Zamrzivac u porodilistu
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Zamrzivac u porodilistu

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Podrazumevano Zamrzivac u porodilistu

Na desetak metara od sale za porodjaj sam videla veliki sanducar zamrzivac. Na pitanje za cega im sluzi, receno mi je tiho, od jedne sestre, da tu pohranjuju posteljice posle porodjaja pa onda, kada se nakupi, dodju ovi iz farmaceutske industrije i nose.
    Imala sam dilemu po pitanju ostavljanja maticnih celija nakon porodjaja i kao krajnju varijantu bi, da moze, izabrala da ih doniram onom kome treba, al da znam da nisu prodate.
    Sad se ja pitam, da li je moguce da se sav taj materijal (koji se kod nas zove medicinski otpad) cuva i skupo prodaje nekome kome je neophodan i to bez naseg odobrenja ? Svi znamo da se maticne celije u svetu placaju 10-15 hiljada evra.
    Da li je stvarno to dozvoljeno raditi u nasoj zemlji ? I da li je moguce da maticne celije opstaju u obicnom zamrzivacu ili se to sve stvarno nosi samo u farmaceutske kuce kao izvor hormona koji se koriste za izradu lekova (koje mi takodje placamo ako su nam potrebni).
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Podrazumevano Re: Zamrzivac u porodilistu

znam samo za one kreme sa placentom...

a to se nikad nisam zapitala...meni je pri porodjaju bilo samo važno da izvade celu posteljicu, šta posle rade s njom nije me zanimalo..verovatno tako razmišljaju sve žene.
    " Only fools and horses"

Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Pa jesam i ja pri prvom porodjaju ali u medjuvremenu je objavljeno koliko su maticne celije veliki potencijal za izlecenje nekih bolesti i da ostavljanje sopstvenih maticnih celija kosta oko 2000 evra , a ako zelis da ih kupis , to kosta 10-15 hiljada...
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Mozda je i bolje da postane isplativije da se strucno poradjas kuci...
    A i prica o silnoj lekovitosti mozda pozitivno ucini i za htenje zena da radjaju....dosta je uticaj +1 .....ihaha....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

a zasto to ne prijavite nekoj inspekciji?
    ili nekom novinaru,pa da iscacka nesto?

Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Citat Original postavio Hedonista Pogledaj poruku
    a zasto to ne prijavite nekoj inspekciji?
    ili nekom novinaru,pa da iscacka nesto?
    Zato sto je ovo Srbija, a jedna od porodilja je nedavno pisala na kutku za trudnice kako je obavila sva ispitivanja, na porodjaju proslo sve kako treba, uzeli joj maticne celije koja je ona htela da pohrani za buducnost ...i... nakon mesec dana joj javili da nije bilo dovoljne kolicine , al da ce ipak poslati u banku u Belgiju, cini mi se pa ce, stoga, ona platiti samo nekih tristotinak evra za putne troskove a ne dve hiljade kako je po ugovoru, ali da verovatno nece moci da ih koristi.
    To su joj javili telefonom, poslali racun za putne troskove a nikakvo zvanicno obavestenje da uzorak nije odgovarajuci nije uspela da dobije niti ce dobiti...valjda nekom bas to trebalo tad

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio Marge Simpson Pogledaj poruku
    Zato sto je ovo Srbija, a jedna od porodilja je nedavno pisala na kutku za trudnice kako je obavila sva ispitivanja, na porodjaju proslo sve kako treba, uzeli joj maticne celije koja je ona htela da pohrani za buducnost ...i... nakon mesec dana joj javili da nije bilo dovoljne kolicine , al da ce ipak poslati u banku u Belgiju, cini mi se pa ce, stoga, ona platiti samo nekih tristotinak evra za putne troskove a ne dve hiljade kako je po ugovoru, ali da verovatno nece moci da ih koristi.
    To su joj javili telefonom, poslali racun za putne troskove a nikakvo zvanicno obavestenje da uzorak nije odgovarajuci nije uspela da dobije niti ce dobiti...valjda nekom bas to trebalo tad
    Pa to je strasno, ali treba da se krene sa mrtve tacke..zar je zivot najjeftiniji u Srbiji?

Zainteresovan član tina niš (avatar)
    Učlanjen
    22.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    33

Na desetak metara od sale za porodjaj sam videla veliki sanducar zamrzivac. Na pitanje za cega im sluzi, receno mi je tiho, od jedne sestre, da tu pohranjuju posteljice posle porodjaja pa onda, kada se nakupi, dodju ovi iz farmaceutske industrije i nose.
    Imala sam dilemu po pitanju ostavljanja maticnih celija nakon porodjaja i kao krajnju varijantu bi, da moze, izabrala da ih doniram onom kome treba, al da znam da nisu prodate.
    Sad se ja pitam, da li je moguce da se sav taj materijal (koji se kod nas zove medicinski otpad) cuva i skupo prodaje nekome kome je neophodan i to bez naseg odobrenja ? Svi znamo da se maticne celije u svetu placaju 10-15 hiljada evra.
    Da li je stvarno to dozvoljeno raditi u nasoj zemlji ? I da li je moguce da maticne celije opstaju u obicnom zamrzivacu ili se to sve stvarno nosi samo u farmaceutske kuce kao izvor hormona koji se koriste za izradu lekova (koje mi takodje placamo ako su nam potrebni).

Interesantna tema, nadam se i da će se javiti neko od stručnijih na forumu.Mislim da se matične ćelije uzimaju iz pupčane vrpce odmah na porođaju, konkretno se uzima krv iz pupčane vrpce i dalje ide u laboratoriju na ispitivanja.Za placentu životinja sam čula da se koristi u kozmetičkoj industriji, ali ovo da u bolnici imaju zamrzivač i da to ide u farmaceutske svrhe, prvi put čujem i trebalo bi neko to da proveri.

Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Samo da ne ostane sve na prici. Farmaceutski lobi je mnogooo jak, doktori su male bebe za njih i pod njihovom kontrolom..za procenat ce sve da urade.

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Najgori doktori rade u Farmaceutskoj industriji , i najgori i najnemoralniji,inace...
    Kako ih samo prepoznaju tako kvalitetno , pitao sam se par puta....
    Kako nadju najgoreg stomatologa da prodaje preparate, u oba smisla najgoreg...
    Kako procene od svih onih alavih na lovu koji je bas takav...?

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Najgori doktori rade u Farmaceutskoj industriji , i najgori i najnemoralniji,inace...
    Kako ih samo prepoznaju tako kvalitetno , pitao sam se par puta....
    Kako nadju najgoreg stomatologa da prodaje preparate, u oba smisla najgoreg...
    Kako procene od svih onih alavih na lovu koji je bas takav...?
    Kontam da se sami jave, jer da te ne interesuje savrseno tako nesto, ne bi se ni trudio da budes deo toga zar ne?

Domaćin Vesna Ks (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    78

Svako porodiliste ima zamrzivac za posteljice.Nase idu na spaljivanje,o maticnim celijama nema ni govora.
    Ljudi se stalno zale na nedostatak novca,srece,ljubavi...samo se niko ne zali na nedostatak pameti..

Zainteresovan član milka canic (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Čula sam da i iz životinjskih i ljudskih dobijaju neku materiju koju posle stavljaju u kreme protiv bora. Bolje to, nego botoks

Ko će ga znati za šta je zamrzivač, možda se samo skupljaju u određenoj količini, pa se onda uništavaju, a možda ih i valjaju legalno. Verovatno ovo drugo. Možda vade i mat.ćelije. Misterija.

Jao, kakva bljak tema.

Koliko znam iz pupčane vrpce se uzimaju mat. ćelije i za njih kao i za sve žive ćelije pretpostavljam da treba poseban zamrzivač, koji brzo zamrzne na jako nisku temp ili naravno tečni azot. U običnom zamrzivaču u ćelijama se stvaraju kristali leda koji "ubiju" ćeliju.

Ma u suštini čudno mi da je onaj genetičar baš iz rodoljubivih razloga otvorio lab. u Srbiji, a sa takvim brojem abortusa ovde i gomilom matičnih ćelija od istih.
    Poslednji put ažurirao/la milka canic : 17.06.2010. u 22:45

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio milka canic Pogledaj poruku
    Čula sam da i iz životinjskih i ljudskih dobijaju neku materiju koju posle stavljaju u kreme protiv bora. Bolje to, nego botoks

Ko će ga znati za šta je zamrzivač, možda se samo skupljaju u određenoj količini, pa se onda uništavaju, a možda ih i valjaju legalno. Verovatno ovo drugo. Možda vade i mat.ćelije. Misterija.

Jao, kakva bljak tema.

Koliko znam iz pupčane vrpce se uzimaju mat. ćelije i za njih kao i za sve žive ćelije pretpostavljam da treba poseban zamrzivač, koji brzo zamrzne na jako nisku temp ili naravno tečni azot. U običnom zamrzivaču u ćelijama se stvaraju kristali leda koji "ubiju" ćeliju.

Ma u suštini čudno mi da je onaj genetičar baš iz rodoljubivih razloga otvorio lab. u Srbiji, a sa takvim brojem abortusa ovde i gomilom matičnih ćelija od istih.
    Zato sto je covek pametan, zna se da dosta ljudi leci sterilitet pa ima i dobru zaradu, inace ta bolnica je kod mene u komsiluku i stranci dolaze da bi lecili sterilitet, e sad, samo neko treba da vas informise da se maticne celije ne koriste u te svrhe, vec u sasvim druge, a takodje te iste maticne celije koriste najvise samo i upravo osobi od kojih su i uzete.

Inace ne verujem da se te posteljice za bilo sta koriste vec se odlazu tu dok ih ne uklone kasnije, da ne krene razlaganje, sto nije prijatno, jel?
    A zivotinjska posteljica se koristi inace i u pakovanjima koja se stavljaju na kosu, i mozda u nezi koze, to nisam sigurna, ali 100% znam da pojedina pakovanja za kosu sadrze zivotinjsku placentu.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3007

ja lichno smatram da svakog normalnog choveka u ovoj "nashoj" zemlji ovako neshto ne mozhe da iznenadi...
    Poslednji put ažurirao/la bela76 : 18.06.2010. u 15:49 Razlog: obrisan deo posta koji nije vezan za temu/Molim bez uvredljivih reci.
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Nađoh kod moje mame kremu... kaže ona "Nije jeftina , ali je dobra" Možda bi mi, čije su placente iskorištene, mogli da dobijemo nekakav popust ?
    U stvari mi je sve to tako bljak, ali sam, eto morala da podignem temu jer me stašno nerviraju farmaceuti. Reklame na TV-u su uglavnom za lekove i kojekakve medicinske preparate, koji su to hohštapleri, a cene...

Slične teme

1. Knjige za čitanje u porodilištu, predlozi
    Autor Maria Mancini u forumu Književnost
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 07.06.2010., 22:54
  2. Zamrzivač
    Autor parka u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.02.2007., 21:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor