kako ste osetile da je vreme za brak?

Tara9184

Zainteresovan član
Poruka
158
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...
 
pu prva
jednostavno sam znala
nekako sam to shvatila kao prirodni dalji tok stvari
bili smo zajdno već puuuuno godina, diplomirali, ja sam radila on stažirao imali smo več po 26 god, bili dovoljno zreli da znamo da nije život samo tralala i da brak neće da promeni ništa u našem odnosu osim zajedničkog života. I eto tako...skoro smo slavili 15 godina braka
 
Poslednja izmena:
ja imam 20 godina i vezu od 2 godine...i kada bi sve ostalo ovako kako jeste jos 4,5 bila bi spremna da se udam za njega...
ali-ne znam ni sama jeli suvise rano za tako ozbiljnu vezu,ima li nesto sto prvo treba da prozivim, da li zelim da on bude jedini sa kojim sam ikada imala sex...
axxxx,tako me plase i bune ova razmisljanja:roll:
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...

Nisam udata. Verujem da ću znati. Malo se plašim, jer ipak je to malo strah, od nepoznatog. :rumenko: Puštam :heart: da me vodi. Kada čujem njegov glas, znaću da je pravi trenutak za to. :cmok2:
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...

da...i moji roditelji su posle 8 meseci zabavljanja vec 31 godinu u braku!
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...
sama udaja te ne bi trebala "plasiti" nista manje od veze, ako kada shvatis da to nije to, prekines i gotovo
doduse uz vise prasine i papira nego u slucaju veze
 
ja imam 20 godina i vezu od 2 godine...i kada bi sve ostalo ovako kako jeste jos 4,5 bila bi spremna da se udam za njega...
ali-ne znam ni sama jeli suvise rano za tako ozbiljnu vezu,ima li nesto sto prvo treba da prozivim, da li zelim da on bude jedini sa kojim sam ikada imala sex...
axxxx,tako me plase i bune ova razmisljanja:roll:

sacekaj ti jos tih 4,5,6,7 godina
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
Znala sam odmah. Na brak smo se odlucili posle dva meseca (imala sam 21 godinu).
meni brak nije mala stvar...
Brak je sve samo ne mala stvar :)
kako ste vi znale da je to to?kako ste se odlucile na takav korak?
Nemam pojma kako. Samo smo zeleli da budemo stalno zajedno :zag:
jeste li se plasile?
Ma kakvi, niko nije bio srecniji od mene :zaljubljena:.

Razumem tvoju brigu za tu devojku, ali sa strane sve izgleda drugacije ;). I meni bi sada izgledalo strasno da se neko tako mlad i zivotno neiskusan posle samo dva meseca odluci na brak, a ja nisam imala nikakvu dilemu i nisam pogresila :)
BTW ja uopste nisam neki romantican tip osobe koji zivi u oblacima, a ipak se desilo tako brzo i tako jako - samo sam bila jako srecna.

Mozda tebi izgleda da je osam meseci malo da bi se neko procenio, ali to zavisi od mnogo cega, a ne samo od protoka vremena. Nema garancije ni posle mnogo godina iako svi zelimo da nekako budemo sigurni da necemo biti povredjeni i da cemo biti srecni :) Zivi svoj zivot, a njen prepusti njoj, bice sve OK :)
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?

kako?
...

Da plasim se... sto vise brakova upoznajem (ljudi oko mene) shvatam da je brak vrlo komplikovana stvar (a izgleda vrlo naivno u stvari)....
Milsim da nikada nije "vreme za brak"... jednostavno nema pravila... ili se desi ili ne... neko moze da bude u izuzetnom braku koji je sklopio sa nepunih 20 godina a neko moze da u brak udje i posle 30 a da brak bude pakao....
Hebi ga! :(
 
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...

znala sam zato sto sam - prvi put u zivotu - osecala da pripadamo jedno drugom, tj. bilo mi je skroz prirodno da budem sa njim i nisam imala nikakve zamerke na njegov lik i delo, a za sve ostale frajere sam, jos i pre nego sto smo se prvi put poljubili, znala kako i zasto ce se veza zavrsiti... a nisam se plasila, zasto bih? vise sam bila iznenadjena da postoji neki covek koji mi se tako sustinski dopada. i jos uvek sam iznenadjena :lol:

(samo jos ovo da dodam: nisam ja osetila da je vreme za BRAK, osetila sam da je to muskarac sa kojim zelim da ostanem. a brak se desio iz prakticnih razloga (papiri) ).
 
Poslednja izmena:
znala sam zato sto sam - prvi put u zivotu - osecala da pripadamo jedno drugom, tj. bilo mi je skroz prirodno da budem sa njim i nisam imala nikakve zamerke na njegov lik i delo, a za sve ostale frajere sam, jos i pre nego sto smo se prvi put poljubili, znala kako i zasto ce se veza zavrsiti... a nisam se plasila, zasto bih? vise sam bila iznenadjena da postoji neki covek koji mi se tako sustinski dopada. i jos uvek sam iznenadjena :lol:

ex,to se zove sreca u zivotu...
 
da postavim ovo pitanje podstakla me je jedna devojka-ima 22godine,imala je vezu od 3 godine koja se burno zavrsila i trenutno je sa drugim momkom 8 meseci...i? odlucili su da se vencaju!
meni je devojka stvarno draga i srecna sam zbog nje,ali sa jedne strane i uplasena...kako nakon 8 meseci zna da je to to?
meni brak nije mala stvar...
kako ste vi znale da je to to?
kako ste se odlucile na takav korak?
jeste li se plasile?
a za one koje nisu udate- plasite li se?
mislite da cete znati kada je vreme za to?
kako?
...

Jednostavno nešto me je vuklo... da probam, zajednički život...
Nisam se plašila braka jer sam s njim prvo počela da živim, sama, daleko od svih, na samom početku studija... novi grad, novo društvo, nas dvoje... naše gnezdo...:heart:
Imala sam neki neosnovani strah prvih meseci, jer smo se prilagođavali... ali i to je prošlo...
Venčali smo se prošle godine, papirološki...

Najbitnije je ono kako se ti osećaš... šta je na tvom srcu...
Uvek pre braka započnite zajednički život, bar 6 meseci, da vidite da li to zaista vredi... ako vredi, najlakše je venčati se...;)
 
meni ni sa dvadeset i devet godina i sedam godina zabavljanja nije bilo do braka.bilo mi je dobro kako jeste.ali proradio mi je materinski instinkt i to je bilo to.i pokajem se malo,malo,i kazem sebi bolje da si lezbejka i bolje da si gajila pit bulove nego radjala,al u sustini sam sretna

Meni ni sa dvadeset i osam godina i osam godina zabavljanja nije do braka :cool:
Ni instinkti nikakvi nisu proradili, čak šta više kada pomislim da bih mogla uskoro imati bebu, samo me panika hvata :sad2: Nekada je fino misliti o tome ali ipak...
A volimo se, sve je ok, to je to, fino nam je i znam da će nam biti ok ali........ :confused:
 
Лично мислим да та потреба за удајом долази с особом. Уствари, тако ће , ваљда, бити код мене.:lol:
Трип ''време је'' је неприхватљив.
Само ако ми се јааако допадне, ако се јааако заљубим и наравно рационално проценим да можемо да функционишемо.
Ал'сам спојила- рацио и емоције.:mrgreen:
 
...ja mislim da se nikad necu udati, zaljubljene zene su ko guske (to kaze moja nana) - samo srljaju, nista ne vide... ne bih da budem guska ...jel se neka udala a da nije bila zaljubljena...sofija sta mi kazu zvezde, obecala si da ces pogledati :rtfm:
Јес'вала, што жене могу да буду гуске, то ни један мушкарац не може.:lol:
 

Back
Top