Odsekao stenetu glavu sekirom
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Odsekao stenetu glavu sekirom

Zainteresovan član Maja195 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Odsekao stenetu glavu sekirom

Jos jedan slucaj nasilja maloletnika nad zivotinjom.
    Ovo je katasrofa sta se desava.
    Verovatno ce biti insinuacija da je ovo jadno stene mozda ujelo nekoga, kao i price o posledicama desavanja na ovim prostorima poslednjih decenija, ali za mene je ovo cist sadizam i bolest!

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/120034/Maloletnik%20odsekao%20glavu%20psu!.html

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    688

Podrazumevano Re: Odsekao stenetu glavu sekirom

jel ovo neka epidemija ybt?
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Ja ovakve vesti ne mogu vise da svarim. Uopste. Ubice me osecaj nemocnog besa.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio Maja195 Pogledaj poruku
    Jos jedan slucaj nasilja maloletnika nad zivotinjom.
    Ovo je katasrofa sta se desava.
    Verovatno ce biti insinuacija da je ovo jadno stene mozda ujelo nekoga, kao i price o posledicama desavanja na ovim prostorima poslednjih decenija, ali za mene je ovo cist sadizam i bolest!

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/120034/Maloletnik%20odsekao%20glavu%20psu!.html
    Dobro. Slažem se. Čist sadizam i bolest. I nema nikakve veze sa zemljom u kojoj živimo. I nije reakcija nekih ogorčenih ljudi na milione koji se spominju u aferama zaštitara.Ali ovo se dešava...i sve je češće. Koje pametno rešenje možemo od tebe da čujemo a da nije još jedan poziv na linč?

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Ja stvarno ne znam sta je to s nama...gde nestade ljudskost, kakvi smo to postali, u sta se pretvaramo...ne kazem ovo samo zbog ove price o stenetu nego uopste, toliko se zla nagomilalo u ljudima, toliko surovosti da je to porazavajuce.
    Sve su mi cesci me spopadaju momenti strasne zelje da pokupim svoje pinkle i odem na planinu sa vukovima da zivim.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Aktivan član
    Učlanjen
    27.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Microwave Pogledaj poruku
    Dobro. Slažem se. Čist sadizam i bolest. I nema nikakve veze sa zemljom u kojoj živimo. I nije reakcija nekih ogorčenih ljudi na milione koji se spominju u aferama zaštitara.Ali ovo se dešava...i sve je češće. Koje pametno rešenje možemo od tebe da čujemo a da nije još jedan poziv na linč?
    Ima veze sa zemljom u kojoj živimo. Do juče smo bili jedna zemlja, prošli smo kroz slične situacije raspada zemlje, ekonomske krize i tranzicije, sličnog smo mentaliteta, da ne kažem istog, tako da ...
    Pametno rešenje je da ovakve stvari osude svi - i oni koji vole životinje i oni koji ne vole. Ovakvo nasilje mora da osudi svako normalan, nije potrebno da voliš nekog da bi osudio nasilje nad njim, ne moraš ni da ga poznaješ. Osuda nasilja nad živim bićem - to je suština.

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio Marsupilami Pogledaj poruku
    Ima veze sa zemljom u kojoj živimo. Do juče smo bili jedna zemlja, prošli smo kroz slične situacije raspada zemlje, ekonomske krize i tranzicije, sličnog smo mentaliteta, da ne kažem istog, tako da ...
    Pametno rešenje je da ovakve stvari osude svi - i oni koji vole životinje i oni koji ne vole. Ovakvo nasilje mora da osudi svako normalan, nije potrebno da voliš nekog da bi osudio nasilje nad njim, ne moraš ni da ga poznaješ. Osuda nasilja nad živim bićem - to je suština.
    Normalno da itekako ima veze sa zemljom koja je prošla ono što smo mi. Agresija kod mladih je prisutna na svakom koraku...ne samo sa životinjama. Da se dizala onakva medijska frka, kao u slučaju keruše Mile, kod prvih pojava čudne "mode" među mladima i da je to proprađeno ozbiljnom reformom školstva...možda sad ne bi pričali o ovome.
    Mada, verujem da je sada postalo popularno kod novinara da izveštavaju o tome. I ranije se to dešavalo al nije zasluživalo da zauzima novinski prostor. Sada...mora da je vrlo profitabilno, kad se i Veran uključio u kampanju.

Moderator Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    337

o boze,a otac je najgori
    mazi i pazi sina,pa nije ni cudo sto je samo bes kulja iz njega
    Moli komsiju,pa i ja bi ga namerno prijavio,mora da se zna za to
    Jedino dobro ispadne sto sada javnost saznaje za takve slucajeve,iako to ne daje,i dalje,resenja
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio Shady MoB Pogledaj poruku
    o boze,a otac je najgori
    mazi i pazi sina,pa nije ni cudo sto je samo bes kulja iz njega
    Moli komsiju,pa i ja bi ga namerno prijavio,mora da se zna za to
    Jedino dobro ispadne sto sada javnost saznaje za takve slucajeve,iako to ne daje,i dalje,resenja
    Današnja omladina je mlogo razmažena i obesna ide to i do nekih godišta iz 80.-tih
    Myles Bennett Dyson

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Citat Original postavio Marsupilami Pogledaj poruku
    Da li zaista iko pomišlja da bilo ko normalan nije zgrožen nad ovakvim činom?
    E sad... što je malo "normalnih" to je druga priča.
    Pričam jutros sa svojom majkom koja se ji u kom slučaju ne bi mogla nazvati "ljubiteljem životinja", odnosno nema nikakvih afiniteta prema njima. Naravno da je zgrožena... i čak zabrinuta, šta nas još čeka, u društvu u kome takav vid surovosti postaje svakodnevna pojava.
    Ali, šta ona, ili ja, ili ti... ili bilo koji pojedinac može da uradi, nakon što se podrazumeva da je zgrožen nad onim što svakodnevno viđemo i čitamo?
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio smeh Pogledaj poruku
    Pričam jutros sa svojom majkom koja se ji u kom slučaju ne bi mogla nazvati "ljubiteljem životinja", odnosno nema nikakvih afiniteta prema njima. Naravno da je zgrožena... i čak zabrinuta, šta nas još čeka, u društvu u kome takav vid surovosti postaje svakodnevna pojava.
    Ali, šta ona, ili ja, ili ti... ili bilo koji pojedinac može da uradi, nakon što se podrazumeva da je zgrožen nad onim što svakodnevno viđemo i čitamo?
    Iskreno se nadam da za ovo nisi u pravu. Ako jesi, onda je ovo što se dešava mačji kašalj.

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Iskreno se nadam da za ovo nisi u pravu. Ako jesi, onda je ovo što se dešava mačji kašalj.
    Pa znaš kako... čak i da je 10% nenormalnih - to znači da je nedovoljno normalnih.
    Velika srca vole, mala traže da budu voljena

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio smeh Pogledaj poruku
    Sećate se priče o mačetu? Beše u Laktašima ona trojica kretena snimlia kako jedan od njih šutira mače? Otac jednog od njih trojice, onog što je dobio nadimak Ludi Fiko (ili Fako ili kako već...) se žalio kako im se od sinovljevog pojavljivanja na tom snimku život pretvorio u pakao, non-stop im zvoni telefon, zvono na ulaznim vratima, stiže pošta, svi prete i šikaniraju. Nažalost, ne vidim drugo rešenje. Da se počinioci takvih monstruoznosti otkriju i da se skažnjavaju u skladu sa zakonom i istovremeno da se poziva na javni linč, da se redovno skreće pažnja koliko se novca svakodnevno gubi neulaskom zemlje u neke međunarodne organizacije zbog niskog nivoa svesti o zaštiti prava životinja.
    Poslednji put ažurirao/la mimi's mom : 03.06.2010. u 17:03

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

nemojte samo povlaciti tu kartu krize u zemlji i tranzicije, ima li jadnijeg pravdanja?
    baba mi je prezivjela i njemce i italijane i partizane pa joj je jedino ubijanje zivotnje u zivotu bilo da se prehrani
    bolesan um je bolesan um i u raj da ga ubacis
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    nemojte samo povlaciti tu kartu krize u zemlji i tranzicije, ima li jadnijeg pravdanja?
    baba mi je prezivjela i njemce i italijane i partizane pa joj je jedino ubijanje zivotnje u zivotu bilo da se prehrani
    bolesan um je bolesan um i u raj da ga ubacis
    Dobro... i šta sa tim bolesnim umovima? Meni su podjednako bolesni ovi sa živorinjama i oni koji koškanje sa drugarima reše tako što potežu tatine pištolje, noževe i bejzbol palice. I ovi što snimaju mobilnim kako siluju klinku, pa snimak stave na jutjub. A posebno oni što zbog ocene šamaraju nastavnike.
    Toga nekada ne beše. A ti daj objašnjenje kako se toliko raširi bolest među omladinom. I šta da se uradi.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

uvjek je bilo isto, samo se sada vise prica
    eventualni porast je tamo gdje se agresija kanalisala na ukucane a sada izbija vani odkako je sve manje i manje pristajanja na svakave brakove
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Domaćin yagi (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    482

Нису ово чиста посла.
    Ни са стране оних који чине овакава дела, ни са стране оних који их објављују.
    Овако често писање медија о злочиначким акцијама над животињама, мирише ми на неки нови закон о заштити истих.

ако си сељанка, буди сељанка, да не би била сељанка

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

pise se cesto jer se cesto dogadja
    a buduci da je od skoro to krivicno delo,novine i tv se interesuju i za takve stvari

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio yagi Pogledaj poruku
    Нису ово чиста посла.
    Овако често писање медија о злочиначким акцијама над животињама, мирише ми на неки нови закон о заштити истих.

Da si ti živ i zdrav, Zakon o dobrobiti životinja je usvojen još prošle godine!

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio yagi Pogledaj poruku
    Нису ово чиста посла.

pa zakon je vec tu....sad ga treba....ljuljati....dok
    i najgori medju nama ne skapiraju sta je sve... kaznjivo.

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio ZloTvor Pogledaj poruku
    pa zakon je vec tu....sad ga treba....ljuljati....dok
    i najgori medju nama ne skapiraju sta je sve... kaznjivo.
    Po svim krivičnim zakonima unazad, ubistvo je ohoho kažnjivo al to klince ne sprečava da iskasape nekog. I to sve češće i češče. I kad za svirepo ubistvo čoveka (deteta, nebitno) dobijaju svega par godina...koliko će da dobiju za ovo. Ako dobiju.
    Rešenje je neka promena iz fundamenta...zakon ništa neće da pomogne.
    A možda je ona kometa i najbolje rešenje.

Zainteresovan član Maja195 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Ja na linc ne pozivam niti ga opravdavam. Od tebe nisam ni ocekivala odgovor u kome nema cinizma.
    Od mene ces cuti pametno resenje, kako si sam napisao, a to je da se sprovodi zakon o dobrobiti zivotinja i da gradjani prijavljuju svakoga ko na bilo koji nacin maltretira zivotinju. Da mucitelji idu u zatvor. Kao i to da se psi sterilisu, cipuju i vakcinisu.
    Ja nisam izvrsni organ vlasti tako da ne mogu ne znam koliko da uradim, vec samo koliko je u mojoj moci kao obicnog gradjanina ove zemlje i studenta.
    A te price o silovateljima i klincima koji se bodu nozevima i slicno, su isto strasne, tacnije uzasne i svako normalan se toga grozi i uopste mi nije jasno zasto malo-malo pa navodis takve slucajeve. Tu bar reaguje policija, jos i na to da se ogluse e onda imamo anarhiju. Svima nam je jasno da je nasilje u eskalaciji na svim poljima pa i na ovom i o tome ne sme da se cuti.

Tvoja teorija je akcija i reakcija, pa mozda predlazes da se u medijima vise ne govori o tome- bar sam ja stekla takav utisak?

Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    846

Citat Original postavio Maja195 Pogledaj poruku
    Ja na linc ne pozivam niti ga opravdavam. Od tebe nisam ni ocekivala odgovor u kome nema cinizma.
    Od mene ces cuti pametno resenje, kako si sam napisao, a to je da se sprovodi zakon o dobrobiti zivotinja i da gradjani prijavljuju svakoga ko na bilo koji nacin maltretira zivotinju. Da mucitelji idu u zatvor. Kao i to da se psi sterilisu, cipuju i vakcinisu.
    Ja nisam izvrsni organ vlasti tako da ne mogu ne znam koliko da uradim, vec samo koliko je u mojoj moci kao obicnog gradjanina ove zemlje i studenta.
    A te price o silovateljima i klincima koji se bodu nozevima i slicno, su isto strasne, tacnije uzasne i svako normalan se toga grozi i uopste mi nije jasno zasto malo-malo pa navodis takve slucajeve. Tu bar reaguje policija, jos i na to da se ogluse e onda imamo anarhiju. Svima nam je jasno da je nasilje u eskalaciji na svim poljima pa i na ovom i o tome ne sme da se cuti.

Tvoja teorija je akcija i reakcija, pa mozda predlazes da se u medijima vise ne govori o tome- bar sam ja stekla takav utisak?
    Drago mi je da opravdavam tvoja očekivanja. Znači student... sad mi je jasnija tvoja (utopijska) želja da svet učiniš boljim. Ali mi nije jasno zašto smatraš da o jednom nasilju treba ćutati a o drugom govoriti. I otkud ti ideja da nema povezanosti? A o sprovođenju zakona... da li je zakon o sprečavanju nasilja na fudbalskim utakmicama sprečio navijače da divljaju? Sem onog čuvenog Uroša, ko još ode u zatvor? Isto će biti i sa ovim...psi laju a karavani prolaze.
    Taman posla da smatram da u medijima ne treba govoriti. Ali smatram da je hiljadu puta bilo korisnije da vesti o Mili i vešanju pasa ostanu samo vesti. Znam kakvu je pozitivnu klimu izazvalo objavljivanje. Dok se nije umešao Veran Matić i B92, gradonačelnik, predsednik... Šta misliš, kakvo je osećanje sve to izazvalo kod ratnih veterana koje su baš u to vreme rasterivali sa blokade batinama? Njima država osporava dnevnice, i još ih bije, a oni su krvarili za tu istu državu. A izdvaja ogromne sume za neke džukce. Ili kod ljudi koji su doživeli neki vid napada lutalica? I plus što bar 50% ljudi ove zemlje smatra da ono što brani B92 po difoltu mora da bude protiv interesa Srbije. O takvoj akciji i reakciji pričam. A biće mi drago da nisam u pravu.
    Poslednji put ažurirao/la Microwave : 04.06.2010. u 10:18

Veoma poznat Corto Malteze (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    175

ybt, ovo stvarno več nema smisla...

“Veličina jedne nacije i njen moralni napredak se ceni načinom na koji tretira životinje."-GANDI
    spremam djaci iz srpski

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Po svim krivičnim zakonima unazad, ubistvo je ohoho kažnjivo al to klince ne sprečava da iskasape nekog. I to sve češće i češče. I kad za svirepo ubistvo čoveka (deteta, nebitno) dobijaju svega par godina...koliko će da dobiju za ovo. Ako dobiju.
    Rešenje je neka promena iz fundamenta...zakon ništa neće da pomogne.
    A možda je ona kometa i najbolje rešenje.
    drugim rijecima, smatras da su postojece kazne...premale?
    slazem se.

Slične teme

1. HITNO POTREBNA POMOĆ ŠTENETU
    Autor mrvica i cile u forumu Poklanjam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.11.2009., 14:38
  2. Niš: Odsekao sebi prst u sudu
    Autor Reichsmarschal u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.06.2009., 17:56
  3. Glavu gore!
    Autor Alternativac u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 03:29
  4. Duh sa sekirom, redovni gost B92 dnevnika!
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.03.2006., 16:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •