Dovrsetak NA

su47berkut

Primećen član
Poruka
760
Za podizanje nasi privrede i ekonomije potrebni mnogi prekti e sad Srbija sa svojom ekonomijom nemoze da zavrsi NA,ali uvek postoji mogucnost nalazenje partnera kao sto i rade velike sile kao Rusija i SAD primer su F35 gde su u proekat usle vese od 5 zemlja,Pak fa Indija uz Rusiju.

Srpsko naoruzanje je u svetu poznato kao jeftino a kvalitetno pogotovu u zemlje treceg sveta u africi i aziji.

Za NA je potrepno jos max 5 milijardi ulaaganja ako hocemo avion 5 generacije.
Trenutno je avion 4+ generacije uz modernizaciju motora,radara imao 4++ generaciju.

Kako naprtavitui 5 generaciju?
Odgovor na ovo pitanje je vrlo prosto
Povceanjem obima aviona za smestaj barem 4 raketa V-V velikog dometa, i za smestaj bomibi i raketa V-Z.
Posto je NA odradjen pod uglovima i od komozitivnih je materijala sto znaci lako uz kopiranje premaza sa F117 koj smo skinuli 99 ili uzimanjem od rusu posto sam na netu citao da smo ima dali deo aviona kako bi skinuli taj premaz,a kasnije ga napravili.

Imamo solidnu elektroniko koju uz doradu mozemo napraviti,imamo i solidan nisaski uredjaj koji je korisnjen na Supergalbeg G4M nisam siguran za M ali to je modernizovani G4 uradjena 99 godine.
Radar i Motor?
RADAR
Po meni dosta dugo je potrebno napraviti ove dve komponete,sto se tice radara u Srbiji postoji fabraka koja se bavila ili bavi izradom radara uz rusku licecu mozemo pokrenuti taj posao a kasnije i iskopirati taj radar ko sto oni radi s Francuskim nisaskim uredjajem za tenkove,
MOTORI
Takodje pravljenje po ruskoj ili francuskoj liceci ali da sve sami prizvodimo bez ikakvih delova od tih zemlja da od nikogog ne zavisimo,normalo kasnije kopiranje motora.

Pare?
Ulaskom Alzira, libije, avganistana, iraka, Egipta pa cak i BRAZILA mozemo lako zavrsiti taj proekat jedino bi mi morali uloziti pare za opremljivanje UTVE i otvaranje barem jos jedne FABRIKE,sva ova tehnologija kosta danas otprilike izmedju 100-500mili$ za ove pare mozemo kupiti 10 aviona.
u proekta nemoramo uloziti ni dinar a kamoli evro.
Niko nece da finasira proekat da samo kupuje avion uz ponudjenu licecu za proizvodnju i prodaju ali tako da uzmemo mastan procenat kao francuzi sto su trebali da uzmu od nas nama bi se proekat islatio za 2-3 godine.

Platforma NA
Ova platfvoram je mozda bolje i od same platforme F22 i PAK FA jer ima velike mogucnosti za nadogradnju i jeftinija je i od jedne i od druge
Iz ove platforme bi se lakomoga i napraviti dvomotorna verzija aviona i mnogo modernizajija koje su krasile i krasi najbolje platform MIG21,29 SU27
 
Za podizanje nasi privrede i ekonomije potrebni mnogi prekti e sad Srbija sa svojom ekonomijom nemoze da zavrsi NA,ali uvek postoji mogucnost nalazenje partnera kao sto i rade velike sile kao Rusija i SAD primer su F35 gde su u proekat usle vese od 5 zemlja,Pak fa Indija uz Rusiju.

negde sam procitao da Brazil hoce da bude "partner" u pak -fa..
a ne znam gde sam procitao..
kad ja lapan ne sacuvam link odakle citam :dash:
 
Oce mnogo. Salim se

To imas i na vikipediji i svugde velika se prasina digla oko toga ali su oni hteli da uce na PAK FA sto rusi nisu hteli da daju jer su trazili da rade proizvod po liceci 100% ako se nevaram pa su im Rusi ponudili mali deo a frzncuzi im ponudili 100% Rafaela i neki njihov helikopter i Gripen je jos u opticaju oficiri oce gripena a predsenik rafaela pa sam vidi koj ce avion da udje u vazduhoplovstvo.
Oni rafaela nemogu da prodaju nego odredjeni broj koji su dogovorili toliko ce da proizvedu samo za sebe.
A ako im mi ponudimo i prodaju onda ce mo ih lako dobiti na svojoj strani.
 
Poslednja izmena:
Koji bre mi?? Jeste li vi normalni?
SFRJ nije imala resurse da napravi NA, a kamoli ova karikatura od drzave.
Ako treba sa strane da kupimo motore, radar i ostalu elektroniku, sediste, i ko zna sta jos, sta onda nama ostaje? Gume, limove i mozda malo hidraulike ako ne bi bio FBW.
Dajte ljudi malo ozbiljnosti.
 
Pa normalno da ga nije zavrsila kad su pametni hrvati sloveci teli ocepljenje,i proekat ostavili u zavrsnoj fazi.
Prvi let je trebao da bude 92 godine ali je 91 poceo rat pa se nije zavrsio to je ista sudbina i sa VIHOROM.
Uz politicku volju i agazovanje drzave barem za modernizaciju UTVE i otvaranje jos jedne fabrike i da ode gospodin Sutanovac u Alzir,Libiju,Egipat,Avganistan Irak , Brazil .... i da prica o ulaganju u proekat i vojnoj saradnji i da se ne pravi mnogo pametan pa da prica o ekonomiji u sta se nerazume kao sto je radio u Alziru, on se ni u vojsku se nerazume ali biralismo gladajmo.
 
e da... brazil ce da ulozi u fabriku aviona u srbiji ali nece kod sebe... aj nemoj biti glup!!!
znas li ti da smo mi po razvijenosti tu negde sa albanijom... paksu smo sveta... realno, imamo deficit kao liberija.
smesni smo kao cirkus u svakom pogledu i TI ovde pricas o tome da srbija pored kine zive i zdrave proizvodi jeftina avion za siroke narodne mase.
ponekad se pitam dali da se smejem ili ne?!

nista licno... ako vec volis da fantaziras... drzi to za sebe ili ako hoces da diskutujes pisi nesto normalno.
 
Poslednja izmena:
@ dejina811
Prvo za izgradju jednog proekta potrebno je vise deceniski rad i iskustvo sto Srbija ima Orao,supergaleb,i jos neki avioni pre WWII koj su zadivili cak u to vreme i nemacke naucnike.
NA je mora da je u nekoj zadnjoj fazi izgradje ili je bio prototip u fazi ispitivanja jer je on trebao vec 92 da ima prvi let.
Prvo od albanije smo bar 100 razvijeniji ovde mozes da vidis i ferarija,audi i sta vec, kolio u srbiji imas automobila 1970-1999 toliko u albanji imas kojnjskih i volovskih zaprega.

Brzilu treba obuka naucnika trenutno su 2 aviona u izgradnji PAK FA i F35 i barem jos jedno 5-10 godina nece nista da se gradi sem indiske verzije PAK FA tako da bi im ovo bio pun pogodak.
 
e druze brzil ima embraer... jednu od najvecih fabrika aviona na svetu.
oni prozvode AMX, super tucano, Embraer R-99 i P-99... o civilnom programu da i ne govorim.
da ne zaboravim i HELIBRAS koje ce proivoditi ec 725... a iz tog ce posla proizilazi i sklapanje rafala.
ta zamlja je jedna od najrazvijenijih, a o njihovoj avionskoj industriji da ne govorimo.
orao je sklapan u mostaru... toga vise nema... orao je avion na nivou jaguara pa i losiji. to je tehnologija 70-ih godina proslog veka. supergaleb se ne sklapa vec 20 god, o tome da nemozemo da ga modernizujemo netreba diskutovati.
poslednje sve avione koje si pomenuo proizvodila je SFRJ u zajednickim fabrikama po celoj zemlji a ne SRBIJA. tako da ne brkas babe i zabe. mi nismo u stanju ni upaljac da proizvedemo a da se pri tome nesto ne zakomplikuje.
a to sto se kod nas vozi ferari ne govori o tome koliko smo bogati vec o tome da kod nas ima seljaka koje su u stanju tako dobar auto da rasturaju po rupama po nasim putevima.
a poredjenje za albaniju ti je extra... super je kad se kod nas voze krzevi od 20 - 40 god starosti... opasan nam standard.

u ostalom gde pise da ce brazil uzeti su-35 kad je otpao iz izbora.
a o pak-fa nema svrhe ni pricati kad je tak poceo da leti pre sest meseci... njemu treba par jos pet god. testiranja da bi mogleo da se prica o nekoj LRIP prozivodnji.
 
Poslednja izmena:
Нажалост нема шансе за нашу војну индустрију, чак и да смо остали СФРЈ, јер Америма, Французима и Русима не можемо конкурисати квалитетом и перформансама, док земљама попут Кине, Индије и Бразила не можемо конкурисати ценом. Што би рецимо Либија куповала Нови Авион кад може купити нешто руско што је јаче, рецимо Су-35БМ или пак кинески Ј-10 који је приближан НА али знатно јефтинији.
 
Alo bre ajde vise da zavrsimo jednu stvar a to je da li mozemo ili ne,po meni mislim da mozemo uz ulaganja u UTVU i otvaranjem jos jendne fabrike,a to zavisi od vlasti.
Brazlilska avio industrija je razvijena kao nasa auto industrija sve prave po liceci i nista drugo nisam cuo da je i jedan njihov avion brobio zvucni zid,dokaz da se treba ulagati u UTVU je danasnji pada Orla J22 pa ce valjda vise da se vidi da li moze.

Na PARTNER 2009 po prezentaciji Milice prvog srpskog vojnog robota i prvog leta vrabca je receo ako hoce drzava da finasira da ubrzo mozemo napraviti supersonican avin 4 ili5 generacije, u pozadini stoji maketa NA.

ako nije problem da diskutujemo o mogucnosti paltforme i dogradnje NA,a ne o tome da li mozemo ili ne.
 
Pa uz strane partnere bi i mnogla mislim ko lastu 95 da zavrse ircani platili a mi zavrsili tako i ovo samo nekoliko zemlja.
Pa nama i netreba vise,i Mig21 je jednomotorac pa je najprodavaniji avion sveta.
Neka bude i jednomotrac pa kasnije moze i da se platforma iskoristi i za dvomotornu.
 
Alo bre ajde vise da zavrsimo jednu stvar a to je da li mozemo ili ne,po meni mislim da mozemo uz ulaganja u UTVU i otvaranjem jos jendne fabrike,a to zavisi od vlasti.
Brazlilska avio industrija je razvijena kao nasa auto industrija sve prave po liceci i nista drugo nisam cuo da je i jedan njihov avion brobio zvucni zid,dokaz da se treba ulagati u UTVU je danasnji pada Orla J22 pa ce valjda vise da se vidi da li moze.

Na PARTNER 2009 po prezentaciji Milice prvog srpskog vojnog robota i prvog leta vrabca je receo ako hoce drzava da finasira da ubrzo mozemo napraviti supersonican avin 4 ili5 generacije, u pozadini stoji maketa NA.

ako nije problem da diskutujemo o mogucnosti paltforme i dogradnje NA,a ne o tome da li mozemo ili ne.

:hahaha::hahaha::hahaha:
:rotf::rotf::rotf:
:hahaha::hahaha::hahaha:
:rotf::rotf::rotf:

:super::super:
 
Mislim da je citava stvar oko NA na dugackom stapu (i ovo nije prvi put,da to kazem na ovom forumu)...Razlozi za i protiv su dobri,cvrsti relativno dobro argumentovani ali ipak...Uvek ono ALI...Mislim da je "Ugo Cavez" dobro rekao,zasto bi iko od navedenih zemalja ucestvovao u proizvodnji novog aviona,zasto bi iko pocinjao projekat sa nama,stavljao svoje pare na kocku sa Srbijom i njenim kapacitetima,kad za iste pare moze da kupi ruski su35bm i uskoro PAK FA,sto je moglo bi se reci relativno sigurna investicija...Pravila investiranja su jednostavna,sve je u ekonomicnosti,ako u nesto ulazes ocekujes ta ti to nesto vrati profitom,a ja zaista nevidim u ovom trenutku kako ce bilo ko u vreme krize ulagati u visoko tehnoloski projekat u zemlji koja cetvrt veka nije proizvela borbeni avion u punom profilu...Dakle potraznja za partnerom po meni jeste najveci problem ovog problema, da li bi Libija,Avganistan,Irak pa i Brazil kupili NA,veoma verovatno,ali kao gotov proizvod,da li bi ulozili u NA kao projekat,tesko,ili pak malo verovatno...
Terenutno bi nasa namenska industrija trebala da se skoncentrise na jacanje svoje moci i svojih kapaciteta jer u ovom stadijumu NA bi ipak mogao da se pokaze kao preveliki zalogaj...To sto smo se vratili na scenu i dalje nista neznaci,konkurencija je velika i nece nama Rusi niti bilo ko prepustiti svoje musterije zarad prijateljstva,a razlog je jednostavan "MONEY MAKES THE WORLD GO AROUND!!!"...
Verujte ja bih bio presrecan ako bi mi proizveli NA,medjutim ipak se nebih previse nadao,jednostavno nezelim ponovo da se razocaram...Na kraju krajeva nismo li izgubili jos jedan orao J-22 zbog kvara,zbog cega nam avioni padaju ako nam je avio industrija tako dobro razvijena i ako imamo toliko iskustva...Mozda zato sto iskustvo nema nista s tim,jednostavno nemamo resurse za bolje i to je realnost koju svi moramo da shvatimo,sto pre to bolje.
 
Alo bre ajde vise da zavrsimo jednu stvar a to je da li mozemo ili ne,po meni mislim da mozemo uz ulaganja u UTVU i otvaranjem jos jendne fabrike,a to zavisi od vlasti.
Brazlilska avio industrija je razvijena kao nasa auto industrija sve prave po liceci i nista drugo nisam cuo da je i jedan njihov avion brobio zvucni zid,dokaz da se treba ulagati u UTVU je danasnji pada Orla J22 pa ce valjda vise da se vidi da li moze.

Na PARTNER 2009 po prezentaciji Milice prvog srpskog vojnog robota i prvog leta vrabca je receo ako hoce drzava da finasira da ubrzo mozemo napraviti supersonican avin 4 ili5 generacije, u pozadini stoji maketa NA.

ako nije problem da diskutujemo o mogucnosti paltforme i dogradnje NA,a ne o tome da li mozemo ili ne.
http://www.embraer.com/english/content/aeronaves/
 
Nije bitan lovac, bitno je da imaju avio industriju, i ljude koji to sigurno mogu da naprave, i sigurno kad bi hteli mogli bi da razviju svoj borbeni avion.
Pa da mugu nebi trazili od rusa da oni grade PAK FA u Brazilu kako bi obucili svo ljude iz tog razloga nece jos neko vreme imati avion 5 generacije.

Vidi sse da se ne razumes u vojnu avijaciju,napraviti civilni i vojni avion nije isto razlike su velike pocevsi od oblika pa od obrade materijala, motor, radar , rakete,elektronika ,nisaski uredj... ovo su ti neke od osnovnih stvari za koje Brazil nije u stanju da razvije jer nema iskustva,a ni prakse zato traze partnere i sve prihvtaju bilo koj proekat.
 
vise ne razumem sta ti hoces da kazes...?
trazis primer, da ti ga se, i onda to nije po tvom ukusu?!

kazi koji je projekat u avio industriji brazil prihvatio bez razmisljanja?!
iskreno vredjas ljude da se ne razumeju, a nisam primetio da i ti pucas od nekog znanja, sve sto znas pokupio si sa wiki..., o tome koliko si ozbiljan vidi se po ozbiljnijim forumima ovakve sadrzine i raspravama u kolima ucestvujes!!!
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam vec rekao,niko nece uloziti svoj novac na slepo...A ako im vec fali iskustva,ako novca imaju mogu i da ga kupe...Garantovano postoji na stotine strucnjaka koji ce im pomoci u realizaciji svog projekta...
A ako vec govorimo o mogucnostima koje NA moze nekome da ponudi,ajmo realno,dugorocno gledano,ako se udje u pregovore sa recimo Brazilom koji se spominje,onda ce nam trebati barem dve do tri godine da se dogovorimo,jos koja godina da se izgradi infrastruktura,pa jos koja godina da se napravi prvi prototip,pa jos koja godina da se testira u vise varijanti,pa jos koja godina dok udje u proizvodnju,a onda u zavisnosti od kapaciteta proizvodnje dobijace avione najverovatnije na kasikicu...I to sve pod uslovom da oni udju sa cistim kesom odmah...Dakle mi nismo kapacitet kakav njima treba...Usli bi oni u PAK FA kad je on vec gotova prica,sad bi samo na izvolte da ga proizvode i kraj price,a ne da se zapate sa nama...
A kad sam vec spomenuo kapacitete,nisu li se i ORAO,GALEB,JASTREB,GAZELA, proizvodili u Mostaru,a delovi za njih sirom bivse Jugoslavije.Kada se malo bolje razmisli,zbog toga ovi iz Ministarstva pricaju o Srbiji kao sistem integratoru,dakle da bi se o proizvodnji aviona govorilo mora da se zatvori proizvodni proces,nije Srbija sama pravila avione,znatan deo resursa ostao je u bivsim republikama...Naravno slozio bih se sa konstatacijom da nam trebaju strani partneri u ovakvom poduhvatu,dokaz tome jeste ORAO J-22 koji smo radili sa Rumunima...Dakle lakse je u dvoje (ili sa jos vise partnera)...
E sad ako cemo da nastaviomo ovu diskusiju, onda mozda bolje da pretpostavimo da pare vec imamo,investitor nije vazan dali je iz latinske amerike ili sa dalekog istoka apsolutno nevazno...Ono sto mene zanima jeste vase misljenje o tome kako Srbija da objedini vise partnera kao sistem integrator u regionu,obnovi lanac proizvodnje,zapocne proizvodnju i napravi profit...
Mogu da nastavim da raspravljam o ovome samo ako napravimo takvu pretpostavku da Srbija postane sistem integrator...Razmislite,prednosti toga su visestruke,prvo dokazujemo se kao lider u regionu,drugo jacamo stabilnost u regionu,trece ekonomski i vojno cemo ojacati i cetvrto svetske sile videce nas kao pouzdanog partnera,a to znaci vise investicija,a samim tim i jos profita...Cak sta vise mislim da bi u ovakav projekat vise bile zainteresovane zemlje u okruzenju kao sto su Bugarska,Rumunija nego neko sa druge strane sveta...Jer bi i korist za njih bila veca...
 

Back
Top