Ljudi, molim vas pomozite mi odgovorom ako umete da mi kazet

Brana2

Obećava
Poruka
59
Ljudi, molim vas pomozite mi odgovorom ako umete da mi kazete:


Ja sam student po zanimanju, to znaci da nemam PECAT za neke poslove koje radim, a koje radim da bih imao od cega da zivim (ako me shvatate sta hocu da kazem).

Moja zivotna zelja je bila da radim prevode tekstova/dokumenata elektronski (putem Faxa ili maila) po cenama povoljnijim od prevodilackih agencija a sa prednoscu da covek kome treba prevod uopste ne mora izaci iz svoje kuce ili kancelarije - pod pretpostavkom da ima Fax masinu ili vezu sa internetom. Nije islo - nisam imao $$$ za reklamu na televiziji a reklamice sitnijeg karaktera poput oglasa u novinama ili lokalnim (citaj - jeftinim) radio stanicama malog dometa slusanosti nisu mogle da mi "donesu" vise od jedne do dve "musterije" za prevod tekstova MESECNO -> znaci -> nista od toga.

Moj hobi kao hobi - Operativni sistem za EUPHORIC svakako ne moze da mi donese bilo kakav novac za zivot -> to nikoga u YU ne zanima, to sam "zaboravio" sto bi se reklo, od TOGA tek nema nista;

Sitni oglasi tipa kupujem/prodajem su takodjer neefikasni - jedan banalan primer: postavio sam oglas da potrazujem MIKROSKOP bas na Krstarici, da bi posle 3 meseca dobio odgovor (ponudu) za prodaju mikroskopa, a nakon ta tri meseca sam izgubio prvobitnog kupca za isti - mikroskop - haha- dodjavola!

Radio sam u knjizari kao prodavac knjiga (za privatnika, normalno) kao i na jos par razlicitih mesta (isto za privatnika) a svugde je situacija bila sledeca: Privatnik Vas zaposli i prvi mesec vas (obicno) plati uredno, drugi mesec vas plati u pola dogovorene cene a treci mesec vam "dodje" - tj. duguje, i tada, u trecem ("kobnom trecem mesecu hehe) vam postavi ultimatum jedne vrste - ili da date otkaz - privatniku je to dobro, on je "izmuzao" radnika mesec-mesec i po dana - ili da mu radite i dalje i cekate ga za pare - e tek to mu je dobro jer - ima radnika za dzaba. Iz tog razloga sam dao otkaz nekolicini privatnika ovde u gradu gde sam (...)

Jos je mozda interesantnija situacija u Sapcu, kako mi prica drugarica iz tog grada, koja mi kaze da tamo masa butika praktikuje da zaposljava (obicno devojke) ali ih zaposli prvi mesec dana na "probni rad", znaci neplaceno - a nakon tog prvog meseca probnog posla ih obavezno OTPUSTI i zaposli drugu radnicu opet na - probni rad! Tako privatnici u Sapcu imaju i po godinu dana radnike za dzaba!

Zadnje sto sam pokusao u svom gradu (Zvornik) je da servisiram televizore i - pogotovo - video rekordere To je takodjer nesto sto umem i znam.

Imam masu video rekordera starijih godista kojima je otisla mehanika (mehanicki kvarovi) ali nemam PECAT servisa - normalno - to radim u kuci ili na adresi po pozivu. Nemam nigde gde mogu da kupujem REZERVNE DELOVE u cilju popravljanja tv/video uredjaja ljudima, svojim zainteresovanim musterijama a niti jedan TV servis nije voljan da mi proda (za pare da!) rezervne delove koje trazim. Isao sam i u Loznicu i bio po tv servisima u tom gradu sa istim odgovorom - "nemamo rezervnih delova, donesite kod nas uredjaj za popravku jedino tako moze."

Ja necu da donesem uredjaj za popravku kod NJIH, ja hocu da kupim odredjeni, potreban rezervni deo i da ga ja uradim, jedino tako "mene ima igde" jer ako nosim uredjaje u njihov servis onda samo setam svoje patike i varam svoje musterije, ako me shvatate. Naravno - ja nemam pocetnog kapitala niti imam "tapiju" da ulozim pa da dignem kredit te da otvorim SVOJU REGISTROVANU firmu pa da to radim, a i u tom slucaju - GDE DA NABAVLJAM Rezervne delove?

Ako moze i jedan SERVISER da procita ovaj oglas, pa da mi se javi s tim u cilju, ili makar da mi da ikakvu sugestiju ili predlog - jedino sto ja mogu da za neke sitne pare kupim gomilu neispravnih KRSEVA pa da molim Boga da mi dodje bas uredjaj ISTE MARKE kojem je otisao bas deo koji je na ovom KRSU ISPRAVAN, pa da tako promenim i popravim - a necu tako da radim, prvo je to "kocka" sta UNAPRED da uzmete i imate, drugo - da li ce bas biti ispravan deo na neispravnoj maticnoj ploci za promenu istog uredjaja... Zelim da po potrebi narucim nov deo iz bilo kojeg servisa/prodavnice koja bi bila voljna da mi salje na adresu a placanje po preuzimanju posiljke... a pogotovo su mi potrebni MEHANICKI DELOVI video rekordera, koje je NEMOGUCE naruciti ni po jednom katalogu - npr. kako da narucim oprugu za prihvatni mehanizam kasete od ORION video rekoreda?

Molim Vas pomognite mi makar savetom, jer svugde je borba samo za licni interes -> to znaci da svako gleda samo sebe, konkurenciju gusi te LOKALNI serviseri, bar tako izgleda meni, nisu zainteresovani da delove prodaju "konkurenciji" ako shvatate sta hocu da kazem.

Ovo nije reklama za moj posao. Ovo je molba za pomoc. Stvarno sam ocajan. Zbog ovakvih stvari bukvalno nemam od cega da zivim. Ako ste voljni da mi pomognete, makar savetom, ili ostavite odgovor ovde, ili mi posaljite mail na brana@hotmail.com ili me nazovite na 063/8133681 - sta god je vama lakse.

P.S.: ZNAM za EURAS :)

Sve najbolje
Brana
 

Back
Top