Košuljice, bluzice, korseti...

Volim korsete!!! :heart:
Imam dva omiljena, oba su ljubicasta, jedan je plisani, ima vezene sljokice i prelice po sredini i ravno je secen, a drugi je secen srcasto, malo je elegantniji i ima neutralnu saru koja se tek izbliza primecuje jer se stapaju boje, ali vizuelno bas daje sarm tom komadu odece... :) :kiss:
 
img-thing
img-thing

img-thing
img-thing

img-thing
img-thing
 
Tema namenjena košuljama, bluzama, majicama, korsetima...
Kakve nosite, koje boje dominiraju, sa natpisima ili bez, kako ih kombinujete... Pisite, postavljajte slicice...
:)
kosulje ne nosim otkako su prestale da mi prate liniju tijela,
bluze ne znam gdje su mi nestale, vjerovatno negdje izmedju mamine i tektine kuce i drugarica :roll:
a korsete, zavisi na koje mislis
ako su u pitanju one danas popularne imitacije korseta koje su u stvari modifikovani topovi, ne
imam par underbust od azdaje i jedan koji sam nabacila tokom ekskurzije
nosim ih iskljucivo kada je tematska noc u pitanju ili rodjendan nekog iz starog drustva
bat.gif
 
Ne nosim kosulje jer imam jace grudi a tanak struk, obukla sam belu kosulju dva puta u zivotu i to sa dzempericem preko jer mi je deo kod grudi razmaknut i deluje grozno...inace volim ideju bele kosulje i krivo mi je sto ne mogu da ih nosim...

Korsete obozavam, puno ih imam i rado nosim. Moj omiljeni je drapiran Mexx-ov korset u ciklama boji mada obozavam i jedan tamnosiv od teksasa...u svecanim prilikama nosim crni satenski dok preko dana volim jedan maslinaste boje...preslatki su i laskaju gradji mog tela...

Bluzice? Ako su to majice volim uzane ali i sljampave koje padaju na jedno rame ili imaju obnazena ledja, ne odgovaraju mi bluze secene ispod grudi, struk mora biti naglasen u mom slucaju uvek. Bluze dugih rukava ne nosim, to su obicno dzemprici ili sljampave bluze koje imaju kimono rukave i kais u struku...njih volim puno...

Preteze puder roze boja, bela, siva, ljubicasta i crna ako bas mora...volim i cokoladnu braon zbog nijanse tena i boje kose...Dekoltirane stvari retko nosim jer se vidi i bez akcenta dok obnazena ramena i ledja jako volim...
 
Volim kosulje, pretezno sportsko elegantne i jednostavne, eventualno sa nekim sitnim detaljem.
Vise mi odgovaraju leti, zimi ih ne nosim. Dopadaju ju mi se one i sa klasicnom i ruskom kragnom,
mada tesko nalazim bas onakve kakve mi se dopadaju a i da mi odgovaraju u predelu grudi.

Majice obozavam, i dugih i kratkih rukava, za zanimljivim printom ali ne presarenim.

Korsete ne nosim
 
Vidim da mnoge imaju problem za zatezanjem kosulja u predelu grudi.
Imala sam i ja, ali nije problem u grudima vec u tome sto te kosulje NISU LEPO ISKROJENE.
E onda sam probala kosulju TM Lewin:heart:
One su iskrojene prema zenskom telu, ne razmacnjinju se, ne pomeraju,ne izvlace iz pantalona, mozes da se pomeras kako god zelis kosulja ostaje na mestu.
Ako imate priliku, ja vam toplo preporucujem ove kosulje. Izbor je ogroman:)

http://www.tmlewin.co.uk/ProductList.aspx/WomenAllShirts/WomenswearShirtsFitted

P.S. Ja najvise volim ove sa duplim manzetnama.

E da, kad probate kosulju podignite ruke skroz u vis,iznad glave. Ako se ne pomera i ne podize, onda je to to!
 
Poslednja izmena:
Košulje jako retko nosim, jer mi se ružno šire preko grudi:( Eventualno ih nosim ispod crnog džempera sa velikim izrezom.
Na korsete se još nisam odlučila.
Bluzice mnogo volim, naročito one malo šire gore, koje se na kukovima skupljaju, kao puf izgledaju gore. Imam 3 takve, jedna je skoro kupljena u butiku 13, bez rukava, u roze braon boji, što je pomalo neobična kombinacija, jedva čekam leto da je nosim :heart:
Ovaj oblik volim, ne mora da bude otvorenih ramena :)


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
korset i jeste ves, i jedino se pravilno nosi pokriven

u neo dobu je poceo da se nosi preko odjece umjesto ispod, kao sto se nosi bodice npr.
ali u oba slucaja, obavezno je da postoji jos jedan komad odjece gore
nikako golo

Ne slazem se nikako, puno socijalno prihvacene garderobe vuce poreklo od nekadasnjeg vesa. Po toj logici ni majice na bratelice ili helanke nikada ne bi smeli da nosimo bez odevnih predmeta preko a o sortsevima i da ne govorimo...

Mala vestice ja nemam nista protiv, lepo je to samo ja nisam na njih mislila, iskreno mislim da ne bih ni mogla da ih nosim, ne bih umela da iznesem nikako...
Kada sam spomenula korsete ja sam imala na umu nesto ovako...

...sa umetnutim fishbajnima koji se ne vide...

vivienne-westwood-red-label-charcoal-corset.jpg


Panelled_corset__499dd297da013_348.jpg


70-m21f.jpg


70-m22e.jpg


70-m22b.jpg
 
ne svidja mi se kako zvuci = nije tacno :D
negdje tokom zadnjih godina je postalo drustveno prihvatljivo izlaziti noseci potkosulje u skolu
to ih ne cini nista manje potkosuljama
a tajice se pravilno nose sa majicom koja pokriva dupe i girly parts

naravno, niko te ne tjera da pratis ta pravila, ali ona su ono sto razdvaja npr. kafanske pjevaljke od obicne djevojke
 
ne svidja mi se kako zvuci = nije tacno :D
negdje tokom zadnjih godina je postalo drustveno prihvatljivo izlaziti noseci potkosulje u skolu
to ih ne cini nista manje potkosuljama
a tajice se pravilno nose sa majicom koja pokriva dupe i girly parts

naravno, niko te ne tjera da pratis ta pravila, ali ona su ono sto razdvaja npr. kafanske pjevaljke od obicne djevojke

Ja nisam ni mislila da nosim potkosulje u skolu jer u istu ne idem ali da idem sigurna sam da bih uspela da ih uklopim odgovarajuce. Nije rec o tome sta se nosi na kom mestu vec o ukusu koji je vezan za odredjen odevni predmet. Korseti nisu vulgarni sami po sebi i stoga se mogu nositi slobodno, naravno ne u svakoj prilici pa zato i delimo garderobu na onu za dan i onu za vece uostalom...Bratelice se mogu zapravo nositi u skolu, na nekim Ticinim slikama se mogu videti pogodni primeri. Helanke su ukusne koliko je kombinacija ukusna koja ih prati, mogu se nositi i bez tunike ukoliko je devojka veoma vitka uz sako na primer, bas sam proslog meseca videla curu u helankama, mornarskom sakou do polovine bokova sa zadignutim rukavima i stiklama od 10cm na nogama ali je to tako skladno bilo uklopljeno...nijedna stvar nije modno zabranjena, sve zavisi kako ko nosi, kako kome pristaje i na koji nacin je uklopljena...
 

Back
Top