ornament
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: ornament

Nov član
    Učlanjen
    30.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ornament

trebaju mi za skolu neki podaci o ornamentu,sta je on itd..

Primećen član Danny-art (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: ornament

Ornament je dekorativna folklorna umetnost kojom se oblici predstavljaju na izmenjeni abstraktni nacin.Ornament je jedna od najstarih umetnosti koja se odrzala do dan danas.
    Ornamenti se mogu naci sirom starog sveta,upotrebljavani na najrazlicitje nacine.
    Neke od upotreba:
    -Ornamenti na arhikteturi(keltski,hriscanski)
    Korisceni,i koriste se jos za ukrasavanje krsteva,Spomenika,grobnica...
    -Ornamenti u muzici
    Ornamenti se koriste u muzici.Note su nastale od ornamenata.Pocele su da se koriste za vreme baroka.Uzeli su barokne ornamente kao uzor.
    -Biljni ornamenti
    Koriste se za oslikavanje tepiha,i namestaja,a takodje i za oslikavanje zidova.
    Nastaju tako sto se uzme prvo prirodni oblik biljke,a zatim se sve vise sa svakim crtanjem prebacuje u abstraktni izgled,sve dok se nedobije zeljeni izgled.Inace se crta na osmisljenu mrezicu na kojoj se crta ornament.Mrezica moze biti najrazlicitih oblika.Sa kockicama,sa trouglima,sa krugovima,u zavisnosti od zeljenog izgleda ornamenta.
    -Ornamenti u tetoviranju
    Koriste se od najstarih dana,pa sve do danas.Koristili su ih japanci,kinezi,indijanci,kelti.
    Danasnji tribakli spadaju u ovu kategoriju.

Ovo sam opisao svojim recima iz glave,posto znam nesto malo o njima,ali ne preterano.
    Imam u jednoj knjizi o crtanju kako se izradjuju,ali samo jedan mali deo.
    Mislim da ce ti ovo makar malo pomoci.

Meni samo jedna stvar nije jasna.Svi pitaju na netu,i traze na netu nesto za skolu.(Takodje,i sestri od moje devojke cesto nesto trazim na netu).
    Jel to vama profesori kazu?jel vam uopste daju nesto gde mozete da vidite zadatu temu?Jesu li vam ista oni ispricali o tome sto trazite na netu?
    Ja sam pitao sestru od devojke ona mi rece da im profesori kazu da nadju,ali ih nezanima gde.
    Pa za koji mi onda oni sluzi.
    Da ispituje ljude,i nicemu ih nenauci.
    Sta onda koji moj z......u decu da se gnjave svaki dan,i putuju u skolu,i skupo je placaju.
    Nek se dogovore jednom mesecno da se vide,a za to vreme nek uce sa neta,i tako ih nicemu neuce.
    Svaka cast za skolstvo,i obrazovanje .Jadni ste. I treba da se stidite

Drevna Kornjača sanja* (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    167
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Danny-art Pogledaj poruku
    Meni samo jedna stvar nije jasna.Svi pitaju na netu,i traze na netu nesto za skolu.(Takodje,i sestri od moje devojke cesto nesto trazim na netu).
    Jel to vama profesori kazu?jel vam uopste daju nesto gde mozete da vidite zadatu temu?Jesu li vam ista oni ispricali o tome sto trazite na netu?
    Ja sam pitao sestru od devojke ona mi rece da im profesori kazu da nadju,ali ih nezanima gde.
    Sta onda koji moj z......u decu da se gnjave svaki dan,i putuju u skolu,i skupo je placaju.
    Nek se dogovore jednom mesecno da se vide,a za to vreme nek uce sa neta,i tako ih nicemu neuce.
    .. link ..
    Čim neko pokuša da mi se uvuče u dupe, ja pomislim da ima neke zadnje namere...

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

al ste brzi! svaka vam čast!

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Danny-art Pogledaj poruku

predpostavljam da sam ja školu završila dosta posle vas
    uglavnom se podrazumeva da se učenici sami snalaze sa literaturu. profesor im može eventualno dati neke smernice. za razliku od "onog mog " srdenjoškolskog vremena sada postoji internet, forumi,.i dobri ljudi koji hoće da pomognu.
    i zaista ne vidim ništa loše u tome, i mi učimo i saznajemo sa interneta, i zaista ne vidim zašto bi to bilo jednom srednjoškolcu za osudu

Primećen član Danny-art (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Ma ne srednjoskolcu,nego skoli,i profesorima.

Zamisli sada ovaj scenario ti recimo dodjes kod mene da te ucim da slikas.I ja ti kazem idi pogledaj na netu pise ti kako.Ti se vratis procitala si,naucila,i trazim da mi pokazes sta si naucila.Pa koja je onda tu uloga ucitelja?

Da cita novine na casu.
    Da cuva red u ucionici.
    Dere se na decu(kojoj je dosadno).
    I naravno samo ocenjuje koje naucio,ili koje panetan ko nije.

Mislim na isti sistem funkcionise kviz milioner,muzicka slagalica...i jos bezbroj slicnih kvizova.Samo sto u skoli dele ocene umesto novca.

Ja zelim da pomognem,i pomocicu svakome bez obzira koje.

Najvise,i najbolje stvari sam naucio od ljudi iz svoje okoline,iz knjiga,i filmova sa odabranom aktivnoscu(crtanje,slikanje,zongliranje).

Ama bas nista pametno nisam naucio u skoli.

Covece elektricari dolaze iz skole koji neznaju da zamene osigurac.Ali ovo bas bukvalno.(posto sam zavrsio el. skolu,samo sto je moj cale genije za el. pa sam od njega naucio,i nisam bio u navedenoj situaciji,ali moj najbolji drug jeste)
    A profesori kazu nemate pojima.Pa nemaju ali nemas ni ti pojma da naucis tu decu.
    A plus smerovi da ti se stomak okrene.Kozari(u mestu gde nema kozarstva),cuvar stoke(u mom mestu ima ta skola(srednja),a ovce,i krave maltene da brojim na prste).
    A da bude smesnje njih 30 zavrsi svake godine.Ma kome trebaju toliki strugari,cuvari stoke,kozari,i sl.

Ljudi nerade sta vole.Nego donesu spisak skoli,i ocene,i onda biraj skolu

Sine ajde zavrsi ovu skolu da imas nesto zavrseno.

Treba i profesori da se ocenjuju za svoj rad sa ucenicima.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •