Stari manastir Devič

pfPk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvT1dRN01EQV8vYjgzMzkyODJlOGE1OGRkMTAxYzc0ZGMwN2ZiZTc2YTMuanBlZ5GTAs0C5ACBoTAB


TUŽNO SEĆANJE!
 
1117542094.jpg


Ученици призренске Богословије, поново су одушевили кориснике друштвених мрежа. „За добро јутро из царског Призрена — сложно певају синови народа прогнана“, гласи објава у којој ђаци певају за посебног госта, игумана Свете српске царске Лавре манастира Хиландара на Светој Гори Атонској, архимандрита Методија, и шаљу важну поруку.
 
Poslednja izmena:
patrijarh-pavle.jpg


,,Ајде, шта будали не падне напамет.“ Да кажем неком професору, он ће рећи, ово је неки јеретик. И ја сам то у себи носио, и могло је бити за мене фатално да нисам нашао решење, за мене барем, код Василија Великог. Он каже да за нас, створена бића, уопште не постоји време. А шта је време? Време је једно трајање које има прошлост, садашњост и будућност. Прошлости као времена нема, има остатака од прошлости, али као време она не постоји. Будућности такође нема, она ће бити. А чега има? Има само садашњости. А шта је садашњост? Док сат не откуца так-так, то је будућност, кад откуца то је прошлост. А шта је онда садашњост? Е сад, он каже да се та категорија времена не односи на Бога, на њега се не односи време, на њега се односи вечност, а вечност је стална садашњост, нема ни прошло- сти ни будућности, нема ни јуче ни сутра, има само сада. То је и за мене било решење и ја сам могао да идем даље, иначе је могло бити фатално, је л’ да?

Патријарх Павле
 
Poslednja izmena:
Bogorodica-Ljeviska.jpg


Молитвене свечаности поводом 1000 година Призренске епархије

Призренска епархија обележава 1000 година од њеног првог писаног спомена у првој хрисовуљи византијског цара Василија Другог који је одмах по освајању Охрида издао три повеље охридском Архиепископу Јовану, којима је био утврђен обим Охридске архиепископије.
 
Poslednja izmena:
[SIZE=4[B]NIKADA NE BIH MOGAO DA POVERUJEM, DA ĆE NEKO IZBRISATI VIŠE STOTINA
DOKUMENATA KOJE SAM GODINAMA SAKUPLJAO. KAO KADA JE ŠABAN POLUŽA
JEDNIM POTEZOM IZBRISAO POSTOJANJE MANASTIRA DEVIČ.TO JE ZLOĆIN
PREMA MOJIM SELJANIMA IZ TOG SVETOG MESTA.[/B]
[/SIZE]
 
Nema Mrguda da se javi!
Administracija mu je uništila pola teksta, navodno zbog fotografija
Znam da je imao lično svojih 17 koje je snimio prilikom obilaska autobusom
kosovske manastire. Ali moćnik je smatrao da nisu njegove. Nema rasprave.
Šteta od tada ovaj značajan fajl tavori. napisao je više knjiga u kojima se govori o manastiru.
Da ne pominjem da je porodično zvono poklonio, koje su razbojnici 2004 odneli.
Šteta za tu svetinju i KRSTARICU.
 

Back
Top