Ogromna rupa u zemlji progutala trospratnicu !

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.563
Vest koja otvara mnoga pitanja.

Ogromna rupa u zemlji koja se otvorila u Gvatemala sitiju usled tropske oluje "Agata" progutala je trospratnicu, a u toj nesreći je jedna osoba izgubila život, pišu lokalni mediji a prenosi ABC News.
43377_rupa201-afp-ho_f.jpg

Ogromna rupa u zemlji otvorila se odjednom i osim trospratne zgrade progutala i jednu porodičnu kuću, prenose lokalni mediji.
Oni pišu da je poginuo i jedan policajac, ali vlasti nisu potvrdile tu informaciju.
Ovakve rupe nastaju zbog erozije tla. Taj proces traje dugo, ali se dešava da se rupa otvori odjednom, bez "najave". cela vest
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/191958/Ogromna-rupa-progutala-trospratnicu

Kazu da je ovo erozija zemlje ?? Medjutim, rupa je suvise pravilna da bi bila prirodna tvorevina. Kako je moguc savren krug ili erozija tla na ravnom zemljistu?
Da li ovde ima neceg misterioznog ili ima naucnog geoloskog objanjenja ? Mnogi moguci scenariji mi padaju na pamet od suplje zemlje , vanzemaljaca, 2012 itd.
Vest a pogotovu slika dogadjaja izaziva nevericu.:think:
 
Geološka pojava, dešava se.

Mislim, definisanioo je usled čega pada kiša. Nauka je objasnila.
I mi ne razmišljamo više o kiši.

Da nema nauke, svakojaki bi pričali okolo da to neku u svemirskom brodu pušta vodu.
Sad ti isti spominju vanzemaljce i gluposti, umesto da se saćeka zvanični izveštaj.

Tek nakon toga, individua može da veruje ovom ili onom.... ali predrasudama unapred ići, nije čin zdravog razuma.
 
Geološka pojava, dešava se.

Mislim, definisanioo je usled čega pada kiša. Nauka je objasnila.
I mi ne razmišljamo više o kiši.

Da nema nauke, svakojaki bi pričali okolo da to neku u svemirskom brodu pušta vodu.
Sad ti isti spominju vanzemaljce i gluposti, umesto da se saćeka zvanični izveštaj.

Tek nakon toga, individua može da veruje ovom ili onom.... ali predrasudama unapred ići, nije čin zdravog razuma.

Geoloska pojava?!Covjek mora samo malo da se napregne umno,pa da shvati da ovo veze nema sa "geoloskim pojavama",priroda ne pravi pravilne geometrijske oblike.Zvanicni izvjestaj ce reci da je rupu stvorio mocvarni gas u koju je onda sletio ruzicasti slon i ti ces vjerovati tom?Znas moras nekad pomjeriti glavu lijevo ili desno,a ne samo gledati pravo.Ovo mene podsjeca na film Rat svjetova i kad oni dolaze.Znakovi su svuda oko nas i bice ih sve vise jer su informacije dostupnije,slijepci ce i dalje biti stado ovaca koje blejeci ide na klanje,a neki ce i shvatiti sta se desava.
 
Pa to je slika iz 2007. godine
[YOUTUBE]
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/8jhA5Gqridk&hl=en_US&fs=1&color1=0x402061&color2=0x9461ca"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/8jhA5Gqridk&hl=en_US&fs=1&color1=0x402061&color2=0x9461ca" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]

Nije iz 2007 ali ima slicnosti.
 
Geoloska pojava?!Covjek mora samo malo da se napregne umno,pa da shvati da ovo veze nema sa "geoloskim pojavama",priroda ne pravi pravilne geometrijske oblike.Zvanicni izvjestaj ce reci da je rupu stvorio mocvarni gas u koju je onda sletio ruzicasti slon i ti ces vjerovati tom?Znas moras nekad pomjeriti glavu lijevo ili desno,a ne samo gledati pravo.Ovo mene podsjeca na film Rat svjetova i kad oni dolaze.Znakovi su svuda oko nas i bice ih sve vise jer su informacije dostupnije,slijepci ce i dalje biti stado ovaca koje blejeci ide na klanje,a neki ce i shvatiti sta se desava.

A jos manje treba covek da se umno napregne i vidi coveka koji je zaludjen teorijama zavere
elem da ti objasnim nesto slikovito , posto covek kao ti tesko svaca realnost:
takve pojave su normalne desavaju se usled erozije tla ili usled kretanja lave (pre 10,100 ili milion god) samo sad popustila pod tezinom
28l6r6v.jpg

crveno je lava , zeleno zemljiste
28by0jp.jpg

kad se lava povuce ostane supljina , eventualno posle nekog vremena ta supljina popusti

nesto slicno je i sa erozijom usled kretanja vode
 
Geoloska pojava?!Covjek mora samo malo da se napregne umno,pa da shvati da ovo veze nema sa "geoloskim pojavama",priroda ne pravi pravilne geometrijske oblike.Zvanicni izvjestaj ce reci da je rupu stvorio mocvarni gas u koju je onda sletio ruzicasti slon i ti ces vjerovati tom?Znas moras nekad pomjeriti glavu lijevo ili desno,a ne samo gledati pravo.Ovo mene podsjeca na film Rat svjetova i kad oni dolaze.Znakovi su svuda oko nas i bice ih sve vise jer su informacije dostupnije,slijepci ce i dalje biti stado ovaca koje blejeci ide na klanje,a neki ce i shvatiti sta se desava.

Tvoj način, obraćanja, je veoma drzak i neotesan.
To tvoje potenciranje na umnom naprezanju bi trebao prvo na sebi implementirati.
Nepismen si. Struktura tvojih rečenica govori sama za sebe.

Ja nisam do kraja pismen, čovek ući dok je živ, ali ti, ti si u stadiumu bukvara.
Naravno, sem što si neotesan i bezobrazan.

I zato, neću da ti repliciram, jer, kao takav ne vrediš za normalnu diskusiju ni pet para.
 
A jos manje treba covek da se umno napregne i vidi coveka koji je zaludjen teorijama zavere
elem da ti objasnim nesto slikovito , posto covek kao ti tesko svaca realnost:
takve pojave su normalne desavaju se usled erozije tla ili usled kretanja lave (pre 10,100 ili milion god) samo sad popustila pod tezinom
kad se lava povuce ostane supljina , eventualno posle nekog vremena ta supljina popusti
nesto slicno je i sa erozijom usled kretanja vode

Okej, a kako objasnjavas to sto je ova rupa u obliku pravilnog kruga,gotovo laserski precizna?
 
A jos manje treba covek da se umno napregne i vidi coveka koji je zaludjen teorijama zavere
elem da ti objasnim nesto slikovito , posto covek kao ti tesko svaca realnost:
takve pojave su normalne desavaju se usled erozije tla ili usled kretanja lave (pre 10,100 ili milion god) samo sad popustila pod tezinom
28l6r6v.jpg

crveno je lava , zeleno zemljiste
28by0jp.jpg

kad se lava povuce ostane supljina , eventualno posle nekog vremena ta supljina popusti

nesto slicno je i sa erozijom usled kretanja vode

Jel ti znas sta znace pravilni geometrijski oblici,evo malo da se poducis http://www.enchantedlearning.com/math/geometry/shapes/ .Jesil li vidio nekada kockastog slona,trouglastu macku,loptasto drvo,ja nisam,jer priroda to ne stvara.
 

Back
Top