem trenutku.
Cetvrto, Englezi nisu rulja koja je zivjela u komunizmu 50 godina (ka svi mi)
Peto, Englezi NE PONIZAVAJU protivnika ako iza toga nema neki cilj, korist dobit...(vasi su ponizavali siptarcine na Kosovu, na masu nacina a bez ikakve koristi od toga...)
Sesto: Englezi su na kraju krajeva narod koji je naucio da vlada drugima a Srbi to nisu... Nikad nisu umjeli. Imali ste kraljevinu Jugoslaviju, pa cim se raspala Hrvati su vas klali ka ovcice.... Kojem zrelom narodu se to moze desit?


Svatas sad.... Belfast nije Pristina, BG nije London....
 
realno reshenje je da nece biti reshenja...jako jako dugo
najpozeljnije reshenje je dobiti zeleni mig od svetskih mocnika da se istrebi shiptarija

Posteno.:)


=VW1302S;14131366]Размишљај ти,информирани........

Razmisljam,zato sam i pitao.



Kako god okrenesh ,nema nishta bez tandzare.


Probali smo i videli rezultat.Da li pregovarati ili probati opet.Da se opet vratim na Englesku pricu.Vojska je bila tamo 20 godina (od 69-te do ranih 90-ih)i opet su Irski teroristi dizali u vazduh kafice u Londonu.Irci su katolici,Englezi protestanti.Uglavnom svi znamo kako se zavrsilo.
 
Браво ! Баш сам пре извесног времена говорио да је решење да Косово остане у саставу Србије али као федеративна јединица, + српски ентитет на северу, који би био део те федеративне јединице.
Косово и Метохија би имало приступ међународним фондовима и организацијама, типа ММФ, Светска Банка, Европска Банка за обнову и развој. Ово последње набројано нема Северна Ирска.
 
Браво ! Баш сам пре извесног времена говорио да је решење да Косово остане у саставу Србије али као федеративна јединица, + српски ентитет на северу, који би био део те федеративне јединице.
Косово и Метохија би имало приступ међународним фондовима и организацијама, типа ММФ, Светска Банка, Европска Банка за обнову и развој. Ово последње набројано нема Северна Ирска.

I meni se to cini kao realno resenje.Samo to jos treba objasniti Albancima.Kad su mogli protestanti i katolici da se dogovore....
 
Dva pitanja: koje je najpozeljnije, a koje realno resenje? Vec godinu dana stabilni su odgovori na pitanje sta je najbolje. Oni variraju oko trecine populacije i glase da je najbolje da Kosovo i Metohija budu deo Srbije.

Takodje, nezavisnost Kosova je nepozeljno resenje za citavu populaciju Srbije. Imamo jako veliki broj ljudi koji smatraju da je realno da ce doci do nezavisnosti Kosova, a pogotovo je to izrazeno u poslednja tri meseca, kada vise ljudi misli da ce Kosovo biti nezavisno od onih koji misle da ce na bilo koji nacin ostati u Srbiji. Na povecavanje procenta onih koji misle da je nezavisno Kosovo resenje uticalo je to sto su ljudi reagovali na informacije koje imaju. Informacije koje dobijaju jeste da je Kosovo deo Srbije, a onda jos dramaticnije, da se smanjuje broj ljudi koji misle da će Kosovo na bilo koji nacin ostati u Srbiji.
Primer.Engleska-S.Irska.Koliko dugo je Engleska pokusavala da zadrzi Irce pod svojim okriljem?Moze se povuci paralela izmedju Beograda i Novog Sada kao Londona i Mancestera kao i izmedju Pristine i Belfasta.Da li smo mi pametniji i bogatiji od Engleza ili su oni shvatili koje je realno resenje?
Zanima me Vase realno i nepristrasno misljenje.

Није добро поредити Ирску са Косметом. Енглеска је окупирала Северну Ирску, а Космет је одувек био наш - много пре него што су османлије довели шиптаре са кавказа. Србија у случају Космета нема право да прави компромис. Сваки покушај да се шиптарима понуди више, само би слабило Србију. Треба чекати и одлуку међународног суда, која би могла испасти и крајње позитивна за Србију. Нису се џаба дигли сви представници "међународне" заједнице и дају разне изјаве, уцењују Србију да се мора одрећи Космета да би ушла у ЕУ и сл. Зато Србија мора да буде стрпљива, да у то време подржава и ствара што већу нестабилност на Космету, тражи савезнике по свету и ствара модерну војску.

Однос снага у свету се мења, а пад западног новог светског поретка је близу. Када падне НСП, Србија ће моћи да ради шта год хоће. Ако буде паметна, решиће то једном за сва времена, јер реално, Србији је потребан Космет - али без шиптара.

...Узети не значи поседовати. Поседовање претпоставља пристанак. Чињенично, да,са становишта права,не!....Освајање је отимачина,ништа више. Оно је чињеница,у реду,али право не проистиче из чињенице....А Србија, са своје стране, неће престати да врши своју дужност према Косову и Метохији, према себи самој, према свету...Куцнуће час величанствене одмазде-осећамо га како долази. Већ сад чујемо нашу победоносну будућност како крупним корацима граби кроз историју. Да,то ће већ сутра почети,већ сутра Србија ће мислити само на једно:прибрати се,предахнути у страшној уснулости очајања,повратити снагу, подизати потомке, хранити свети гнев те деце која ће постати велика, ковати топове и стварати грађане,стварати армију која ће бити читав народ,позвати науку у помоћ рату, проучавати натовски начин ратовања као што су Римљани проучавали пунски,утврђивати се, очврснути,препородити се, поново постати велика Србија, постати јака као у време цара Душана,Србија - земља идеје и Србија - земља мача.
Затим ће се једног дана Србија,изненада поново усправити! Ох! Биће страшна,једним залетом,поново ће шчепати Косово,дограбити Метохију...

(из говора Виктора Игоа од 1.марта 1871. приликом ратификације Франкфуртског уговора,којим се Француска одриче делова своје територије,Алзаса и Лорене,у корист Пруске. Пренесено на ситуацију Србије данас)
 

Back
Top