Koliko je potrebno novca za otvaranje butika?

Ne treba ti savet od nikoga.

Po mom misljenju trebalo bi sam da znas koliko ti para treba da otvoris butik i sta u njemu da prodajes. To ti niko ne moze pomoci a i iskreno ja ni ne bih zeleo takav savet. To samo znaci da sam nisam dovoljno uradio domaci zadatak i da posao u koji idem ce biti totalna katastrofa.

Izvini, obicno ne obeshrabrijem, ali to je realnost biznisa. U stvari, samo pokusavam da ti sacuvam pare koji bi ulozio u to.
 
Ne treba ti savet od nikoga.

Po mom misljenju trebalo bi sam da znas koliko ti para treba da otvoris butik i sta u njemu da prodajes. To ti niko ne moze pomoci a i iskreno ja ni ne bih zeleo takav savet. To samo znaci da sam nisam dovoljno uradio domaci zadatak i da posao u koji idem ce biti totalna katastrofa.

Izvini, obicno ne obeshrabrijem, ali to je realnost biznisa. U stvari, samo pokusavam da ti sacuvam pare koji bi ulozio u to.
Pa dobro,jel to savet da se neulazi u taj posao,mozda iz iskustva?
 
Ljudi pisite svaki mi je savet koristan a ako neko ima i iskustva onda je to pun pogodak,da naglasim ponovo lokal je povrsine 24 kvadrata i u njemu su smestene tezge 7 metara duzine sa 5 polica e sad koliko treba para da se to napuni decijom garderobom i opremom?!
Uvek radi posao u kojem ne postoje tajne za tebe.Tesko ce ti forum biti prava mera.Moze neko iz pakosti da ti napise nesto skroz bez-veze,samo da nahrani sviju zlobu i pakost,a ti ga poslusas,mislis da je to ispravno.Informativno,mozda i da,ali bas sve uzeti zdravo za gotovo....?????
 
Uvek radi posao u kojem ne postoje tajne za tebe.Tesko ce ti forum biti prava mera.Moze neko iz pakosti da ti napise nesto skroz bez-veze,samo da nahrani sviju zlobu i pakost,a ti ga poslusas,mislis da je to ispravno.Informativno,mozda i da,ali bas sve uzeti zdravo za gotovo....?????

Da to si upravu sam eto ja pomislih mozda ima dobrih ljudi koji ce da mi odgovore realno na moje pitanje...
 
Pomoc!Treba mi informacija koliko para treba uloziti(uzimajuci neki prosek)da se napuni butik od 24 kvadrata robom tipa decija odeca i bebi oprema?Ako bi mi neko odgovorio ko ima iskustva bio bih mu zahvalan,jer treba mi neki onako odokativni racun.Hvala unapred.

Da li ti je potrebna informacija radi pokretanja biznisa ili samo info. Vezan za robu ?

Ako pričamo o samoj robi,dakle,bez ostalih ulaganja,tu ti niko ne može dati tačnu računicu,jer sve zavisi kog kvaliteta je roba koju ćeš uzimati,a to moraš prvo videti sa uvoznikom,odnosno veleprodajom od koje ćeš uzimati istu.Nije isti uzeti 100 majica sa nabavnom cenom od 150 i od 1.000 din.E sad,jedna devojka koju poznajem ima butik od ~35 m2 i oko 6.000 EUR robe na lageru,medjutim tu ima i poprilično ekskluzivne ženske robe,tako da ti je za početak dovoljno od 2.000-3.000 EUR da taj prostor napuniš dečjom robom.Mada,opet napominjem da sve zavisi od nabavne cene robe,jer ne drže svi robu istog kvaliteta.Osim toga,ni jedna prodavnica se na početku rada ne popunjava do kraja,bez obzira na to koliko si siguran u prosperitetnost bilo kog posla.

S druge strane,butici su,pogotovo u Beogradu već poodavno prevazidjeni,budući da se ljudi uglavnom odlučuju na kupovinu u većim trgovinskim centrima.Pre nego što započneš posao,prvo proveri :

1.Kako drugima koji se bave tim poslom ide prodaja,šta se u stvari najviše prodaje.
2.Da li je lokal na „interesantnom“ odnosno kupcima privlačnom mestu.
3.Da li u blizini tvog lokala već postoji butik koji prodaje istu ili sličnu robu.
4.Da li će maloprodajna cena robe,odnosno marže na robu koje ti budeš sastavio biti dovoljne da pokriju dažbine prema državi i eventualno za zakup lokala,ako isti nije tvoj.

Srećno ! :)
 
Важније је какав ћеш промет имати, него колико треба да уложиш на почетку. Што више уложиш, то боље, наравно. Ако будеш продавао домаћу робу, имаћеш веома малу маржу, 20-30%. Са кинеском робом би имао можда и 50-75% марже, с тим што је то мањи квалитет. Да ли ћеш уплаћивати себи доприносе, ПИО, здравствено? Да ли ћеш запослити још некога да ради? Израчунај прво колико ће ти бити потребно да платиш за закуп локала, ПИО, здравствено, порез, затим израчунај колико ти робе треба да продаш месечно да би само покрио те трошкове (где је чиста зарада само маржа, наравно), па процени да ли ће бити могуће остварити толики промет. Минимална месечна основица за опорезивање износи око 16.000 дин, од тога око 45% иде на социјално и порез, значи неких 7-8.000 дин. Рецимо, ако ти за закуп треба 20.000 дин, онда ти са маржом од 20% треба месечни промет од (20.000 + 8.000) дин х 5 = 140.000 дин. А са маржом од 50% требало би ти (20.000 + 8.000) дин х 2 = 56.000 дин. Само да покријеш трошкове, без зараде.
 
I ja sam razmisljao o otvaranju neceg slicnog, pravio racunice itt. Dolazim do odprilike sledece racunice, troskovi :
1) renta 20-40m2 (da bih izbegao dugo razradjivanje lokala na losijoj lokaciji a na prometnom mesti je nemoguce kupiti ili odkupiti pravo koriscenja drzavnog u Bgd-u) min. 1000e ili Terazije i pocetak Bulevara 3500e pa navise,
2) knjigovodja 100e min.( da zna posao i pomzae kad zatreba) ,
3) racuni (voda,struja,grejanje, hladjenje,fimarina,drumarina,sokoj i moj i sl.) 200-300e,
4) plate za dva zaposlena , osnovica sa doprinosima i tt.600e (+ bonusi za prodaju iznad odredjenih limita sto sad i nije bitno),
5) opremanje- kasa, pult,police,stenderi ,lutke,rasveta, krecenje, reklama min .1000e sa dosta maste i pomoci pijatelja ili arhitkta i 350e po m2 pa navise. Ovo stavka je po meni jako bitna, jer pored robe nekako moras nekako privuci paznju a da u pocetku nemas neku kintu za marketing. i
6) Roba, e tu imas beskrajne mogucnosti. Tu ces moci da pokazes koliko si sposoban, dal ces narucivati iz Kine, Turske, Italije ,Srbije ili organizovati da ti neko sije. To je na tebi kao i dali ces placati avansno, na 15,30,60 dana ili imas nekog ko moze da ti da pa kad prodas platis i td.
Ja sam vec dugo u proracunima i pocenama, ispitivanjima trzista i spremam se da uskocim u ovaj posao krajnje ozbiljno. Mesta ima na trzistu uz ozbiljan rad, ulaganje, ideje i pored krize koja je svakako prisutna. Vodim se time da je svako ko ima ideje i logicki razmislja bogat covek, jer prva kumulacija kapitala je prosla 90-ih i sada ce samo oni sa idejama uspeti. Ako imas viziju samo napred, i sa par soma moze se nesto napraviti.To je dug put ali ako znas gde ides tamo ces i stici. Ako imas vise za ulaganje to ti je precica, kao i razne veze, vezice ali precice ne put na koji moras izaci. Da se vratim na glavno, po meni za pocetak ti treba min. oko 3000e + roba + nesto za uletanje u losim mesecima (npr.jul je najgori za sve trgovine koliko znam).Od mene toliko i voleo bih da vidim jos necije misljenje pa i kritike na moje miljenje.
 
JA ZATVARAM BUTIK A OTVARAM ZDRAVU HRANU...
Nekad sam imao tri radnje sa zenskom gardarobom i pazare preko 50 000 dinara dnevno a sad u jednoj krcatoj robom ne mogu 10 000 da naguram dobrim danima a bar jednom nedeljno tucem nulu katastrofa...ako mi neverujete da je tako lose vi probajte pa vidite...evo trazenih informacija zavisi gde otvaras radnju to dosta znaci za cifru u prvom trenutku ako hoces promet idi na Bulevar lokal 1500 do 2000 eura mesecno ima da se nadje mesec za mesec ni vlasnicima ne cvetaju vise ruze pa da se bahate 6 meseci unapred sve do djerma je ok ili jeftinija varijanta okolina pijaca lokal 500 eura i za robu ti treba od 2 do 5 hiljada zavisi koja i koji kvalitet...roba ...ja sam godinama radio sa pancevom iskustvo lose ugradjuju se duplo imaju vecu marzu nego ti korektniji su kinezi on ti barem daju duplo manje od svoje maloprodajne cene pa mozes da budes i jeftiniji od njih dok ovi u pancevu prodaju recimo pantalone na seriju 1600 din po komadu i moras da uzmes celu seriju a tvoja musterija cula za pancevo pa ode i dobije je za 1650 a ti je drzis 2600 i vise ti nikad ne udje u radnju...papire sada daju kinezi sigurno za ove u pancevu ne znam ne idem tamo vec tri godine za tursku robu idem na Arizonu u Brckom...toliko od mene moj savet kakva crna gardaroba bezi odatle u tri lepe...
 
Dobar dan.I mene zanima otvaranje butika, tj. htela bi da otvorim salon vencanica i prodaja haljina i cipela. Zanima da li se to otvara kao preduzetnicka radnja da se placa porez pausalno? I ono sto me najvise zanima je kako moze da se uvozi iz Kine ali od fizickih lica? Npr. sa sajtova poput Alibabe, to su sve pojedinacni prodavci koji uglavnom nemaju registovane firme. Pa ako neko moze da mi objasni kako to ide i da li moze, i kako bi islo da imaju firme? Nadam se vasoj pomoci, unapred hvala.
 

Back
Top