Bioloski opstanak zavisi od morala

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Jer svaka ljudska zajednica zavisi od moralnih vrijednosti.

Jedna zena ne moze sama da odgoji vise od jednog djeteta, a i to jedno je upitno. Ipak je to slabiji pol.
Ali pretpostavimo da se trend samohranih majki nastavi - to je onda vec izumiranje, jer svaka zena koja rodi samo jedno musko dijete se automatski brise sa spiska.

U Rusiji se u prosjeku radja jedno (ili jadno) dijete po zeni.

Svaki nihilista je neprijatelj zivota, ako ne pokusava da ustanovi novi sistem vrijednosti.
 
Dajte molim vas.Moja prababa je sama izvela na put šestoro i svi su valjani i čestiti ljudi.Tako da ta vaša teorija pada u vodu.I šta su radile one silne žene čiji su muževi poginuli u ratu?Gajili decu!

Naslov teme i ovo što ste napisali,bar po meni,nema veze...

S'poštovanjem
 
A iz cega proizilazi moderna nesposobnost za brak?

Nice kaze da smo mi ti koji ne valjamo i zato su propale sve institucije i organizacije.

Valjda je sad nuznost ta koja mene tjera da pisem na ovom forumu i da pokusam da organizujem nesto, ali zasto sam ja taj jedini?
 
A iz cega proizilazi moderna nesposobnost za brak?

Nice kaze da smo mi ti koji ne valjamo i zato su propale sve institucije i organizacije.

Valjda je sad nuznost ta koja mene tjera da pisem na ovom forumu i da pokusam da organizujem nesto, ali zasto sam ja taj jedini?

Iz velikog broja faktora , ali po tom pitanju sociolozi i psiholozi imaju preciznije podatke .

Sve organizacije propadaju i stvaraju se nove .

Pa na forumima ne ide bash uvek dobro organizacija .
Bolje kreni u politiku .
 
Jer svaka ljudska zajednica zavisi od moralnih vrijednosti.

Jedna zena ne moze sama da odgoji vise od jednog djeteta, a i to jedno je upitno. Ipak je to slabiji pol.
Ali pretpostavimo da se trend samohranih majki nastavi - to je onda vec izumiranje, jer svaka zena koja rodi samo jedno musko dijete se automatski brise sa spiska.

U Rusiji se u prosjeku radja jedno (ili jadno) dijete po zeni.

Svaki nihilista je neprijatelj zivota, ako ne pokusava da ustanovi novi sistem vrijednosti.

A zasto generalizujes stvar? Kaze u Rusiji .. pusti Rusiju, tamo pola stanovnistva zivi do Sibira gde nema uslova za zivot. Nasao si Rusiju. . Bilo koju drzavu da si nasao nemas pravo da generalizujes stvar. Pa u Albaniji radjaju po 8 dece, Zasto o tome ne kazes? Pogresno si se postavoo/la, nesrucno. . A kad smo kod toga dal zzena moze il nemoze da odgoji vise od jedno dete, ti kazes da nemoze. . a ja znam primere da mzoe. Zene odgajaju po 3 dece. . radne , vredne zene. . sposobne.
 
Albanci, pa i svi muslimani su beskompromisni kad se dodje do morala. I kod jednih i kod drugih jos uvijek ima krvne osvete. Zato ih i ima. A Rusi su najrazvratniji narod danas. Ostatak Evrope su nijanse.

@BD, sta ti uopste smatras 'civilizacijom'?
Je li Grcka bila 'civilizacija' ili je to bila vojna kultura?

Po cemu su to Nijemci osnivaci bilo koje civilizacije?

Hriscanstvo je bijela kuga koja potice razvrat i poroke. Najmilija je "izgubljena ovca", pa prema tome, ona sad i vlada. Koliko ima drzavnika bez djece?
 
kada bi se broj stanovnika planete bar prepolovio, bilo bi mnogo bolje
bioloski opstanak, sam po sebi, je precjenjen

Tako misli samo neko ko je sit zivota.
I bas njega zovu "izgubljena ovca".
Kad bi makar ta ovca sisla sa vlasti, pa dozvolila da se ustanove bilo kakve norme radi odrzanja! Ovako ona zavodi malu djecu i odgovara ih od zivota i jos dok su mala navodi ih da cine greske da bi se kad odrastu sama sebi zgadila.
 
kada bi se broj stanovnika planete bar prepolovio, bilo bi mnogo bolje
bioloski opstanak, sam po sebi, je precjenjen

U kome svetu ovakav mozak ovo sto je napisao zivi?1 Ti podhitno da se lecis. Pazi. . ova osoba se poistovecuje sa Hitlerom, da treba prepoloviti ljudski rod!? Ovo je strasno na sta ljudi danas lice. . nemaju ni razum a ne dusu. . o kojoj tesko da ce nesto i saznati sa ovakvim stepenom psihe.
 

Back
Top