U Hrvatskoj do 30 posto više rezervacija srpskih turista
Strana 1 od 51 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 1273

Tema: U Hrvatskoj do 30 posto više rezervacija srpskih turista

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Podrazumevano U Hrvatskoj do 30 posto više rezervacija srpskih turista

BEOGRAD - Iako Hrvatska nije u vrhu destinacija koje su zanimljive srpskim turistima, ove se godine u turističkim agencijama bilježi gotovo dvostruko više zainteresiranih i 20 do 30 posto rezervacija više nego prošle godine.

A i dalje je najveće zanimanje za Istru i Kvarner, najviše za Rijeku i otoke Krk, Lošinj te Rab i otoke srednje Dalmacije, poglavito Brač i Hvar, objavio je Tanjug, a prenose i drugi portali.

Turistički radnici u Srbiji kao prednost Hrvatske ističu blizinu i dobru prometnu povezanost, kao i bliskost jezika, iako to u nekim slučajevima može biti i razlog za neugodne situacije "osobito kada se prepozna ekavica". Razlog za podozrivost srpskih turista je strah od incidenata ili oštećenja automobila sa srpskim tablicama, iako su prošle godine zabilježena samo dva takva izgreda, jedan u Dubrovniku gdje su počinitelji brzo otkriveni, a drugi u okolici Šibenika.

No, Tanjug podsjeća da su slična iskustva imali i turisti iz drugih zemalja. Najveća prepreka su, smatraju srpski turistički djelatnici, ipak, visoke cijene pansiona i izvanpansionskih usluga, zbog čega se i hrvatski građani odlučuju za inozemstvo. Prošle godine su hotelijeri, zbog smanjenog zanimanja, nešto snizili cijene usluga, dok su vlasnici kampova i pansiona ocijenili da im je popunjenost dobra pa nisu snizili cijene.

Kampanja hrvatskog Ministarstva turizma u Srbiji stajala je oko 100.000 eura, a polučila je neznatno povećanje broja gostiju iz Srbije, ali i značajnijim rastom njihovih noćenja. Tako je prošle godine zabilježeno 89.000 gostiju iz Srbije što je za jedan posto više nego 2008., ali su oni imali više od 440.000 noćenja, što je 14 posto više nego godine ranije.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-hrvatskoj-30-posto-vise-rezervacija-srpskih-turista-clanak-149837

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne mozemo mi jedni bez drugih

Iskusan
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: U Hrvatskoj do 30 posto više rezervacija srpskih turista

E..... a ja čuo da se cela Srbija selu u Hrvatsku.

Ko laže sada ?

Ja, ti ili oba ?

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HECTORIUS Pogledaj poruku
    BEOGRAD - Iako Hrvatska nije u vrhu destinacija koje su zanimljive srpskim turistima, ove se godine u turističkim agencijama bilježi gotovo dvostruko više zainteresiranih i 20 do 30 posto rezervacija više nego prošle godine.

A i dalje je najveće zanimanje za Istru i Kvarner, najviše za Rijeku i otoke Krk, Lošinj te Rab i otoke srednje Dalmacije, poglavito Brač i Hvar, objavio je Tanjug, a prenose i drugi portali.

Turistički radnici u Srbiji kao prednost Hrvatske ističu blizinu i dobru prometnu povezanost, kao i bliskost jezika, iako to u nekim slučajevima može biti i razlog za neugodne situacije "osobito kada se prepozna ekavica". Razlog za podozrivost srpskih turista je strah od incidenata ili oštećenja automobila sa srpskim tablicama, iako su prošle godine zabilježena samo dva takva izgreda, jedan u Dubrovniku gdje su počinitelji brzo otkriveni, a drugi u okolici Šibenika.

No, Tanjug podsjeća da su slična iskustva imali i turisti iz drugih zemalja. Najveća prepreka su, smatraju srpski turistički djelatnici, ipak, visoke cijene pansiona i izvanpansionskih usluga, zbog čega se i hrvatski građani odlučuju za inozemstvo. Prošle godine su hotelijeri, zbog smanjenog zanimanja, nešto snizili cijene usluga, dok su vlasnici kampova i pansiona ocijenili da im je popunjenost dobra pa nisu snizili cijene.

Kampanja hrvatskog Ministarstva turizma u Srbiji stajala je oko 100.000 eura, a polučila je neznatno povećanje broja gostiju iz Srbije, ali i značajnijim rastom njihovih noćenja. Tako je prošle godine zabilježeno 89.000 gostiju iz Srbije što je za jedan posto više nego 2008., ali su oni imali više od 440.000 noćenja, što je 14 posto više nego godine ranije.

http://www.vecernji.hr/vijesti/u-hrvatskoj-30-posto-vise-rezervacija-srpskih-turista-clanak-149837

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ко хоће да иде нека иде, његова ствар.

Ја нисам ишао и нећу, из принципа, иако је то колима одавде из БЛ очас посла.

НЕКА ФАЛА

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Daleko im lepa kuća.Neka rentiraju svoju ''državu'' MMF-u,od mene neće dobiti ni centa.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Ne idem ni ja u Hrvatsku, doduse iz drugih razloga ne zato jer ih bojkotujem i sl... Ali imam poznanika koji su bili u Istri vec nekoliko godina zaredom, nisu imali nikakvih problema, zbog ekavice ili neceg drugog, cene su visoke, hrana je skuplja nego u Nemacakoj, i to je glavna zamerka.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Пре два-три дана била анкета КУДА НА МОРЕ у блицу (?)

резултати су били
    Грчка око 60%
    Црна Гора око 15%
    Шпанија око 7%
    Турска око 6%
    Египат око 3%
    Бугарска око 3%
    сви остали око 6%

а прошлогодишња хрватска кампања у Србији је представлјала класичан дебакл
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    Пре два-три дана била анкета КУДА НА МОРЕ у блицу (?)

резултати су били
    Грчка око 60%
    Црна Гора око 15%
    Шпанија око 7%
    Турска око 6%
    Египат око 3%
    Бугарска око 3%
    сви остали око 6%

а прошлогодишња хрватска кампања у Србији је представлјала класичан дебакл

Ипак је Грчка Грчка, ретко где се тако пријатно осећам као тамо, а то је и једина земља где ти продавац у радњи извади слику Радована Караџића и каже како је то био велики човек.
    На енглеском ''Ѓоод ман, муслемс бум, бум''

Iskusan никола82 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio AndrejBL Pogledaj poruku

Ипак је Грчка Грчка, ретко где се тако пријатно осећам као тамо, а то је и једина земља где ти продавац у радњи извади слику Радована Караџића и каже како је то био велики човек.
    На енглеском ''Ѓоод ман, муслемс бум, бум''
    Naravno i vole kad vide kad vide Srbina.x
    Svi smo mi Zvezda

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne idem ni ja u Hrvatsku, doduse iz drugih razloga ne zato jer ih bojkotujem i sl... Ali imam poznanika koji su bili u Istri vec nekoliko godina zaredom, nisu imali nikakvih problema, zbog ekavice ili neceg drugog, cene su visoke, hrana je skuplja nego u Nemacakoj, i to je glavna zamerka.
    O cenama da ne govorim.Ako mogu negde da dobijem više za moje pare,to ću uvek da uradim jer za Hrvatsku nisam nimalo i nikako vezan a ljudi tamo nisu generalno gostoljubivi pa da prelomim.

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Idem u HR vec par godina i to na Hvar ,i uglavnom mesta okoSplita in nemam nikakvih problema, isao sam sa kombijem BG registracije i sa motorom bg. Mislim da to vise niko ne gleda i ne obraca paznju. Ostajem i po mesec dana na moru i niko mi nista ne kaze ,normalno se i ja ponasam ne pravim ispade nikakve vrste.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rendianka Pogledaj poruku
    Idem u HR vec par godina i to na Hvar ,i uglavnom mesta okoSplita in nemam nikakvih problema, isao sam sa kombijem BG registracije i sa motorom bg. Mislim da to vise niko ne gleda i ne obraca paznju. Ostajem i po mesec dana na moru i niko mi nista ne kaze ,normalno se i ja ponasam ne pravim ispade nikakve vrste.
    Eto gde patriote zavrsavaju - na HR primorju...

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvar je u Dalmaciji Pico.Primorje je Istra i Kvarner.

_RETURN_ nije na forumu
    је najugojeniji kriminalno-klerikalno-postkomunističko-nacionalis tički monstrum
    Primećen član _RETURN_ (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Сваке године измишљају овакве вести, а Срби опет иду масовно у Грчку и Турску. Нпр не знам никог ко иде у Хрватску за ово лето.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Marga Rita Pogledaj poruku
    Hvar je u Dalmaciji Pico.Primorje je Istra i Kvarner.
    Nisam ti ja nikakva Pica, O.K.?

Moj nick je picololeone.

P.S. A Dalmacija je u....Srbiji?!

Buduća legenda Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    556

Citat Original postavio _RETURN_ Pogledaj poruku
    Сваке године измишљају овакве вести, а Срби опет иду масовно у Грчку и Турску. Нпр не знам никог ко иде у Хрватску за ово лето.
    Не знам заиста ко жели да иде у НДХ
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Komunistkinja Pogledaj poruku
    Onaj ko ima vremeplov ??

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    556

Требали би да се навикнете на нову Грчу заставу,ускоро

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Ustasa koji ima vremeplov.

_RETURN_ nije na forumu
    је najugojeniji kriminalno-klerikalno-postkomunističko-nacionalis tički monstrum
    Učlanjen
    01.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Није ствар у НДХ и усташама, него у простој чињеници да за паре које би оставио у Хрватској можеш да се три пута боље проведеш и сместиш у Турској, Грчкој, па чак и Египту и Шпанији. У Хратску можда иде нешто мало старијих људи који тамо имају познанике, родбину, као и југоносталгичари и комунисти.

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Није ствар у НДХ и усташама, него у простој чињеници да за паре које би оставио у Хрватској можеш да се три пута боље проведеш и сместиш у Турској, Грчкој, па чак и Египту и Шпанији. У Хратску можда иде нешто мало старијих људи који тамо имају познанике, родбину, као и југоносталгичари и комунисти.
    To je razlog koji je okej, ali da neko ne ide iz predrasuda to ne mogu da shvatim ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja bome mogu.Ništa me ne može iznenaditi.

_RETURN_ nije na forumu
    Učlanjen
    01.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    To je razlog koji je okej, ali da neko ne ide iz predrasuda to ne mogu da shvatim ...
    Стотине хиљада покланих и протераних нису предрасуда већ историјска чињеница. Нико није нанео зла српском народу колико су то учинили Хрвати у сваком историјском тренутку који им је то дозвољавао. Ако неко из својих ставова или страха не жели да иде тамо, нема ту шта да не схваташ, али то нисам желео да дотичем.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Ustasa koji ima vremeplov.
    mozda ti je deda i bio junak ali ti si kukavica,kakve te vise ustase spopadaju,nista manje budala nemas ni oko svoje kuce.

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    556

Стотине хиљада покланих и протераних нису предрасуда већ историјска чињеница. Нико није нанео зла српском народу колико су то учинили Хрвати у сваком историјском тренутку који им је то дозвољавао. Ако неко из својих ставова или страха не жели да иде тамо, нема ту шта да не схваташ, али то нисам желео да дотичем.
    Колико је само српског народа протероно из НДХ ,ове нове савремене,да ми није јасно како неко може темо да иде.

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Nadam se da ce imati srdacnu dobordoslicu, kao svake godine: polomljene soferke, batine, mozda i ponovo proradi Jasenovac.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 09.09.2009., 09:59
  2. Prošle godine u Hrvatskoj 14% više turista iz Srbije
    Autor ljubo_001 u forumu Politika
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 01.03.2009., 11:25
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06.10.2007., 23:31

Pravila za slanje poruka