Evro raste a ja nista ne kapiram

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
to se tako zeli javnosti predstaviti da se ne bi digla kuka i motika ko u grckoj na gazde koji su postali gazde spekulacijama..
ili kako to da senatorske firme u americi NIKAD ne gube na berzi:lol:
i u USA je upumpano 730 milijardi dolara u finansijski taj pukli sektor..al na koji nacin? samo su im upisane cifre na racune i drzava im rekla evo mi garantujemo vi sad imate pare..
ovo se sve desava zbog preteranog pumpanja i expanzionizma..s jedne strane i zbog spekulantsko ( prevarantske ) ekonomije s druge strane..

ceo sistem je krajem osamdesetih poceo da uzima maha kada su te ..fiktivne pare iz razvojnih banaka mesto da budu plasirane u proizvodnju roba te tako bude napravljeno pokrice za taj novac..te se moze stampati papirna valuta nakon napravljenog pokrica za istu..u proizvedenoj robi..pocele da se plasiraju u razne druge..neproizvodne delatnosti..trgovinu npr..kreditiranje potrosnje itd itd..cime je omoguceno naglo i brzo bogacenje raznih spekulanata..
inace para po raznim racunima ima oko 80 puta vise nego stampane valute..
a za tih 730 milijardi USD ameri NEMAJU ama bas nikakavo pokrice..

Aha, Ok, sada sam te razumeo kada kažeš da ima više para nego štampanih. Pazi, ja to sve gledam kao pare. Da li su na papiru, ili računu nebitno.

Činjenica je da $ ima mnogo više u opticaju nego robe, mislim pogledaj ovo hbt porast $ u opticaju
CurrencyinCirculation.png


A nije isto Gr i US. US će lako potrošiti višak dolara negde na bliskom istiku :roll:
 
zna se da je jos krajem tih osamdesetih postojalo oko 10 milijardi USD falsifikata..drzavnih falsifikata koji nigde nisu zavedeni a kojima je CIA placala tzv crne operacije tipa rusenja vlada podmicivanja politicara u drugim zemljama itd itd..

phe..pa dolar je popularno nazvan "funny money"..valuta koja nema utemeljenj u stvarnosti..stvarnost stigla pa lupila po sred celenke..
 
covecanstvo se poslednjih 30ak godina krece u kontra smeru ..umesto da se ide na osvescivanje sirokih narodnih masa i ravnopravnu raspodelu BDP..islo se na sistematsko zatucavanje sirokih narodnih masa ..forsiranje potrosacke zivotne filozofije..i koncentraciju kapitala u rukama malog broja ljudi..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top