Dovoljno dobar razlog

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Koji su sigurni znaci da treba da raskinete sa nekim (a volite ga)? Koji je to prelomni gest, recenica, problematicam period, granica preko koje ne treba preci u smislu da je postalo ocigledno da veza ne vodi nicemu?

Ovo pitam, jer sam ja mnogo puta trebala da raskinem svoju uzasnu vezu (nije uvek bila uzasna, postala je takva), uvek sam mislila da jos nesto moze da se spase, a postajalo je samo gore i gore, da bi na kraju preraslo u katastrofu. Sad se kajem sto nisam presekla pre. Recite mi, cisto da znam za buduce slucajeve, kada treba da prestanem da se trudim da spasem stvar i po cemu se sigurno vidi da neko nije za tebe?

Znam da previse uopstavam, ali sve veze ipak imaju nesto zajednicko, pa da vidim, sta mislite?
 
momenat kada pocnes da sumnjas :?

nakon toga skapiras da mozda mozes mnogo vise sa nekim drugim/drugom i to mozdano cimanje svaki put kada nesto krene kako ne treba prosto vodi u pravcu licnog nezadovoljstva i Bogu hvala raskida :?
 
Samo pazi da ne raskines pre vremena i nakon neke male krize koja tada izgleda velika a u stvari sastavni je deo svake normalne veze...u suprotnom es se nevidjeno zajebati a posle, ako imas imalo ponosa i licnog dostojanstva , neces se vracati.....
Dakle, pazi....nije sve kako izgleda...
 
1.Kada ga po treci put (uzastopno) slazesh da "ne mozesh jer te boli glava" :roll:
2.Kada primetish da se dosadjujete jedno pored drugog
3.Kada pochnete da se lazete za sitnice
4.Kada vam se subotnje vecheri svedu na penzionersko gledanje TV-a i "ko prvi zaspi..."
5.Kada bi radije ostala kod kuce da slushash bakinu prichu o 1941.-oj 287.put,nego da se vidish sa njim
....... :arrow: (uf!Nastavice se.... :arrow: )
 
devojcica_20:
Samo pazi da ne raskines pre vremena i nakon neke male krize koja tada izgleda velika a u stvari sastavni je deo svake normalne veze...u suprotnom es se nevidjeno * a posle, ako imas imalo ponosa i licnog dostojanstva , neces se vracati.....
Dakle, pazi....nije sve kako izgleda...

Pa upravo zbog ovakvih stvari sam postavila temu - meni je stalno izgledalo da je kriza mala i da moze da se prevazidje, kad ono... :shock:
 
Peta W.:
1.Kada ga po treci put (uzastopno) slazesh da "ne mozesh jer te boli glava" :roll:
2.Kada primetish da se dosadjujete jedno pored drugog
3.Kada pochnete da se lazete za sitnice
4.Kada vam se subotnje vecheri svedu na penzionersko gledanje TV-a i "ko prvi zaspi..."
5.Kada bi radije ostala kod kuce da slushash bakinu prichu o 1941.-oj 287.put,nego da se vidish sa njim
....... :arrow: (uf!Nastavice se.... :arrow: )

Mozda me ne razumete - rekla sam "...a volis ga...". Znaci, ti bi se uvek pre videla sa njim nego sa bilo kim, ali veza ipak ne valja.

Mozda sam trebala pitati konkretnije: koji su znaci SA NJEGOVE STRANE da je vreme za raskid?
 
sweet_heart:
Kad osetis da si umorna od spasavanja onoga sto ocigledno ne moze da se spasi i kad shvatis da sa nekim drugim moze da ti bude bolje i ako to nije taj neko koga volis. Problem nastaje tek kad pokusas da zaboravis.

Ja nikada nisam shvatila da moze sa nekim drugim da mi bude bolje, niti sam se umorila od spasavanja. Znaci, ovo otpada!
 
devojcica_20:
Samo pazi da ne raskines pre vremena i nakon neke male krize koja tada izgleda velika a u stvari sastavni je deo svake normalne veze...u suprotnom es se nevidjeno * a posle, ako imas imalo ponosa i licnog dostojanstva , neces se vracati.....
Dakle, pazi....nije sve kako izgleda...


uh, na ovu foru sam se i ja zayebala. :roll: pazi kad je to ta prica. :(
zeznuto, zeznuto,
tri put meri jednom seci.
 
storm cloud:
Peta W.:
1.Kada ga po treci put (uzastopno) slazesh da "ne mozesh jer te boli glava" :roll:
2.Kada primetish da se dosadjujete jedno pored drugog
3.Kada pochnete da se lazete za sitnice
4.Kada vam se subotnje vecheri svedu na penzionersko gledanje TV-a i "ko prvi zaspi..."
5.Kada bi radije ostala kod kuce da slushash bakinu prichu o 1941.-oj 287.put,nego da se vidish sa njim
....... :arrow: (uf!Nastavice se.... :arrow: )

Mozda me ne razumete - rekla sam "...a volis ga...". Znaci, ti bi se uvek pre videla sa njim nego sa bilo kim, ali veza ipak ne valja.

Mozda sam trebala pitati konkretnije: koji su znaci SA NJEGOVE STRANE da je vreme za raskid?
Nemoj da cekas da on da bilo kakav znak, preispitaj sebe. Probaj da analiziras vezu, ako se ona svela na sledecu varijantu ,, ne mogu s tobom, a ne mogu ni bez tebe,, znaci da je puklo. :roll:
 
storm cloud:
Ovo pitam, jer sam ja mnogo puta trebala da raskinem svoju uzasnu vezu (nije uvek bila uzasna, postala je takva)... a postajalo je samo gore i gore, da bi na kraju preraslo u katastrofu. Sad se kajem sto nisam presekla pre.
Ništa! Sve si sama rekla. Ja mogu umjesto savjeta da ti posudim makaze d to raskineš. Zamisli da je svečana crvena vrpca na nekom otvaranju i samo CAP!
 
Te granice su jako različite od osobe do osobe.
neko reče-čim počneš da sumnjaš, a neko drugi je u stanju da ZNA, a da se i dalje trudi.
I meni se dešavalo da tek posle raskida shvatim da je to trebalo mnogo ranije da uradim, pa sam opet sledeći put ponavljala grešku.
Meni je granica kad me već sramota da ispričam i najboljoj drugarici šta mi se dešava.
Ili, kad sam sigurna da sam uradila i pokušala SVE što sam mogla da to sačuvam, i kada sam sto posto sigurna da se neću nikada pitati da li sam dobro postupila i kada sam sto posto sigurna da mu se više nikada ne bih vratila koliko god on obećavao drugačije (jednom sam i ovo poslednje prekršila)...
 
mackica ns:
Te granice su jako različite od osobe do osobe.
neko reče-čim počneš da sumnjaš, a neko drugi je u stanju da ZNA, a da se i dalje trudi.
I meni se dešavalo da tek posle raskida shvatim da je to trebalo mnogo ranije da uradim, pa sam opet sledeći put ponavljala grešku.
Meni je granica kad me već sramota da ispričam i najboljoj drugarici šta mi se dešava.
Ili, kad sam sigurna da sam uradila i pokušala SVE što sam mogla da to sačuvam, i kada sam sto posto sigurna da se neću nikada pitati da li sam dobro postupila i kada sam sto posto sigurna da mu se više nikada ne bih vratila koliko god on obećavao drugačije (jednom sam i ovo poslednje prekršila)...

Zasto mi ovo zvuci kao moja prica?
 
mackica ns:
Te granice su jako različite od osobe do osobe.
neko reče-čim počneš da sumnjaš, a neko drugi je u stanju da ZNA, a da se i dalje trudi.
I meni se dešavalo da tek posle raskida shvatim da je to trebalo mnogo ranije da uradim, pa sam opet sledeći put ponavljala grešku.
Meni je granica kad me već sramota da ispričam i najboljoj drugarici šta mi se dešava.
Ili, kad sam sigurna da sam uradila i pokušala SVE što sam mogla da to sačuvam, i kada sam sto posto sigurna da se neću nikada pitati da li sam dobro postupila i kada sam sto posto sigurna da mu se više nikada ne bih vratila koliko god on obećavao drugačije (jednom sam i ovo poslednje prekršila)...

Zasto mi ovo zvuci kao moja prica?
 
storm cloud:
Peta W.:
1.Kada ga po treci put (uzastopno) slazesh da "ne mozesh jer te boli glava" :roll:
2.Kada primetish da se dosadjujete jedno pored drugog
3.Kada pochnete da se lazete za sitnice
4.Kada vam se subotnje vecheri svedu na penzionersko gledanje TV-a i "ko prvi zaspi..."
5.Kada bi radije ostala kod kuce da slushash bakinu prichu o 1941.-oj 287.put,nego da se vidish sa njim
....... :arrow: (uf!Nastavice se.... :arrow: )

Mozda me ne razumete - rekla sam "...a volis ga...". Znaci, ti bi se uvek pre videla sa njim nego sa bilo kim, ali veza ipak ne valja.

Mozda sam trebala pitati konkretnije: koji su znaci SA NJEGOVE STRANE da je vreme za raskid?

Pogledaj film Searching Aimy (ili tako nekako, ne secam se tacno kako se film zove, mislim da je prevedeno "Trazeci Ejmi"), pa ces shvatiti koji su to znaci.
A kad vezi nema spasa, dzabe ti sav tvoj trud, pre ili kasnije ce puci, ma koliko ti to ne zelela...
 
storm cloud:
mackica ns:
Te granice su jako različite od osobe do osobe.
neko reče-čim počneš da sumnjaš, a neko drugi je u stanju da ZNA, a da se i dalje trudi.
I meni se dešavalo da tek posle raskida shvatim da je to trebalo mnogo ranije da uradim, pa sam opet sledeći put ponavljala grešku.
Meni je granica kad me već sramota da ispričam i najboljoj drugarici šta mi se dešava.
Ili, kad sam sigurna da sam uradila i pokušala SVE što sam mogla da to sačuvam, i kada sam sto posto sigurna da se neću nikada pitati da li sam dobro postupila i kada sam sto posto sigurna da mu se više nikada ne bih vratila koliko god on obećavao drugačije (jednom sam i ovo poslednje prekršila)...

Zasto mi ovo zvuci kao moja prica?

Ma, samo shvatis i prihvatis da si takva i nije ni to tako lose...
Milion puta sam imala priliku da posmatram sa strane one "principijelne" i gledala kako grese, iskljucivo zbog nerazumevanja i nesposobnosti da oproste...
 
storm cloud:
Koji su sigurni znaci da treba da raskinete sa nekim (a volite ga)? Koji je to prelomni gest, recenica, problematicam period, granica preko koje ne treba preci u smislu da je postalo ocigledno da veza ne vodi nicemu?

Ovo pitam, jer sam ja mnogo puta trebala da raskinem svoju uzasnu vezu (nije uvek bila uzasna, postala je takva), uvek sam mislila da jos nesto moze da se spase, a postajalo je samo gore i gore, da bi na kraju preraslo u katastrofu. Sad se kajem sto nisam presekla pre. Recite mi, cisto da znam za buduce slucajeve, kada treba da prestanem da se trudim da spasem stvar i po cemu se sigurno vidi da neko nije za tebe?

Znam da previse uopstavam, ali sve veze ipak imaju nesto zajednicko, pa da vidim, sta mislite?
ma sta ti je on je bio pravi za tebe. :wink:
 

Back
Top